Näyttelytulokset 2006 - Show Results 2006 - Utställningsresultat 2006


Helsinki, Voittaja 2006 10.12.2006
Espoo pentunäyttely 4.11.2006 Seinäjoki KV 5.11.2006 Helsinki pentunäyttely 5.11.2006 Jyväskylä KV 18.11.2006
Ulvila pentunäyttely 30.9.2006 Ruukki pentunäyttely 30.9.2006 Oulu KV 7.10.2006 Lahti pentunäyttely 29.10.2006
Kihniö 16.9.2006 Orivesi pentunäyttely 17.9.2006 Hyvinkää ryhmänäyttely 17.9.2006 Eckerö KV / INT 24.9.2006
Ristiina 26.8.2006 Hämeenlinna KV / INT 26.8.2006 Helsinki 3.9.2006 Porvoo 10.9.2006
Imatra 13.8.2006 Sodankylä ryhmänäyttely 12.8.2006 Kouvola 19.8.2006 Heinola 20.8.2006
Kuopio KV / INT 5.8.2006 Kuopio KV / INT 6.8.2006 Sotkamo ryhmänäyttely 12.8.2006 Raisio 12.8.2006
Mikkeli KV / INT 30.7.2006 Kuopio 4.8.2006 Ikaalinen ryhmänäyttely 5.8.2006 Helsinki pentunäyttely 5.8.2006
Mäntsälä 23.7.2006 Pöytyä ryhmänäyttely 23.7.2006 Ruukki ryhmänäyttely 29.7.2006
Kotka 29.7.2006
Karjaa 9.7.2006 Laukaa 15.7.2006 Helsinki 16.7.2006 Keminmaa 22.7.2006
Leivonmäki ryhmänäyttely 2.7.2006 Salo 8.7.2006 Jurva ryhmänäyttely 8.7.2006 Savonlinna 9.7.2006
Rovaniemi KV / INT 24.6.2006 Pori 1.7.2006 Ylivieska 2.7.2006 Tammela ryhmänäyttely 2.7.2006
Euroopan Voittaja / European Winner, Helsinki 10.6.06 Erikoisnäyttely / Club Show, Tuusula 11.6.06 Tuuri 17.6.06 Forssa 18.6.06
Rovaniemi ryhmänäyttely 27.5.06 Järvenpää 28.5.06 Joensuu 28.5.06 Mänttä 4.6.06
Rauma 21.5.06 Oulainen ryhmänäyttely 21.5.06 Somero pentunäyttely 25.5.06
Joensuu 27.5.06
Hamina 13.5.06 Oulu 14.5.06 Helsinki KV / INT 20.5.06 Tampere pentunäyttely 20.5.06
Lahti KV / INT 23.4.06 Vaasa 30.4.06 Pori/Ahlainen ryhmänäytt. 6.5.06 Turenki ryhmänäytt. 6.5.06
Polvijärvi ryhmänäytt. 1.4.06 Lappeenranta KV / INT 15.4.06 Ruovesi ryhmänäytt. 17.4.06 Muurola ryhmänäyttely 22.4.06
Rovaniemi ryhmänäytt. 4.3.06 Juuka ryhmänäyttely 5.3.06 Tampere KV / INT 18.3.06 Parkano ryhmänäyttely 26.3.06
Keuruu ryhmänäyttely 5.2.06 Tuusniemi ryhmänäyttely 18.2.06
Eno ryhmänäyttely 19.2.06 Helsinki pentunäyttely 26.2.06
Kajaani KV / INT 7.1.06 Kauhajoki ryhmänäyttely 14.1.06 Lahti pentunäyttely 15.1.06 Turku KV / INT 22.1.06

2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999


In English - På svenska


Tulokset -Results - Resultat:

Helsinki Voittaja 2006-näyttely 10.12.2006

Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja: 36
Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Eswood Wombat PEK1 KP VSP-pentu

Nartut 7-9 kk:

Eswood Windmill Girl PEK1 KP ROP-pentu
Eswood Wilja PEK2


Urokset:

Eswood Goes Hollywood EH JUK1
Lady Godiva's Energy EH JUK2
Eswood Goes On EH JUK3
Eswood Goes Nuts EH JUK4
Iso Karhu Bruno EH
Iso Karhu Bjarne H

Eswood Maple Walnut ERI NUK1 PU4 SERT

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI AVK1 VARASERT

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 V-06 CACIB VSP
Keesbrooks's Boldy Go ERI VAK2 PU2 VARACACIB
Giltsun Bronco ERI VAK3 PU3
Stratus The Correspondant ERI VAK4
Heldalan Chaplin ERI
Maruskan Marzi EH


Nartut:

Eswood Noor ERI JUK1 JV-06 VARASERT
Ikurin Quasi Fantasi EH JUK2
Norrkun Aava Aallotar EH JUK3
Evridex Elfin Effigy EH JUK4

Eswood Maple Syrup ERI NUK1
Keestorpets Ruslana EH NUK2
Ikurin Post Festum H

Eswood Maple Mousse ERI AVK1 PN4 SERT
Tirhan Babetje EH AVK2

Ikurin Nefer Nefer ERI VAK1 PN1 V-06 CACIB ROP
Ikurin O Tempora ERI VAK2 PN2 VARACACIB
Keestorpets Nefertite ERI VAK3
Ikurin Omnia Mea ERI VAK4
Aistraum Isabella ERI
Maruskan Olga ERI
Cinereus Gazania EH
Ikurin Kiss Me Kate EH

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK 1 PN3 ROP-vet
Ikurin In Specie ERI VEK2


Kasvattajat:

Ikurin KAS1 KP ROP-kasv
Eswood KAS2 KP



Jyväskylä KV-näyttely 18.11.2006

Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Kessuja: 26
Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Eswood Nereida PEK1 KP ROP-pentu
Kellokukka Lahja PEK2
Kellokukka Loviisa PEK3
Eswood Noor PEK4


Urokset:

Iso Karhu Bruno EH JUK1
Eswood Goes Nuts H

Henniina's Bombom ERI NUK1 PU2 SERT VARACACIB
Henniina's Baron EH NUK2
Eswood Maple Leaf EH NUK3
Javira's Figo H

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI AVK1 PU4 VARASERT
Eerondaali Dona H
Kellokukka Verneri H

Stratus The Correspondant ERI VAK1 PU1 CACIB RYP3
Tulisalon Dynamite ERI VAK2 PU3

Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 VSP-VET


Nartut:

Ikurin Quasi Fantasi H
Iso Karhu Bodil H
Evridex Elfin Effigy T

Henniina's Brettybaby EH NUK1
Eswood Maple Syrup H

Eswood Maple Mousse ERI AVK1 PN1 SERT CACIB VSP

Aistraum Isabella ERI VAK1 PN2 VARACACIB
Cinereus Gazania EH VAK2
Keestorpets Nefertite EH VAK3

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN3 ROP-VET



Helsinki pentunäyttely 5.11.2006

Tuomari: Raisa Savander
Kessuja: 4
Pennut:

Urokset 5-7 kk:

Greyscale Sir Percival PEK1 KP ROP-pentu
Greyscale Sir Lancelot PEK2 KP
Greyscale Sir Galahad PEK3 KP

Nartut 5-7 kk:

Greyscale Guinevere PEK1 KP VSP-pentu


Kasvattajaluokka:

Kennel Greyscale KAS1 KP ROP-kasv BIS-1


Espoo pentunäyttely 4.11.2006

Tuomari: Pirkko Konttinen
Kessuja: 6
Pennut:

Urokset 5-7 kk:

Ikurin Rex Novex PEK1 KP VSP
Greyscale Sir Percival PEK2
Greyscale Sir Galahad PEK3
Greyscale Sir Lancelot PEK4

Nartut 5-7 kk:

Eswood Windmill Girl PEK1 KP ROP-pentu
Greyscale Guinevere PEK2 KP

Kasvattajaluokka:

Kennel Greyscale KAS1 KP ROP-kasv BIS-3


Seinäjoki KV-näyttely 5.11.2006

Tuomari: Stefan Sinko, Slovenia
Kessuja: 18
Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Eswood Nanouk PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Norrkun Aapo Amiraali EH JUK1

Eswood Maple Leaf ERI NUK1 PU2 SERT VACACIB
Eswood Maple Walnut ERI

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI AVK1
Iso Karhu Alfons ERI AVK2

Keesbrook's Boldy Go ERI VAK1 PU1 CACIB ROP RYP-3
Javira's Citizen Kane ERI VAK2 PU3
Tulisalon Dynamite ERI VAK3

Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 PU4 ROP-VET
Foxteam Van Do ERI VEK2

Nartut:

Ikurin Quasi Fantasi ERI JUK1
Eswood Goes Jumping ERI JUK2

Eswood Maple Mousse ERI NUK1 PN1 SERT CACIB VSP

Maryetta's Heart to Heart ERI AVK1 PN4

Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN2 VACACIB
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK2 PN3
Ikurin Omnia Mea ERI VAK3

Kasvattajaluokka:

Kennel Eswood KAS1 KP ROP-KASV BIS-4
Kennel Ikurin KAS2 KP


Lahti pentunäyttely 29.10.2006

Tuomari: Kirsi Nieminen
Kessuja: 5
Pennut:

Urokset 5-7 kk:

Ikurin Rex Novex PEK1 KP VSP-pentu
Ikurin Romur Bonum PEK2 KP


Nartut 5-7 kk:

Ikurin Regina Nova PEK1 KP ROP-pentu RYP-3
Eswood Windmill Girl PEK2 KP

Nartut 7- 9 kk
 
Kittihof's Cleopatra PEK1 KP


Oulu KV-näyttely 7.10.2006

Tuomari: Rodi Hübenthal, Ruotsi
Kessuja: 9
Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Eswood Napander PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Eswood Maple Leaf EH NUK1

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU2 CACIB

Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 PU1 ROP ROP-VET

Nartut:

Ikurin Quasi Fantasi EH JUK1
Norrkun Aava Aallotar EH JUK2

Eswood Maple Mousse ERI NUK1 PN1 SERT CACIB VSP

Kimokees Rebekka ERI AVK1 PN3 VASERT

Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN2 VACACIB



Ruukki pentunäyttely 30.9.2006

Tuomari: Anita Alatalo
Kessuja: 2
Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Eswood Napander PEK1 KP ROP-pentu

Nartut 7-9 kk:

Eswood Wilja PEK1 KP VSP-pentu


Ulvila pentunäyttely 30.9.2006

Tuomari: Esko Nummijärvi
Kessuja: 4
Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Iso Karhu Bruno PEK1 KP ROP-pentu RYP4-pentu
Iso Karhu Bjarne PEK2

Nartut 7-9 kk:

Iso Karhu Bertta PEK1
Iso Karhu Bodil PEK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Iso Karhu KAK1 KP ROP-kasv BIS4-kasv



Eckerö KV-näyttely 24.9.2006

Tuomari: Harry Tast
Kessuja: 8
Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Iso Karhu Bruno PEK1 KP ROP-pentu

Nartut 7-9 kk:

Zabby's Francesca PEK1 KP VSP-pentu

Urokset:

Skarjaks Bold Belmondo EH VAK1

Nartut:

Dein Hards Cheerleader ERI AVK1 PN2 SERT VARACACIB

Aistraum Isabella ERI VAK1 PN1 CACIB ROP
Iso Karhu Agda ERI VAK2 PN3
Heldalan Charlotte ERI VAK3

Giltsun Aeolia ERI VEK1 PN4 ROP-VET



Hyvinkää ryhmänäyttely 17.9.2006

Tuomari: Rajka Rothen, Slovenia
Kessuja: 6
Urokset:

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Heldalan Early Grey  ERI JUK1

Henniina's Bellastella ERI NUK1 PN4 VASERT

Maryetta's Heart to Heart ERI AVK1 PN2 SERT

Aistraum Isabella ERI VAK1 PN1 ROP

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN3 ROP-VET BIS-VET1


Orivesi epävirallinen pentunäyttely 17.9.2006

Tuomari: Jaana Hartus
Kessuja: 7
Urokset 7-9 kk:

Iso Karhu Bruno PEK1 KP PU1-pentu VSP-PENTU
Iso Karhu Bjarne PEK2 

Nartut 5-7 kk:

Eswood Nereida PEK1 KP PN1-pentu ROP
Kellokukka Loviisa PEK2 KP
Kellokukka Lahja PEK3

Nartut 7-9 kk:

Iso Karhu Bodil PEK1 KP PN2-pentu

Iso Karhu Bertta PEK2


Kasvattajaluokka:

Kennel Iso Karhu KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS3



Kihniö ryhmänäyttely 16.9.2006

Tuomari: Leini Nousiainen
Kessuja: 4
Urokset:

Lady Godiva's Energy JUN H
 
Kellokukka Verneri EH AVK1

Nartut:

Kellokukka Ulpukka EH NUK1
 
Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN1 ROP


Porvoo kaikkien rotujen näyttely 10.9.2006

Tuomari: Leila Kärkäs
Kessuja: 16
Pennut:

Urokset 7-9 kk:
Iso Karhu Bruno PEK1 KP ROP-PENTU

Urokset:

Eswood Goes Hollywood ERI JUK1 PU4 VASERT

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK1 PU3 SERT
Henniina's Bombom EH NUK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP
Stratus The Correspondant ERI VAK2 PU2

Giltsun Bronco EH VAK3


Nartut:

Russkoe Serebro Enka Letka EH JUK1

Henniina's Bellastella ERI NUK1 PN3 SERT
Eswood Maple Fudge EH NUK2

Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN1 VSP
Iso Karhu Agda ERI VAK2 PN4
Ikurin Omnia Mea ERI VAK3
Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK4

Dancing Shamrock Vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN2 ROP-VET
Giltsun Aeolia EH VEK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KASV


Helsinki kaikkien rotujen näyttely 3.9.2006

Tuomari: Kirsti Lummelampi
Kessuja: 3
Urokset:

Henniina's Bombom EH NUK1

Stratus The Correspondant ERI VAK1 PU1 ROP


Nartut:

Henniina's Bellastella ERI NUK1 PN1 SERT VSP


Hämeenlinna KV-näyttely 26.8.2006

Tuomari: Jaroslava Ovesna, Tsekki
Kessuja: 11
Urokset:

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK1 PU3 VACACIB SERT

West Allerion's Alcazant EH AVK1

Stratus The Correspondant ERI VAK1 PU1 CACIB VSP
Giltsun Bronco ERI VAK2 PU4

Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 PU2 ROP-VET
Foxteam Van Do ERI VEK2


Nartut:

Henniina's Bellastella ERI NUK1 PN2 SERT CACIB

Maryetta's Heart to Heart ERI AVK1 PN3 VASERT
West Allerion's Aurora ERI AVK2 PN4
Tirhan Babetje EH AVK3

Maryetta's Hocus-Pocus ERI VAK1 PN1 CACIB ROP KANS MVA



Ristiina kaikkien rotujen näyttely 26.8.2006

Tuomari: Maret Kärdi, Eesti
Kessuja: 9
Urokset:

Henniina's Bombom EH NUK1
 
Iso Karhu Alfons EH AVK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Cinereus Jacintha EH JUK1

Eswood Maple Fudge EH NUK1
Henniina's Bretty Baby EVA

Aistraum Isabella ERI VAK1 PN1 ROP

Cinereus Evviva VET H

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN2 ROP-VET


Heinola kaikkien rotujen näyttely 20.8.2006

Tuomari: Annamaria Tarjan, Unkari
Kessuja: 4
Urokset:

Henniina's Bombom ERI NUK1 PU2 SERT

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP-2


Nartut:


Cinereus Jacintha ERI JUK1 VSP SERT

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN2 ROP-VET


Kouvola kaikkien rotujen näyttely 19.8.2006

Tuomari: Antti Aarnio
Kessuja: 7
Urokset:

Henniina's Bombom ERI NUK1 PU1 SERT VSP

Cinereus Filemon  AVO H

Nartut:


Cinereus Jacintha EH JUK1
Norrkun Aina Armaani JUN H
Russkoe Serebro Enka Letka JUN H

Eswood Maple Fudge ERI NUK1 PN1 SERT ROP
Henniina's Bretty Baby NUO H


Sodankylä ryhmänäyttely 12.8.2006

Tuomari: Leni Nousiainen
Kessuja: 1
Urokset:

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 ROP


Imatra kaikkien rotujen näyttely 13.8.2006

Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Kessuja: 7
Nartut:

Cinereus Jacintha ERI JUK1 PN4 SERT

 

Tirhan Babetje ERI AVK1 VASERT

 

Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN1 ROP RYP-1 BIS-4

Ikurin Omnia Mea  ERI VAK2 PN2

Ikurin Notre Dame ERI VAK3 PN3

Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK4

 

Cinereus Evviva ERI VEK1 ROP-VET


Kasvattajaluokka:


Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS1



Raisio kaikkien rotujen näyttely 12.8.2006

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 10
Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Riihisillan Okariina PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:


Iso Karhu Alfons EH AVK1
West Allerions Alcazant H

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP-1 BIS-1
Stratus the Correspondant ERI VAK2 PU2

Nartut:

Eswood Goes Bananas EH JUK1

West Allerions Aurora EH AVK1
Eswood Tiny Cloudberry H

Iso Karhu Agda ERI VAK1 PN2

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN1 VSP ROP-VET



Sotkamo ryhmänäyttely 12.8.2006

Tuomari: Anders Cederström
Kessuja: 3
Urokset:

Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 PU1 ROP-VET ROP BIS-VET-4 RYP-3

Nartut:

Cinereus Jacintha ERI JUK1 PN1 VSP SERT

Cinereus Evviva VET H



Kuopio KV-näyttely 6.8.2006

Tuomari: Chie Ejima, Japani
Kessuja: 18
Urokset:

Eswood Maple Leaf ERI NUK1 PU2 SERT VACACIB
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK2 PU4
Henniina's Baron EH NUK3

Kellokukka Valtteri AVO H

Stratus The Correspondant ERI VAK1 PU1 CACIB VSP

Maruskan Marzi EH VAK2
Giltsun Bronco EH VAK3
 
Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 PU3 ROP-VET


Nartut:

Keestorpets Ruslana EH JUK1
Cinereus Jacintha EH JUK2

Eswood Maple Mousse ERI NUK1 PN2 SERT VACACIB

Maryetta's Heart to Heart EH AVK1
Tirhan Babetje EH AVK2

Eswood Tiny Strawberry ERI VAK1 PN1 CACIB ROP
Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK2 PN3
Maryetta's Hocus-Pocus ERI VAK3 PN4

Pes Anserinus Queen EH VEK1
Cinereus Evviva EH VEK2


Kuopio KV-näyttely 5.8.2006

Tuomari: Hannu Talvi
Kessuja: 20
Urokset:

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK1 PU1 SERT CACIB VSP
Eswood Maple Leaf ERI NUK2 PU2 VASERT VACACIB
Henniina's Baron H

Kellokukka Valtteri AVO H

Maruskan Marzi ERI VAK1 PU3
Stratus The Correspondant ERI VAK2 PU4
Giltsun Bronco VAL H

Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 ROP-vet


Nartut:

Cinereus Jacintha ERI JUK1
Keestorpets Ruslana EH JUK2

Eswood Maple Mousse ERI NUK1 PN2 SERT VACACIB

Skarjaks Bold Beauty ERI AVK1 PN4
Maryetta's Heart to Heart ERI AVK2
Tirhan Babetje EH AVK3

Eswood Tiny Strawberry ERI VAK1 PN1 CACIB ROP
Benito's Hillevi ERI VAK2 PN3 VASERT
Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK3
Maryetta's Hocus-Pocus ERI VAK4

Pes Anserinus Queen EH VEK1
Cinereus Evviva EH VEK2



Helsinki pentunäyttely 5.8.2006

Tuomari: Kari Salminen
Kessuja: 6
Urospennut 5-7 kk:

Iso Karhu Bruno PEK1 KP VSP-pentu
Iso Karhu Bjarne PEK2
Iso Karhu Boris PEK3


Narttupennut 5-7 kk:

Iso Karhu Bodil PEK1 KP
Iso Karhu Benita PEK2

Narttupennut 7-9 kk:

Eswood Goes Bananas PEK1 KP ROP-pentu

Kasvattajaluokka:

Kennel Iso Karhu 
KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS1


Ikaalinen ryhmänäyttely 5.8.2006

Tuomari: Antti Aarnio
Kessuja: 5
Urokset:

Iso Karhu Alfons ERI AVK1 PU1 SERT VSP


Nartut:

Henniina's Bellastella ERI NUK1 PN1 SERT ROP
Eswood Maple Fudge ERI NUK2 PN2 VASERT
Kellokukka Ulpukka EH3

Iso Karhu Amelia AVO H



Kuopio kaikkien rotujen näyttely 4.8.2006

Tuomari: Florence Fahey, Irlanti
Kessuja: 13
Pennut:

Eswood Goes Nut PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:


Henniina's Baron ERI NUK1 PU3 SERT

Kellokukka Valtteri EH AVK1
 
Stratus the Correspondant ERI VAK1 PU1 ROP
Maruskan Marzi ERI VAK2 PU2

Nartut:

Cinereus Jacintha ERI JUK1 PN4
Keestorpets Ruslana ERI JUK2

Maryetta's Heart to Heart ERI AVK1 PN2 VASERT
Skarjaks Bold Beauty ERI AVK2

Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN3

Ikurin in Natura ERI VEK1 PN1 VSP ROP-VET SERT FIN MVA
Pes Anserinus Queen ERI VEK2
Cinereus Evviva EH VEK3


Mikkeli KV-näyttely 30.7.2006

Tuomari: Saija Juutilainen
Kessuja: 9
Urokset:

Henniina's Bombom ERI NUK1 PU2 SERT VACACIB
Javira's Figo H

Stratus The Correspondant ERI VAK1 PU1 CACIB ROP KANS MVA


Nartut:

Cinereus Jacintha EH JUK1

Henniina's Bellastella ERI NUK1 PN2 SERT VACACIB

Tirhan Babetje ERI AVK1 PN4 VASERT

Ikurin Notre Dame ERI VAK1 PN1 CACIB VSP
Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK2 PN3

Pes Anserinus Queen ERI VEK1 ROP-VET



Kotka kaikkien rotujen näyttely 29.7.2006

Tuomari: Robert Gregory, Iso-Britannia
Kessuja: 8
Urokset:

Henniina's Bombom H

West Allerion's Alcazant EH AVK1

Stratus the Correspondant ERI VAK1 PU1 ROP RYP-1


Nartut:

Norrkun Aina Armaani H

Henniina's Bretty Baby EH NUK1

Maryetta's Heart To Heart ERI AVK1 PN2 SERT
West Allerion's Aurora ERI AVK2 PN3 VASERT

Maryetta's Hocus-Pocus ERI VAK1 PN1 VSP



Ruukki ryhmänäyttely 29.7.2006

Tuomari: Tuula Pratt
Kessuja: 4
Urokset:

Javira's Charlie Chaplin Avo ERI AVK1 PU1 SERT ROP

Nartut:

Ikurin Quasi Fantasi ERI JUK1 PN1 SERT VSP
 
Skarjaks Bold Beaty ERI AVK1 PN2 VASERT

Benito's Hillevi ERI VAK1 PN3



Mäntsälä kaikkien rotujen näyttely 23.7.2006

Tuomari: Gunnel Holm
Kessuja: 7
Urokset:

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK1 PU2 SERT
Henniina’s Bombom ERI NUK2 PU3 VASERT

Giltsun Bronco ERI VAK1 PU1 VSP


Nartut:

Henniina’s Bretty Baby ERI NUK1 PN1 SERT ROP
Eswood Maple Fudge ERI NUK2 PN3 VASERT

Eswood Tiny Cloudberry EH AVK1

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2



Pöytyä ryhmänäyttely 23.7.2006

Tuomari: Raisa Savander
Kessuja: 5
Urokset:

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Gitsun Beretta ERI AVK1 PN2 SERT FIN MVA
Iso Karhu Amelia H

Iso Karhu Agda ERI VAK1 PN3

Dancing Shamrock von Alten Nierstal ERI VEK1 PN1 ROP ROP-VET  BIS-VET1



Keminmaa kaikkien rotujen näyttely 22.7.2006

Tuomari: Raimo Viljanmaa
Kessuja: 4
Urokset:

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Keestorpets Ruslana EH JUK1
Ikurin Quod Bonum H

Kellokukka Ulpukka ERI NUK1 PN1 SERT ROP



Helsinki kaikkien rotujen näyttely 16.7.2006

Tuomari: Evgeny Yerusalimsky, Venäjä
Kessuja: 6
Urokset:

Henniina's Bombom ERI JUK1 PU1 SERT ROP

Stratus The Correspondant ERI VAK1 PU2

Nartut:

Heldalan Early Grey ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Norrkun Aina Armaani ERI JUK2 PN4

Eswood Maple Fudge ERI NUK1 PN3

Tirhan Babetje ERI AVK1 PN2 VASERT


Laukaa kaikkien rotujen näyttely 15.7.2006

Tuomari: Esko Nummijärvi
Kessuja: 5
Urokset:


Cinereus Jacobe JUN H


Maruskan Marzi ERI VAK1 PU1 VSP


Nartut:

Cinereus Jacintha EH JUK1


Henniina’s Bellastella EH NUK1


Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN1 ROP RYP-3



Karjaa kaikkien rotujen näyttely 9.7.2006

Tuomari: Paula Rekiranta
Kessuja: 7
Urokset:

Lady Godiva's Dandy ERI AVK1 PU2 SERT

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP-3

Nartut:

Henniina's Bellastella ERI JUK1 PN3 SERT
Eswood Maple Fudge ERI JUK2 PN4 VASERT

Iso Karhu Agda ERI VAK1 PN1 VSP
Ikurin Know How EH VAK2

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN2 ROP-VET


Savonlinna kaikkien rotujen näyttely 9.7.2006

Tuomari: Kari Järvinen
Kessuja: 8
Pennut:

Urokset 7-9 kk:
Eswood Goes Nuts PEK1 KP ROP-PENTU

Urokset:

Henniina's Baron EH JUK1

Stratus the Correspondant ERI VAK1 PU1 ROP RYP 2

Nartut:

Cinereus Jacintha ERI JUK1 PN4 SERT

Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN1 VSP
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2 PN2
Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK3 PN3

Ikurin In Specie ERI VEK1 ROP-VET

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS2


Jurva ryhmänäyttely 8.7.2006

Tuomari: Antti Aarnio
Kessuja: 5
Urokset:

Norrkun Aapo Amiraali ERI JUK1 PU3 VASERT  

Iso Karhu Alfons ERI AVK1 PU1 SERT ROP
Anifaran Rumba EH AVK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU2

Nartut:

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal EH VEK1


Salo kaikkien rotujen näyttely 8.7.2006

Tuomari: Tapio Eerola
Kessuja: 5
Pennut:

Urokset 7-9 kk:
Eswood Goes Hollywood PEK1

Nartut 7-9 kk:
Eswood Goes Bananas PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Lady Godiva's Dandy EH AVK1

Nartut:

Iso Karhu Agda ERI VAK1 ROP
Ikurin Know How ERI VAK2


Leivonmäki ryhmänäyttely 2.7.2006

Tuomari: Ritva Raita
Kessuja: 2
Urokset:

Kellokukka Verneri ERI AVO1 SERT ROP

Nartut:

Kellokukka Ulpukka EH NUK1


Tammela ryhmänäyttely 2.7.2006

Tuomari: Vitor Veiga, Portugali
Kessuja: 2
Nartut:

Iso Karhu Agda ERI VAK1 PN1 ROP
 
Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN2 ROP-VET BIS-VET-3



Ylivieska kaikkien rotujen näyttely 2.7.2006

Tuomari: Javier Sanchez, Espanja
Kessuja: 5
Urokset:

Eswood Maple Leaf ERI NUK1 PU1 SERT ROP RYP-2

Javira's Citizen Kane ERI VAK1 PU2


Nartut:

Ikurin Quasi Fantasi ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Norkkun Aava Aallotar ERI JUK2 PN2 VASERT
Keestorpets Ruslana ERI JUK3 PN3


Pori kaikkien rotujen näyttely 1.7.2006

Tuomari: Paavo Mattila
Kessuja: 4
Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Eswood Goes Bananas PEK1 KP ROP-PENTU

Nartut:

Ikurin Panta Rei ERI JUK1 PN2 SERT

Pes Anserinus Belinda ERI AVK1 PN3 VASERT

Iso Karhu Agda ERI VAK1 PN1 ROP



Rovaniemi KV 24.6.2006

Tuomari: Jochen Eberhardt, Saksa
Kessuja: 5
Urokset:

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 CACIB ROP
Eswood Tangleberry ERI VAK2 PU2 VACACIB

Nartut:

Keestorpets Ruslana EH JUK1

Eswood Maple Syrup ERI NUK1 PN2 SERT VACACIB

Eswood Tiny Strawberry ERI VAK1 PN1 CACIB VSP

Forssa kaikkien rotujen näyttely 18.6.2006

Tuomari: Gunnel Holm
Kessuja: 5
Urokset:

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK1 PU2 SERT

Stratus The Correspondeant ERI VAK1 PU1 ROP RYP-1
Giltsun Bronco ERI VAK2 PU3


Nartut:

Iso Karhu Agda ERI AVK1 PN1 SERT FIN MVA VSP

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN2 ROP-VET BIS-VET-4


Tuuri kaikkien rotujen näyttely 17.6.2006

Tuomari: Tuula Pratt
Kessuja: 11
Urokset:

Eswood Maple Leaf ERI JUK1 PU1 SERT VSP
Eswood Maple Walnut EH JUK2

Anifaran Rumba EH AVK1

Javira’s Citizen Kane ERI VAK1 PU2


Nartut:

Eswood Maple Mousse ERI JUK1 PN1 SERT ROP RYP-2
Ikurin Quasi Fantasi ERI JUK2 VASERT PN4
Keestorpets Ruslana EH JUK3

Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN2
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2 PN3
Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK3

Ikurin In Specie EH VEK1


Kasvattajaluokka:

kennel Ikurin KAS1 KP ROP-KAS BIS-1


Keeshondien erikoisnäyttely / Club Show, Tuusula 11.6.2006

Tuomari: Elina Haapaniemi
Kessuja: 50


ROP - BOB Eswood Maple Mousse

Pennut:

Urokset 5-7 kk:

Lady Godiva's Energy PEK1 KP ROP-PENTU
Eswood Goes On PEK2 KP
Eswood Goes Wild PEK3
Esowood Goes Nuts PEK4

Nartut 5-7 kk:

Demicle's Apple of Love PEK1


Urokset:


Eswood Maple Leaf ERI JUK1 PU4 SERT
Eswood Maple Walnut ERI JUK2 VASERT
Cinereus Jacobe H
Henniina's Baron H
Javira's Figo H

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK1
Henniina's Bombom EH NUK2
Eerondaali Dona T

Lohamras Heart of Gold EH AVK1

Keesbrook's Boldy Go ERI VAK1 PU1 VSP
Ikurin Nota Bene ERI VAK2 PU2 Kaunein karvapeite
Stratus The Correspondant ERI VAK3 PU3
Kittihof's Tamagotchi ERI VAK4
Eswood Tangleberry ERI
Giltsun Bronco ERI
Heldalan Chaplin ERI
Ikurin Nomen Est Omen ERI
Javira's Citizen Kane ERI


Nartut:

Eswood Maple Mousse ERI JUK1 PN1 SERT ROP Paras Liikkuja
Vanderblom Circle Invidiosa For RS ERI JUK2
Cinereus Jacintha ERI JUK3
Ikurin Post Festum EH JUK4
Heldalan Early Grey H
Henniina's Bellastella H
Ikurin Pia Desideria H

Eswood Maple Syrup ERI NUK1
Aistraum Fanshetta Fey H
Eswood Maple Fudge H
Henniina's Bretty Baby H
 
Iso Karhu Andrea EH AVK1
Tenkan Tirlittan EH AVK2
Pes Anserinus Amanda H

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2
Ikurin Ikurin O Tempora ERI VAK2 PN3
Kittihof's Vildvittra ERI VAK3 PN4 VASERT
Lady Godiva's Daydream ERI VAK4
Eswood Tiny Strawberry ERI
Ikurin Notre Dame ERI
Ikurin Know How EH
Maruskan Olga EH
Skarjaks Arctic Accra EH
Ais Lu-Lu Serebrjanaja H
Ikurin Kiss Me Kate H

Dancing Shamrock Vom Alten Nierstal ERI VEK1 ROP-VET
Ikurin In Specie EH VEK2


Kasvattajaluokka:

Ikurin KAS1 KP ROP-KAS
Eswood KAS2 KP

Jälkeläisluokka:

Ikurin Kiss Me Kate JÄL1 KP ROP-JÄL


Yhteistyössä:




Euroopan Voittaja 2006-näyttely / European Winner Dog Show, Helsinki 10.6.2006

Tuomari: Luis Pinto Teixeira
Kessuja: 30


ROP - BOB Ikurin O Tempora
Urokset:
 
Eswood Maple Leaf ERI JUK1 VASERT EUJV-06
Henniina's Bombom ERI JUK2
Henniina's Baron ERI JUK3

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK1
Aistraum Fauntleroy Little Lord EH NUK2

Lohamras Heart of Gold ERI AVK1

Kittihof's Tamagotchi ERI VAK1 CACIB SERT FIN MVA EUV-06
Keesbrook's Boldy Go ERI VAK2 VACACIB
Heldalan Chaplin ERI VAK3
Stratus The Correspondant ERI VAK4
Giltsun Bronco ERI
Ikurin Nota Bene ERI

Nartut:

Eswood Maple Mousse ERI JUK1 SERT EUJV-06
Vanderblom Circle Invidiosa for RS ERI JUK2 VASERT
Heldalan Early Grey ERI JUK3
Henniina's Bellastella ERI JUK4
Cinereus Jacintha ERI

Aistraum Fanshetta Fey EH NUK1

Ikurin O Tempora ERI VAK1 CACIB EUV-06 ROP
Eswood Tiny Strawberry ERI VAK2 VACACIB
Kittihof's Vildvittra ERI VAK3
Maryetta's Hocus-Pocus ERI VAK4
Lady Godiva's Daydream ERI
Ais Lu-Lusrebrjanaja ERI
Ikurin Kiss Me Kate ERI
Ikurin Omnia Mea ERI
Maruskan Olga ERI

Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 ROP-VET EUVV-06
Cinereus Evviva ERI VAK2
Ikurin In Specie EVA

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-KAS



Mänttä kaikkien rotujen näyttely 4.6.2006

Tuomari: Raimo Viljanmaa
Kessuja: 5

Urokset:

Kellokukka Verneri ERI AVK1 PU1 SERT VSP

Nartut:

Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN1 ROP RYP-2
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2 PN2
Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK3 PN4

Ikurin In Specie ERI VEK1 PN3

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KAS BIS-KAS2


Paikka ja aika: Joensuu kaikkien rotujen näyttely 28.5.2006
Tuomari: Henrik Johansson, Ruotsi
Kessuja näyttelyssä: 6
Urokset:
Avoin luokka: Heldalan Chess EH AVK1
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Tzar EH VEK1
Nartut:
Avoin luokka: Anifaran Rosemary EH AVK1
Valioluokka: Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN1 ROP
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Queen EH VEK1
Ikurin In Natura H


Paikka ja aika: Järvenpää kaikkien rotujen näyttely 28.5.2006
Tuomari: Natalia Nekrosiene, Liettua
Kessuja näyttelyssä: 15
Urokset:
Nuorten luokka: Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK1 PU4 SERT
Valioluokka: Stratus the Correspondant ERI VAK1 PU1 VSP
Giltsun Bronco ERI VAK2 PU2
Ikurin Master Mind ERI VAK3 PU3
Heldalan Chaplin ERI VAK4
Nartut:
Junioriluokka: Heldalan Early Grey ERI JUK1 PN3 VASET
Eswood Maple Fudge ERI JUK2
Norrkun Aina Armaani EH JUK3
Avoin luokka: Tirhan Babetje ERI AVK1 PN2 SERT
Giltsun Beretta ERI AVK2 PN4
Iso Karhu Andrea EH AVK3
Miss Moneypenny vom Alten Nierstal EH AVK4
Valioluokka: Maryetta's Hocus-Pocus ERI VAK1 PN1 ROP RYP-4
Lady Godiva's Daydream ERI VAK2
Veteraaniluokka: Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 ROP-VET


Paikka ja aika: Rovaniemi ryhmänäyttely 27.5.2006
Tuomari: Leni Nousiainen
Kessuja näyttelyssä: 2
Urokset:
Valioluokka: Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 ROP
Nartut:
Avoin luokka: Maruskan Oona ERI AVK1 PN1 SERT VSP


Paikka ja aika: Joensuu kaikkien rotujen näyttely 27.5.2006
Tuomari: Saija Juutilainen
Kessuja näyttelyssä: 6
Urokset:
Junioriluokka: Henniina's Baron ERI JUK1 PU1 SERT ROP
Avoin luokka: Heldalan Chess EH AVK1
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 PU2 ROP-VET
Nartut:
Junioriluokka: Greyscale Miranda ERI JUK1 PN2 SERT
Valioluokka: Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN1 VSP
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Queen ERI VEK1 PN3 VSP-VET


Paikka ja aika: Somero pentunäyttely 25.5.2006
Tuomari: Reijo Tuovinen
Kessuja näyttelyssä: 4
Urokset:
Urokset 5-7 kk: Eswood Goes Hollywood PEK1 KP VSP-PENTU
Nartut:
Nartut 5-7 kk: Eswood Goes Bananas
PEK1 KP ROP-PENTU RYP-3
Riihisillan Oboetta PEK2
Riihisillan Okariina PEK3

Takaisin


Paikka ja aika: Oulainen ryhmänäyttely 21.5.2006
Tuomari: Antti Aarnio
Kessuja näyttelyssä: 4
Pennut:
Nartut 7-9 kk: Ikurin Quasi Fantasi PEK1 KP ROP-PENTU
Urokset:
Valioluokka: Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 ROP
Nartut:
Junioriluokka: Keestorpets Ruslana EH JUK1
Norrkun Aava Aallotar EH JUK2


Paikka ja aika: Rauma kaikkien rotujen näyttely 21.5.2006
Tuomari: Saija Juutilainen
Kessuja näyttelyssä: 6
Urokset:
Valioluokka: Stratus the Correspondant ERI VAK1 PU1 ROP RYP-2
Nartut:
Junioriluokka: Henniina's Bellastella ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Ikurin Panta Rei EH JUK2
Heldalan Early Grey EH JUK3
Avoin luokka: Iso Karhu Agda ERI AVK1 PN2 VARASERT
West Allerion's Aurora EH AVK2

Takaisin


Paikka ja aika: Tampere pentunäyttely 20.5.2006
Tuomari: Juha Lehtinen
Kessuja näyttelyssä: 3
Urokset:
Urokset 5-7 kk: Eswood Goes Wild PEK1 KP ROP-PENTU RYP-3
Nartut:
Nartut 5-7 kk: Riihisillan Oboetta PEK1 KP VSP-PENTU
Riihisillan Okariina PEK2

Takaisin


Paikka ja aika: Helsinki KV 20.5.2006
Tuomari: Martha Heine, Saksa
Kessuja näyttelyssä: 16
Urokset:
Junioriluokka: Eswood Maple Walnut ERI JUK1 SERT
Nuorten luokka: Eerondaali Demo EH NUK1
Valioluokka: Stratus the Correspondant ERI VAK1 PU1 CACIB VSP
Heldalan Chaplin ERI VAK2 PU2 VARACACIB
Ikurin Master Mind ERI VAK3 PU3
Giltsun Bronco ERI VAK4 PU4
Nartut:
Junioriluokka: Heldalan Early Grey ERI JUK1 PN3 VASERT
Henniina's Bellastella ERI JUK2
German Grey Shadow's Chimona ERI JUK3
Eswood Maple Fudge ERI JUK4
Henniina's Bretty Baby ERI
Ikurin Post Festum EH
Avoin luokka: Tirhan Babetje ERI AVK1 PN2 SERT VARACACIB
Miss Moneypenny vom Alten Nierstal ERI AVK2
Iso Karhu Agda ERI AVK3
Valioluokka: Skarjaks Arctic Accra ERI VAK1 PN1 CACIB ROP RYP-4
Veteraaniluokka: Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN4 ROP-VET

Takaisin


Paikka ja aika: Oulu kaikkien rotujen näyttely 14.5.2006
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Kessuja näyttelyssä: 14
Pennut:
Nartut 7-9 kk: Cinereus Jacintha PEK1 KP ROP-pentu
Ikurin Quasi Fantasi PEK2
Urokset:
Junioriluokka: Eswood Maple Leaf ERI JUK1 PU1 SERT ROP
Valioluokka: Eswood Tangleberry ERI VAK1 PU2
Maruskan Norres ERI VAK2 PU3
Javira's Citizen Kane ERI VAK3 PU4
Tulisalon Dynamite ERI VAK4
Nartut:
Junioriluokka: Eswood Maple Syrup ERI JUK1 PN2 VASERT
Norrkun Aava Aallotar EH JUK2
Avoin luokka: Eswood Tiny Strawberry ERI AVK1 PN1 SERT FIN MVA VSP
Kimokees Rebekka EH AVK2
Skarjaks Bold Beaty (Ruotsi) EH AVK3
Maruskan Oona H
Valioluokka: Maruskan Olga ERI VAK1 PN3
Kasvattajaluokka: Kennel Eswood KAK1 KP ROP-KASV

Takaisin


Paikka ja aika: Hamina kaikkien rotujen näyttely 13.5.2006
Tuomari: Jouko Yrjölä
Kessuja näyttelyssä: 10
Urokset:
Junioriluokka: Henniina's Bombom ERI JUK1 PU1 SERT ROP
Viksalan Better Than You H
Avoin luokka: Iso Karhun Alex EH AVK1
Nartut:
Junioriluokka: Heldalan Early Grey ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Eswood Maple Fudge ERI JUK2 PN3 VASERT
Henniina´s Bretty Baby ERI JUK3
Norrkun Aina Armaani EH JUK4
Avoin luokka: Iso Karhu Andrea ERI AVK1
Valioluokka: Aistraum Isabella ERI VAK1 PN2
Veteraaniluokka: Dancing Shamrok Vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN4 ROP-VET  BIS-VET4

Takaisin


Paikka ja aika: Turenki ryhmänäyttely 6.5.2006
Tuomari: Tapio Eerola
Kessuja näyttelyssä: 5
Pennut:
Nartut 7-9 kk: Cinereus Jacintha PEK1 KP ROP-pentu
Nartut:
Junioriluokka: Heldalan Early Grey EH JUK1
Henniina's Bellastella EH JUK2
Avoin luokka: Lady Godiva's Daydream ERI AVK1 PN2 SERT FIN MVA
Valioluokka: Maruskan Olga ERI VAK1 PN1 ROP

Takaisin


Paikka ja aika: Pori/Ahlainen ryhmänäyttely 6.5.2006
Tuomari: Janiki Steinbock, Israel
Kessuja näyttelyssä: 8
Urokset:
Nuorten luokka: Eerondaali Demo H
Avoin luokka: West Allerion's Alcazant H
Nartut:
Nuorten luokka: Kellokukka Ulpukka EH NUK1
Avoin luokka: Iso Karhu Agda ERI AVK1 PN1 SERT ROP
West Allerion's Aurora EH AVK2
Miss Moneypenny Vom Alten Nierstal EH AVK3
Valioluokka: Maruskan Lucy ERI VAK1 PN2
Veteraaniluokka: Dancing Shamrok Vom Alten Nierstal EH VEK1

Takaisin


Paikka ja aika: Vaasa 30.4.2006
Tuomari: Lisbeth Campbell, Norja
Kessuja näyttelyssä: 11
Pennut:
Nartut 7-9 kk: Ikurin Quasi Fantasi PEK1 KP ROP-pentu
Urokset:
Junioriluokka: Eswood Maple Leaf ERI JUK1 PU1 SERT VSP

Norrkun Aapo Amiraali EH JUK2
Avoin luokka: Eswood Thimbleberry H
Valioluokka: Keesbrook's Boldly Go ERI VAK1 PU2
Javira's Citizen Kane ERI VAK2 PU3
Tulisalon Dynamite EH VAK3
Eswood Big Smile EH VAK4
Nartut:
Junioriluokka: Eswood Maple Mousse ERI JUK1 PN1 SERT ROP RYP-4
Norrkun Aava Aallotar EH JUK2
Nuorten luokka: Javira's Elaine EH NUK1

Takaisin


Paikka ja aika: Lahti KV 23.4.2006
Tuomari: Garry Dryburgh, Australia
Kessuja näyttelyssä: 18
Urokset:
Junioriluokka: Henniina's Bombom EH JUK1
Nuorten luokka: Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI NUK1 PU3 SERT

Iso Karhu Alex EH NUK2
Valioluokka: Heldalan Chaplin ERI VAK1 PU1 CACIB VSP
Giltsun Bronco ERI VAK2 PU2 VACACIB
Ikurin Master Mind EH VAK3
Nartut:
Junioriluokka: Henniina's Bellastella ERI JUK1 SERT
Heldalan Early Grey EH JUK2
Nuorten luokka: Eerondaali Dooris EH NUK1
Valioluokka: Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN1 CACIB ROP
Ikurin Notre Dame ERI VAK2 PN2 VACACIB
Maryetta's Hocus-Pocus ERI VAK3 PN3
Ikurin Omnia Mea ERI VAK4
Aistraum Isabella ERI
Ikurin Kiss Me Kate EH
Pes Anserinus Dorisdandelindd EH
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Queen ERI VEK1 PN4 ROP-VET
Dancing Shamrock vom Alten Nierstal EH VEK2
Kasvattajaluokka: Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS1

Takaisin


Paikka ja aika: Muurola ryhmänäyttely 22.4.2006
Tuomari: Saija Juutilainen
Kessuja näyttelyssä: 2
Urokset:
Valioluokka: Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 ROP
Nartut:
Avoin luokka: Maruskan Oona EH AVK1

Takaisin


Paikka ja aika: Ruovesi ryhmänäyttely 17.4.2006
Tuomari: Raisa Savander
Kessuja näyttelyssä: 6
Nartut:
Junioriluokka: Keestorpets Ruslana ERI JUK1 PN4 VASERT
Heldalan Early Grey ERI JUK2
Avoin luokka: Ikurin Omnia Mea ERI AVK1 PN2 SERT FIN MVA
Valioluokka: Ikurin O Tempora
ERI VAK1 PN1 ROP
Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK1
Veteraaniluokka: Ikurin In Specie ERI VEK1 PN3 ROP-VET
Kasvattajaluokka: Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS1

Takaisin


Paikka ja aika: Lappeenranta KV 15.4.2006
Tuomari: Gert Christensen
Kessuja näyttelyssä: 12
Urokset:
Junioriluokka: Henniina's Bombom ERI JUK1 PU1 SERT VSP
Javira's Figo ERI JUK2 PU2 VASERT
Avoin luokka: Kellokukka Valtteri T
Nartut:
Junioriluokka: Eswood Maple Syrup ERI JUK1
Henniina's Bellastella ERI JUK2
Heldalan Early Grey EH JUK3
Viksalan Bleeding Me T
Avoin luokka: Ikurin O Tempora ERI AVK1 PN1 SERT CACIB ROP FIN MVA
Ikurin Omnia Mea ERI AVK2 PN2 VASERT VACACIB
Valioluokka: Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK1 PN3
Aistraum Isabella ERI VAK2 PN4
Veteraaniluokka: Ikurin In Specie ERI VEK1 ROP-VET
Kasvattajaluokka: Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS4

Takaisin


Paikka ja aika: Polvijärvi ryhmänäyttely 1.4.2006
Tuomari: Paula Rekiranta
Kessuja näyttelyssä: 8
Pennut:

Nartut 7-9 kk: Greyscale Miranda
PEK1 KP ROP-PENTU
Urokset:
Junioriluokka: Henniina's Baron H
Valioluokka: Maruskan Marzi ERI VAK1 PU1 VSP
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 PU2 VSP-VET
Nartut:
Junioriluokka: Eswood Maple and Mint EH JUK1
Avoin luokka: Anifaran Rosemary EH AVK1
Valioluokka: Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN1 ROP
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Queen ERI VEK1 PN2 ROP-VET BIS-VET4

Takaisin


Paikka ja aika: Parkano ryhmänäyttely 25.3.2006
Tuomari: Saija Juutilainen
Kessuja näyttelyssä: 1
Nartut:
Junioriluokka: Henniina's Bellastella
ERI JUK1 PN1 SERT ROP

Takaisin


Paikka ja aika: Tampere KV 18.3.2006
Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja näyttelyssä: 23
Pennut:

Nartut 7-9 kk: Norrkun Aava Aallotar
PEK1 KP ROP-PENTU
Urokset:
Junioriluokka: Henniina's Bombom ERI JUK1 PU3 SERT
Eswood Maple Leaf EH JUK2
Nuorten luokka: Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof EH NUK1
Eeerondaali Dona EH NUK2
Avoin luokka: Kellokukka Verneri EH AVK1
Javira's Charlie Chaplin EH AVK2
Valioluokka: Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 CACIB VSP
Eswood Tangleberry ERI VAK2 PU2 VACACIB
Heldalan Chaplin ERI VAK3 PU4
Javira's Citizen Kane ERI VAK4
Giltsun Bronco ERI
Tulisalon Dynamite EH
Nartut:
Junioriluokka: Eswood Maple Mousse ERI JUK1 PN2 VASERT
Eswood Maple Syrup EH JUK2
Henniina's Bellastella EH JUK3
Kellokukka Ulpukka EH JUK4
Nuorten luokka: Ikurin O Tempora ERI NUK1 PN1 SERT CACIB ROP RYP3
Ikurin Omnia Mea EH NUK2
Avoin luokka: Kimokees Rebekka ERI AVK1
Valioluokka: Aistraum Isabella ERI VAK1 PN3 VACACIB
Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK2 PN4
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK3
Kasvattajaluokka: Kennel Eswood KAK1 KP ROP-KASV
Kennel Ikurin KAK2 KP

Takaisin


Paikka ja aika: Juuka ryhmänäyttely 5.3.2006
Tuomari: Paavo Mattila
Kessuja näyttelyssä: 5
Pennut:

Nartut 7-9 kk: Greyscale Miranda
PEK1 KP ROP-PENTU
Urokset:
Valioluokka: Maruskan Marzi ERI VAK1 PU1 VSP
Nartut:
Avoin luokka: Skarjaks Bold Beauty (Ruotsi)
ERI AVK1 PN1 SERT ROP RYP 4
Valioluokka: Maruskan Olga ERI VAK1 PN2
Cinereus Evviva H

Takaisin


Paikka ja aika: Rovaniemi ryhmänäyttely 4.3.2006
Tuomari: Paula Rekiranta
Kessuja näyttelyssä: 5
Urokset:

Junioriluokka: Eerondaali Elmo
H
Valioluokka: Tulisalon Dynamite
ERI VAK1 PU1 VSP
Nartut:
Avoin luokka: Skarjaks Bold Beauty (Ruotsi) ERI AVK1 PN1 SERT ROP
Maruskan Oona ERI AVK2 PN2 VASERT
Heldalan Authoress
H

Takaisin


Paikka ja aika: Helsinki pentunäyttely 26.2.2006
Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja näyttelyssä: 3
Pennut:

Nartut 7-9 kk: Heldalan Early Grey PEK1 KP ROP-PENTU
Ikurin Post Festum PEK2
Ikurin Pia Desideria PEK3

Takaisin


Paikka ja aika: Enon ryhmänäyttely 19.2.2006
Tuomari: Tuula Pratt
Kessuja näyttelyssä: 8
Pennut:

Nartut 7-9 kk: Heldalan Early Grey PEK1 KP ROP-PENTU
Urokset:
Valioluokka: Maruskan Marzi ERI VAK1 PU1 VSP
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 PU2 VSP-VET
Nartut:
Nuorten luokka: Kimokees Rebekka ERI NUK1 PN3 VASERT
Avoin luokka: Maruskan Olga ERI AVK1 PN2 SERT FIN MVA
Anifaran Rosemary EH AVK2
Valioluokka: Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN1 ROP
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Queen
ERI VEK1 PN4 ROP-VET

Takaisin


Paikka ja aika: Tuusniemen ryhmänäyttely 18.2.2006
Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja näyttelyssä: 12
Pennut:

Nartut 7-9 kk: Heldalan Early Grey PEK1 KP ROP-PENTU
Urokset:
Junioriluokka: Henniina's Baron EH JUK1
Avoin luokka: Eswood Tangleberry ERI AVK1 PU1 SERT VSP FIN MVA
Valioluokka: Maruskan Marzi ERI VAK1 PU3
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Tzar ERI VEK1 PU2 VSP-VET
Nartut:
Junioriluokka: Eswood Maple Syrup ERI JUK1 PN1 SERT ROP
Keestorpets Ruslana EH JUK2
Nuorten luokka: Tenkan Tirlittan EH NUK1
Avoin luokka: Maruskan Olga ERI AVK1 PN3 VASERT
Anifaran Rosemary EH AVK2
Valioluokka: Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN2
Veteraaniluokka: Pes Anserinus Queen
ERI VEK1 PN4 ROP-VET BIS-VET3

Takaisin


Paikka ja aika: Keuruu ryhmänäyttely 5.2.2006
Tuomari: Paavo Mattila
Kessuja näyttelyssä: 12
Pennut:

Nartut 7-9 kk: Heldalan Early Grey PEK1 KP ROP-PENTU
Urokset:
Junioriluokka: Eswood Maple Leaf
ERI JUK1 PU2 VASERT
Nuorten luokka: Tenkan Totoro H
Avoin luokka: Stratus the Correspondant
ERI AVK1 PU1 SERT VSP FIN MVA
Kellokukka Verneri H
Nartut:
Junioriluokka: Eswood Maple Mousse ERI JUK1 PN3 SERT
Kellokukka Ulpukka EH JUK2
Nuorten luokka: Ikurin Omnia Mea ERI NUK1 PN4 VASERT
Avoin luokka: Maruskan Olga ERI AVK1
Valioluokka: Ikurin Nefer Nefer ERI VAK1 PN1 ROP RYP3
Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK2 PN2
Ikurin My Fair Lady
ERI VAK3
Kasvattajaluokka: Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS2

Takaisin

Paikka ja aika: Turku KV 22.1.2006
Tuomari: Hans Lehtinen
Kessuja näyttelyssä: 19
Pennut:

Nartut 7-9 kk: Ikurin Panta Rei PEK1 KP ROP-PENTU
Urokset:
Junioriluokka: Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI JUK1 PU2 VASERT
Nuorten luokka: Stratus the Correspondant ERI NUK1 PU1 SERT CACIB VSP
Eerondaali Demo H
Avoin luokka: West Allerion's Alcazant EH AVK1
Valioluokka: Ikurin Master Mind ERI VAK1 PU3 VACACIB
Heldalan Chaplin ERI VAK2 PU4
Cinereus Glacinto ERI VAK3
Giltsun Bronco ERI VAK4
Ikurin Nomen Est Omen EH
Nartut:
Junioriluokka: Henniina's Bellastella ERI JUK1 PN3 SERT
Eswood Maple Syrup ERI JUK2 VASERT
Nuorten luokka: Ikurin Omnia Mea ERI NUK1
Avoin luokka: Iso Karhu Agda ERI AVK1
West Allerion's Aurora EH AVK2
Valioluokka: Ikurin Nefer Nefer ERI VAK1 PN1 CACIB ROP RYP3
Keestorpets Nefertite ERI VAK2 PN2 VACACIB
Ikurin Kiss Me Kate ERI VAK3 PN4
Ikurin Know How EH VAK4
Kasvattajaluokka: Kennel Ikurin KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS4

Takaisin

Paikka ja aika: Lahti pentunäyttely 15.1.2006
Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja näyttelyssä: 1
Pennut:

Nartut 5-7 kk: Heldalan Early Grey PEK1 KP ROP-PENTU

Takaisin

Paikka ja aika: Kauhajoki ryhmänäyttely 14.1.2006
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Kessuja näyttelyssä: 6
Urokset:

Junioriluokka: Eswood Maple Leaf
ERI JUK1 PU1 SERT ROP
Javira's Eddie Edwards EH JUK2
Avoin luokka: Javira's Charlie Chaplin ERI AVK1 PU2 VASERT
Eswood Thimbleberry H
Nartut:

Avoin luokka: Maruskan Olga EH AVK1
Valioluokka: Ikurin My Fair Lady
EH VAK1

Takaisin

Paikka ja aika: Kajaani KV 7.1.2006
Tuomari: Roberto Schill, Romania
Kessuja näyttelyssä: 18
Pennut:
Nartut 7-9 kk: Keestorpets Ruslana
PEK1 KP ROP-PENTU
Urokset:

Junioriluokka: Henniina's Baron ERI JUK1 PU4 VASERT
Avoin luokka: Javira`s Charlie Chaplin ERI AVK1 SERT PU3
Valioluokka:
Maruskan Marzi ERI VAK1 PU1 ROP CACIB
Tulisalon Dynamite ERI VAK2 PU2 VACACIB
Maruskan Norres ERI VAK3
Ikurin Nota Bene
ERI VAK4
Maruskan Madison ERI
Veteraaniluokka:
Pes Anserinus Tzar
ERI VEK1 VSP-VET

Hopeagemssin Amore ERI VEK2
Nartut:

Junioriluokka: Kellokukka Ulpukka
EH JUK1
Nuorten luokka: Kimokees Rebekka EVA
Avoin luokka: Maruskan Minerva ERI AVK1 PN2 SERT CACIB
Maruskan Oona ERI AVK2 PN3 VASERT VACACIB
Maruskan Olga EH AVK3
Veteraaniluokka: Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN1 ROPVET VSP
Cinereus Evviva EH VEK2
Kasvattajaluokka: Kennel Maruskan KAK1 KP ROP-KASV BIS-KAS4

Takaisin




In English - På Svenska

ERI EXCELLENT UTMÄRKT
EH VERY GOOD MYCKET GOD
H GOOD GOD
T SUFFICIENTE NÖJAKTIG
EVA CANNOT BE JUDGED KAN EJ BEDÖMAS
HYL DISQUALIFIED DISKVALIFICERAD
KP PRIZE OF HONOUR HEDERPRIS
PEK PUPPY CLASS VALPKLASS
JUK JUNIOR CLASS JUNIORKLASS
NUK INTERMEDIATE CLASS UNGHUNDSKLASS
AVK OPEN CLASS ÖPPEN KLASS
VAK CHAMPION CLASS CHAMPIONKLASS
VEK VETERAN CLASS VETERANKLASS
KAS BREEDER'S GROUP UPPFÖDARKLASS
PU BEST DOG BÄSTA HANHUNDSKLASS
PN BEST BITCH BÄSTA TIKKLASS
SERT CC CERTIFIKAT
VASERT RES-CC RES. CERTIFIKAT
CACIB INTERNATIONAL SHOW CERTIFICATE CACIB CACIB
VACACIB RESERVE CACIB RES. CACIB
ROP BEST OF BREED BIR
VSP BEST OF OPPOSITE SEX BIM
RYP BEST OF GROUP BIG
ROP-PENTU BEST PUPPY BIR-VALP
VSP-PENTU BEST PUPPY OF OPPOSITE SEX BIM-VALP


Back