Kiertopalkinnot v. 2003


PARAS PENTU V.2003
Lahjoittanut: Pirkko-Liisa Kansanen
Kessu Pisteet Näyttelyt
1. Ikurin Nota Bene 55 5
2. Skarjaks Arctic Accra 27 4
3. Ikurin Nefer Nefer 26 3
4. Ikurin Notre Dame 16 2
5. Maruskan Norres 12 2
6. Pes Anserinus DorisDandelinDD 10 1
7. Pes Anserinus Belinda 5 1

PARAS JUNIORILUOKAN KOIRA VENIN VAASI V.2003
Lahjoittanut: Martti ja Pirjo-Liisa Vatanen
Kessu Pisteet Näyttelyt
1. Ikurin Nefer Nefer 42 5
2. Ikurin Nota Bene 40 5
3. Skarjaks Arctic Accra 32 5
4. Ikurin Nomen Est Omen 28 5
5. Maruskan Norres 26 5
6. Ikurin Notre Dame 24 4
7. Ikurin Master Mind 17 5
8. Maruskan Mozart 16 4
9. Maruskan Mariija 15 2
10. Maruskan Marzi 12 4
10. Ikurin My Fair Lady 12 3

VUODEN KEESHOND-UROS 2003
Lahjoittanut: Ensio Hiltunen
Kessu Pisteet Näyttelyt
1. Ikurin Nota Bene 45 4
2. Foxteam Artemis 42 4
3. Pes Anserinus Tzar 40 4
4. Ikurin In Extenso 31 3
5. Ikurin Master Mind 30 3
6. Piccadillycircus Delmonte Dragnone 29 3
7. Ikurin Nomen Est Omen 26 2
8. Cinereus Giaccone 23 2
9. Cinereus Harald 20 2
10. Maruskan Norres 19 2

VUODEN KEESHOND-NARTTU 2003 Mellin Malja v. 2003
Lahjoittanut: Kennel Ikurin ja Katariina Saarilahti
Kessu Pisteet Näyttelyt
1. Ikurin Nefer Nefer 55 5
2. Aistraum Isabella 48 5
3. Ikurin Kiss Me Kate 46 5
4. Ikurin Notre Dame 45 5
5. Ikurin Know How 43 5
6. Ikurin In Specie 41 5
6. Ikurin Ge Dicht 41 4
8. Skarjaks Arctic Accra 38 5
8. Eräpirtin Daffodil 38 5
10. Hur Mors Ally 34 5

PARAS VETERAANI YLLAN POKAALI V.2003
Lahjoittanut: Gunlög Krook
Kessu Pisteet Näyttelyt
1. Ikurin Ge Dicht 103 5
2. Maruskan Juanita 90 5
3. Lohamras Django 62 5
4. Hopeagemssin Amore 58 5
5. Eräpirtin Daffodil 34 5
6. Huanniin Weera 28 4
7. Maruskan Justus 22 5
8. Arlekeno's Dido 16 4
9. Ikurin Ge Acht 12 1
9. Eräpirtin Dandelion 12 4

KASVATTAJAPALKINTO 2003 Ikurin Malja v. 2003
Lahjoittanut: Kennel Ikurin
Kennel Pisteet Kasvatteja Näyttely-
tuloksia
Pistettä/
näyttelytulos
Näyttelykäyntejä
yhteensä
Näyttelykäyntejä/
kasvatti
1. Ikurin 420 17 73 5.8 152 8.9
2. Maruskan 238 16 56 4.3 68 4.3
3. Heldalan 102 6 24 4.3 53 8.8
4. Cinereus 84 8 26 3.2 33 4.1
5. Pes Anserinus 68 6 13 5.2 23 3.8
6. Foxteam 59 3 11 5.4 25 8.3
7. Eswood 41 4 7 5.9 7 1.8
8. Hur Mors 35 3 8 4.4 13 4.3
9. Eräpirtin 32 2 9 3.6 9 4.5
10. Giltsun 25 2 5 5.0 16 8.0
11. Anifaran 24 6 15 1.6 19 3.2
12. Javira's 10 2 4 2.5 5 2.5

ENITEN ROP-SIJOITUKSIA FOXIN LAUTANEN V.2003
Lahjoittanut: Tuula Starck
Kessu Pisteet Näyttelyt
1. Ikurin Nota Bene 8 32
2. Ikurin Nefer Nefer 5 15
3. Pes Anserinus Tzar 4 9
4. Maruskan Juanita 3 11
4. Foxteam Artemis 3 17
6. Eswood Blueberry-Pie 2 3
6. Piccadillycircus Delmonte Dragnone 2 18
6.Ikurin Notre Dame 2 9
6. Ikurin Nomen Est Omen 2 10
6. Ikurin Master Mind 2 10
6. Ikurin Ge Dicht 2 7

ENITEN VETERAANI VSP-SIJOITUKSIA FOXIN MALJA V.2003
Lahjoittanut: Tuula Starck
Kessu Pisteet Näyttelyt
1. Maruskan Juanita 4 11
2. Lohamras Django 3 16
2. Hopeagemssin Amore 3 20
4. Maruskan Justus 2 5
5. Huanniin Weera 1 4
5. Arlekeno's Dido 1 4
5. Eräpirtin Dandelion 1 4
5. Eräpirtin Daffodil 1 5

VUODEN REISSU-KESSU V.2003
Lahjoittanut: Niina Jolkkonen
Kessu Näyttelyt
1. Ikurin Nota Bene 32
2. Heldalan Chaplin 21
3. Hopeagemssin Amore 20
4. Piccadillycircus Delmonte Dragnone 18
4. Heldalan Charlotte 18
6. Foxteam Artemis 17
7. Lohamras Django 16
8. Skarjaks Arctic Accra 15
8. Ikurin Nefer Nefer 15
8. Giltsun Bronco 15

Erikoisnäyttelyn kiertopalkinnot:
ROP: Ikurin Nefer Nefer
VSP: Cinereus Giaccone
ROP-vet: Ikurin Ge Acht
Paras turkki: Ikurin Know How
Paras liikkuja: Cinereus Glacinto
Paras kasvattajaryhmä: Kennel Ikurin
Paras jälkeläisryhmä: Piccadillycircus Delmonte Dragnone
Rhinevale's Trophy: Ikurin Nomen Est Omen

Kilpailumenestyksen perusteella jaettavat palkinnot:

PARAS AGILITY-KEESHOND NELITASSUN MALJA V. 2003
Lahjoittanut: Niilo Huumo
Kessu Pisteet Kilpailut
1. Ikurin In Natura 9.70 37
2. Ikurin Juliet Jones 8.05 20
3. Ikurin Leo Nardo 6.00 1
4. Pes Anserinus Toscana 4.60 5

PARAS TOKO-KEESHOND V. 2003
Lahjoittanut: Kennel Maruskan
Kessu Pisteet Kilpailut
1. Ikurin Kiss The Road 40 4
2. Ikurin Jack Robinson 10 4
3. Maruskan Justus 5 1
4. Pes Anserinus Belinda 4 1
4. Solvargens New Sun 4 1
6. Greta 1 1

Tilastot

Kessuagility tilasto v. 2003
Luokka Kilpailukäyntejä Tuloskeskiarvo
1-luokka 12 18.18
2-luokka 0 0.0
3-luokka 57 8.90
yht 69 10.45

Kessutoko tilasto v. 2003
Luokka Koekäyntejä Pistekeskiarvo
ALO 3 161
AVO 5 129
VOI 0 0
EVL 9 270
yht. 17 209

Palkintosijajakauma v.2003
Palkintosija Urokset Nartut yht.
ERI 236 154 390
EH 75 52 127
H 14 13 27
T 1 2 3
EVA 0 0 0
Yht. 326 221 547

Tuomaritilasto v.2003
Tuomari Kessuja ERI EH H T EVA PENNUT
Agnes Kanami-Kertes, Israel 7 7 0 0 0 0 0
Allan Pepper, Kanada 27 16 6 3 0 0 2
Anders Cederström, Ruotsi 5 3 2 0 0 0 0
Anthony Moran, Irlanti 8 8 0 0 0 0 0
Antti Aarnio, Suomi 6 3 1 2 0 0 0
Elina Haapaniemi, Suomi 15 10 4 0 0 0 1
Elina Tan-Hietalahti, Suomi 13 4 3 2 2 0 2
Elisabeth Wogan 8 8 0 0 0 0 0
Elsbeth Clerc, Sveitsi 8 8 0 0 0 0 0
Erna-Britt Nordin, Ruotsi 17 11 5 1 0 0 0
Esko Nummijärvi, Suomi 30 14 10 4 1 0 1
Florence Fahey, Irlanti 9 9 0 0 0 0 0
Freddie Klindrup, Tanska 11 5 6 0 0 0 0
Hans Lehtinen, Suomi 8 5 3 0 0 0 0
J.A.U Yrjölä, Suomi 15 12 3 0 0 0 0
Jackie Perry, Thaimaa 15 12 1 2 0 0 0
Janiki Steinbock, Israel 7 5 0 1 0 0 1
Jo Schepers, Alankomaat 7 7 0 0 0 0 0
Jouko Ahtiainen, Suomi 3 3 0 0 0 0 0
Joyce O'Connor, Irlanti 11 11 0 0 0 0 0
Kurt Nilsson, Ruotsi 4 0 1 3 0 0 0
Leni Nousiainen, Suomi 11 5 5 1 0 0 0
Lisbeth Campbell, Norja 6 3 3 0 0 0 0
Liz-Beth Carlson Liljequist, Ruotsi 13 7 6 0 0 0 0
Marija Kavcic, Slovenia 17 16 1 0 0 0 0
Marja Talvitie, Suomi 40 20 20 0 0 0 0
Mike Stockman, Englanti 28 24 4 0 0 0 0
Mona K. Selbach, Norja 12 10 2 0 0 0 0
Norman Deschuymere, Belgia 18 15 3 0 0 0 0
Ove Germundsson, Ruotsi 7 4 3 0 0 0 0
Paavo Mattila, Suomi 33 24 6 1 0 0 2
Paula Heikkinen-Lehkonen, Suomi 16 12 4 0 0 0 0
Per-Erik Vallin, Ruotsi 7 5 2 0 0 0 0
Petru Muntean, Romania 12 11 1 0 0 0 0
Raimo Viljanmaa, Suomi 8 6 2 0 0 0 0
Rainer Vuorinen, Suomi 16 13 0 0 0 0 3
Rony Doedijns, Hollanti 5 5 0 0 0 0 0
Svein Helgesen, Norja 7 3 2 2 0 0 0
Tanya Ahlman-Stockmari 13 12 1 0 0 0 0
Ulla Eriksson, Ruotsi 40 20 15 5 0 0 0
Villemine van Deijl, Alankomaat 16 14 2 0 0 0 0
Yht. 559 390 127 27 3 0 12