Näyttelytulokset


Näyttelytulokset voit ilmoittaa webmasterille.

 

14.12.2008 Helsinki Voittaja 2008

Tuomari: Nina Karlsdotter, Ruotsi
Kessuja: 1 + 18

Pennut:
 
Urokset 5-7 kk:

Baro von Haus Rubens PEK1 KP ROP-pentu
  

Urokset:

Helmililjan Hevoskastanja ERI JUK1 PU3 varasert JV-08
Ikurin Stella Polaris ERI JUK2

Keestorpets Ultramarine ERI NUK1 PU2 sert
Eerondaali Gladiator ERI NUK2

Eswood Goes Nuts ERI AVK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib V-08 ROP
Stratus The Correspondant ERI VAK2 PU4
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK3
Maruskan Marzi ERI VAK4
Eswood Maple Leaf ERI
Ikurin Rex Novex ERI 

 
Nartut:

Eswood Party Mousse ERI JUK1 PN1 sert JV-08 V-08 VSP
Helmililjan Heinä ERI JUK2
Opera ERI JUK3

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI NUK1 PN4 varasert
Henniina's Heissulivei ERI NUK2

Aurinkoniityn Aralia ERI AVK1
Eswood Wilja EH AVK2

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI VAK1 PN2 cacib
Ikurin Regina Nova ERI VAK2 PN3 

 
Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 kp BIS-4
Kennel Eswood KAS2 kp 

 
 

7.12.2008 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: Raisa Savander
Kessuja: 7 + 0

Pennut:
 
Urokset 5-7 kk:

Lady Godiva's Grand Gourmand PEK1 KP PU1 VSP-pentu
Lady Godiva's Gros Gasconnard PEK2 KP PU3
Eerondaali Ivalo PEK3 KP PU4


Urokset 5-7 kk:

Baro von Haus Rubens PEK1 KP PU2


Nartut 5-7 kk:

Eerondaali Inspiration PEK1 KP PN1 ROP-pentu RYP4
Lady Godiva's Guilty Pleasures PEK2 KP PN2
Lady Godiva's Good Omens PEK2 KP PN3

Kasvattajaluokka:

Kennel Lady Godiva's KAS1 KP ROP-kasv


  

30.11.2008 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: Marja Kosonen
Kessuja: 1

Pennut:
 
Urokset 5-7 kk:

Baro von Haus Rubens PEK1 KP ROP-pentu

 
 
   

23.11.2008 Jyväskylä KV-näyttely

Tuomari: Anthony Moran, Irlanti
Kessuja: 36

Urokset:

Ikurin Stella Polaris ERI JUK1 ROP-juniori PU4 vasert 
Pes Anserinus Eliot EH JUK2 
Schone Hund Erema EH JUK3 

Eerondaali Gladiator ERI NUK1 PU3 sert 
Aurinkoniityn Ajaton EH NUK2 

Eswood Goes Nuts EH AVK1 
Aku H 

Stratus the Correspondant ERI VAK1 PU1 CACIB RYP2 
Eswood Napander ERI VAK2 PU2 VACACIB
Ikurin Rex Novex ERI VAK3 
Ikurin Rumor Bonum ERI VAK4 
Eswood Maple Leaf ERI 
Maruskan Marzi ERI 
Blue Nikabrik V.d. Aviflora Hof EH

Nartut:

Opera ERI JUK1 PN3 SERT 
Solvargens Tamvarg ERI JUK2 
Eswood Papaya Mousse EH JUK3 
Arctic Kees Ain't No Doubt EH JUK4 
Helmililjan Heinä EH 

Henniina's Hipsuvarvas ERI NUK1 PN4 VASERT
Henniina's Hilda Hilpeä ERI NUK2 
Yllabo Julia EH NUK3 
Charming Hope For Kimokees D'arland EH NUK4 
Aurinkoniityn Aralia EH 
Cinereus Kristena EH 

Demicle's Bosom Friend ERI AVK1 
Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH AVK2 
Evridx Elfin Effigy EH AVK3 
Eswood Wilja EH AVK4 
Kellokukka Valpuri H 

Pes Anserinus DorisDandelinDD ERI VAK1 PN1 CACIB 
Ikurin Regina Nova ERI VAK2 PN2 VACACIB
Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK3 
Ikurin Quasi Fantasi EH VAK4 

Cinereus Gazania ERI VAK1 ROP-veteraani 

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin 1 KP

  

16.11.2008 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: Hilkka Salohalla
Kessuja: 1

Pennut:
 
Urokset 5-7 kk:

Baro von Haus Rubens PEK1 KP ROP-pentu

  

1.11.2008 Lahti pentunäyttely

Tuomari: Unto Timonen
Kessuja: 1

Pennut:
 
Nartut 7-9 kk:

Viksalan Devilindisguise PEK1 KP ROP-pentu

  

2.11.2008 Turku pentunäyttely

Tuomari: Pekka Teini
Kessuja: 1

Pennut:
 
Nartut 5-7 kk:

Eswood Klompen Dancer PEK1 KP ROP-pentu

 
 

2.11.2008 Vantaa pentunäyttely

Tuomari: Sheena Easton, Englanti
Kessuja: 1

Pennut:
 
Urokset 5-7 kk:

Baro von Haus Rubens PEK1 KP ROP-pentu

 
 

1.11.2008 Espoo pentunäyttely

Tuomari: Pirjo Hjelm
Kessuja: 1

Pennut:
 
Urokset 5-7 kk:

Baro von Haus Rubens PEK1 KP ROP-pentu


 

1.11.2008 Kajaani pentunäyttely

Tuomari: Hannele Jokisilta
Kessuja: 1

Pennut:
 
Nartut 7-9 kk:

Sorella PEK1 KP ROP-pentu

    
 

25.10.2008 Seinäjoki KV-näyttely

Tuomari: Hannu Talvi
Kessuja: 15

Urokset:

Ikurin Stella Polaris ERI JUK1 PU3 SERT
Helmililjan Hemlokki ERI JUK2

Keestorpets Ultramarine ERI NUK1 PU4 VARASERT
Eerondaali Gladiator ERI NUK2

Eswood Maple Leaf ERI VAK1 PU1 CACIB ROP
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU2 VARACACIB

Nartut:

Eswood Party Mousse ERI JUK1 PN3 SERT
Opera EH JUK2
Eswood Petite Mousse EH JUK3

Henniina's Hipsuvarvas EH NUK1
Javira's Lucy H

West Allerion's Aurora ERI PN4 VARASERT
Eswood Wilja H

Eswood Maple Mousse ERI VAK1 PN1 CACIB VSP
Lady Godiva's Faye of Eswood ERI VAK2 PN2 VARACACIB

Kasvattajat:

Kennel Eswood KAS1 KP ROP-kasv

 
  

28.9.2008 Eckerö KV-näyttely

Tuomari: Matti Tuominen
Kessuja: 5

Urokset:
 
Greyscale Sir Galahad ERI AVK1 PU1 SERT CACIB ROP
 
Nartut:

Solvargens Tamvar ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Arctic Kees Ain't No Doubt JUN T

Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH NUK1

Maruskan Olga EH VAK1

   

28.9.2008 Salo ryhmänäyttely

Tuomari: Elina Haapaniemi
Kessuja: 12

Urokset:
 
Eswood Power Mousse ERI JUK1 PU2 VARASERT
Greyscale Hard Day's Nite H
Iso Karhu Calle JUN H

Eswood Napkin ERI AVK1 PU1 SERT ROP FIN MVA
Iso Karhu Bjarne AVO H

Iso Karhu Bruno EH VAK1

 
Nartut:

Pes Anserinus Elain JUN H

Yllabo Julia ERI NUK1 PN2 VARASERT
Iso Karhu Carita EH NUK2
Iso Karhu Circus NUO H

Riihisillan Okariina ERI PN1 SERT VSP

Gitsun Aeolia EH VEK1

 

20.9.2008 Hyvinkää ryhmänäyttely

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 5

Nartut:
 
Helmililjan Heinä ERI JUK1 PN2 VARASERT
Pes Anserinus Emmanuel EH JUK2

Henniina's Hipsuvarvas ERI NUK1 PN1 SERT ROP

Aistraum Isabella ERI VAK1 PN3
Eswood Noor EH VAK2

  

14.9.2008 Köyliö ryhmänäyttely

Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Kessuja: 5

Urokset:

Iso Karhu Bruno ERI VAK1 PU1 ROP
 
Nartut:

Iso Karhu Circus EH NUK1

West Allerion's Aurora ERI AVK1 PN1 SERT VSP
Riihisillan Okariina EH AVK2

Giltsun Aeolia ERI VEK1 PN2 ROP-vet

     
 

13.9.2008 Porvoo kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Pier Luigi Buratti, Italia
Kessuja: 14

Urokset:

Valindale Keep The Faith ERI JUK1 PU3 varasert Paras Juniori
Ikurin Stella Polaris ERI JUK2 PU4
Ikurin Sinter Klaas ERI JUK3

Eerondaali Gladiator ERI NUK1 PU2 sert

Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU1 ROP RYP-3 

Nartut:

Eswood Papaya Mousse ERI JUK1 PN4 sert
Henniina's Hipsuvarvas ERI JUK2 vasert
Eerondaali Hope ERI JUK3

Eerondaali Future ERI NUK1

Eswood Goes Bananas ERI AVK1

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 VSP
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2 PN3
Aistraum Isabella ERI VAK3

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 ROP-vet PN2

Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-kasv

  

6.9.2008 Helsinki kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 1 + 10

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Valindale Keep The Faith PEK1 kp Rop-pentu

 
Urokset:

Ikurin Stella Polaris ERI JUK1 PU1 sert ROP Royal Canin paras juniori
Solvargens Teitze EH JUK2

Aurinkoniityn Alokas ERI NUK1 PU2 varasert

Iso Karhu Bruno ERI VAK1 PU3
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK2 PU4  

 
Nartut:

Henniina's Hipsuvarvas ERI JUK1 PN1 sert VSP
Eswood Papaya Mousse ERI JUK2 PN2 varasert
Iso Karhu Circus EH JUK3

Yllabo Julia EH NUK1

Giltsun Aeolia ERI VEK1 PN3 Rop-vet

  

30.8.2008 Yppäri ryhmänäyttely

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Kessuja: 4

Urokset:

Javira's Lenni EH

Nartut:

Eswood Petite Mousse ERI JUK1 PN1 SERT ROP
Ikurin Stella Nova EH JUK2

Ikurin Quasi Fantasi ERI VAK12 PN2

 
 
  

24.8.2008 Hämeenlinna kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Hans Almgren, Ruotsi
Kessuja: 13

Urokset:

Schone Hund Erema ERI JUK1 PU3 SERT

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK1 PU1 CACIB VSP
Iso Karhu Bruno ERI VAK2 PU2 VARACACIB

 
Nartut:

Henniina's Hipsuvarvas ERI JUK1 VARASERT
Iso Karhu Circus ERI JUK2
Aurinkoniityn Adalmiina ERI JUK3

Aistraum Fanshetta Fey ERI AVK1 SERT FIN MVA

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 CACIB ROP
Pes Anserinus DorisDandelinDD ERI VAK2 PN2 VARACACIB
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK3 PN3
Ikurin Omniea Mea ERI VAK4

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN4 ROP-VET
Giltsun Aeolia ERI VEK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS1

 

23.8.2008 Valkeakoski kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Darko Korosec
Kessuja: 4

Urokset:

Kellokukka Anselmi JUN ERI 1 PU 1 SERT VSP

 
Nartut:

Eswood Papaya Mousse ERI JUK1 PN1 SERT ROP

Henniina's Hipsuvarvas ERI NUK1 PN2 VARASERT

Riihisillan Okariina EH AVK1

 

17.8.2008 Heinola kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Zsuzsanna Erdösne Balogh, Unkari
Kessuja: 4

Urokset:

Eerondaali Fashion ERI NUK1 PU1 SERT VSP

Nartut:

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI NUK1 PN2 SERT
Aurinkoniityn Adalmiina ERI NUK2 PN3 VARASERT

Maruskan Olga ERI VAK1 PN1 ROP

   

16.8.2008 Kouvola kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja: 6

Urokset:

Javira's Jago NUO H

Heldalan Chaplin EH VAK 1

Piccadillycircus Del Monte Dragnone EH VEK 1 

Nartut:

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI NUK1 PN1 SERT ROP
Henniina's Hipsuvarvas EH NUK2

Maruskan Olga ERI VAK1 PN2

  

10.8.2008 Saarijärvi kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Maret Kärdi, Viro
Kessuja: 1 + 6

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Ikurin Super Nova PEK1 KP ROP-pentu
 
Urokset:

Aku EH AVK1

Ikurin Rumor Bonum ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Cinereus Kristena EH JUK1 

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2
Ikurin Nefer Nefer EH VAK2 

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 RP-vet PN1 ROP
 
Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-KASV BIS1

 
 

3.8.2008 Kuopio KV-näyttely

Tuomari: Eli-Marie Klepp, Norja
Kessuja: 1 + 14

Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Opera PEK1 KP ROP-pentu
 
Urokset:

Pes Anserinus Eliot ERI JUK1 PU4 vasert

Aurinkoniityn Ajaton ERI NUK1 PU2 SERT VACA

Maruskan Marzi ERI VAK1 PU1 CACIB VSP
Henniina's Baron ERI VAK2 PU3

Nartut:

Eswood Petite Mousse ERI JUK1
Cinereus Kristena EH JUK2

Aurinkoniityn Aralia ERI NUK1 vasert
Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH 2

Eswood Noor ERI AVK1 PN3 SERT FIN MVA

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 CACIB ROP
Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK2 PN2 VACA
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK3
Ikurin Omnia Mea ERI VAK4

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN4 ROP-Vet
 
Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-KASV

 
 

2.8.2008 Kuopio KV-näyttely

Tuomari: Leif-Herman Wilberg, Norja
Kessuja: 3 + 13

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Ikurin Stella Polaris PEK1 KP VSP-pentu

Nartut 7-9 kk:

Opera PEK1 KP ROP-pentu
Ikurin Stella Nova PEK2
 
Urokset:

Helmililjan Hevoskastanja EK JUK1
Pes Anserinus Eliot EH JUK2

Ikurin Rumor Bonum ERI AVK1 PU1 sert FIN MVA CACIB VSP

Stratus the Correspondant ERI VAK1 PU2 VACA


Nartut:

Eswood Petite Mousse EH JUK1
Helmililjan Heinä EH JUK2
Cinereus Kristena EH JUK3

Brykin Balcombe ERI NUK1 PN4 SERT
Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH NUK2

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 CACIB ROP RYP3
Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK2 PN2 VACA
Ikurin Omnia Mea ERI VAK3
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK4

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN3 ROP-Vet
 
Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-KASV

 
 

1.8.2008 Kuopio KV-näyttely

Tuomari: Gert Christensen, Tanska
Kessuja: 3 + 11

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Ikurin Stella Polaris PEK1 KP ROP-pentu

Nartut 7-9 kk:

Ikurin Stella Nova PEK1 KP VSP-pentu
Opera PEK2 KP
 
Urokset:

Pes Anserinus Eliot ERI JUK1 PU2 sert
Stratus the Correspondant ERI VAK1 PU1 CACIB VSP

Nartut:

Eswood Petite Mousse EH JUK1
Cinereus Kristena EH JUK2

Brykin Balcombe ERI NUK1 PN3 SERT
Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH NUK2

Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK1 PN1 CACIB ROP
Ikurin Regina Nova ERI VAK2 PN2 VACA
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK3
Ikurin Omnia Mea ERI VAK4

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN4 ROP-Vet
 
Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-KASV

 
 

27.7.2008 Turku (Raisio) kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Kessuja: 1 + 12

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Valindale Keep The Faith PEK1 KP ROP-pentu
 
Urokset:

Eswood Power Mousse ERI JUK1 PU3
Solvargens Tim-Yam ERI JUK2 PU4
Solvargens Teitze ERI JUK3
Grayscale Hard Day's Nite H 

Keestorpets Ultramarine ERI NUK1 PU1 sert VSP

Eswood Napkin ERI AVK1 PU2 varasert

Nartut:

Eswood Party Mousse ERI JUK1 PN1 SERT ROP RYP-1
Iso Karhu Carita EH JUK2

Yllabo Julia ERI NUK1 PN4 varasert
Yllabo Julietta ERI NUK2

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI VAK1 PN2
Eswood Maple Mousse ERI VAK2 PN3
 
Kasvattajaluokka:

Kennel Eswood KASV1 KP ROP-KASV BIS-2

  

26.7.2008 Pori KV-näyttely

Tuomari: Theo Leene, Belgia
Kessuja: 12

Urokset:

Solvargens T-Jotain ERI JUK1 PU3 varasert
Solvargens Tim-Yam EH JUK2
Eswood Power Mousse EH JUK3

Keestorpets Ultramarine ERI NUK1 PU2 sert varacacib

West Allerion's Alcazant ERI AVK1 PU4
Eswood Napkin EH AVK2

Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK1 PU1 cacib ROP RYP-3

Nartut:

Eswood Party Mousse EH JUK1

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI AVK1 PN2 sert FIN MVA varacacib
West Allerion's Aurora ERI AVK2 PN4 varasert

Eswood Maple Mousse ERI VAK1 PN1 cacib VSP

Maruskan Lucy ERI VEK1 PN3 Rop-vet

Kasvattajaluokka:

Kennel Eswood KAS1

   
 

20.7.2008 Ylivieska KV-näyttely

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Kessuja: 1 + 11

Pennut:

Urokset 7-9 kk:
Ikurin Stella Polaris PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Javira's Lenni EH JUK1

Keestorpets Ultramarine ERI NUK1 PU1 SERT CACIB ROP RYP1 BIS3
Eerondaali Fashion H

Blue Nikabrik v.d Aviflora Hof ERI VAK1 PU2 VACACIB

Nartut:

Eswood Party Mousse ERI JUK1 PN2 SERT
Eswood Petite Mousse EH JUK2

Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH NUK1

Keestorpets Ruslana EH AVK1
Eswood Wilja EH VAK2

Eswood Maple Mousse ERI VAK1 PN1 CACIB VSP KANS MVA
Maruskan Olga ERI VAK2 PN3 VARACACIB

Kasvattajaluokka:

Kennel Eswood KASV1 KP ROP-KASV

 

19.7.2008 Ypäjä kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Pekka Teini
Kessuja: 1 + 14

Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Eerondaali Hope PEK1 KP ROP-pentu
 
Urokset:
 

Eerondaali Gladiator EH JUK1
Helmililjan Hemlokki EH JUK2

Eswood Goes Hollywood ERI AVK1 PU3 SERT

Blue Nikabrik v.d Aviflora Hof ERI VAK1 PU VSP
Iso Karhu Bruno ERI VAK2 PU2
Heldalan Chaplin ERI VAK3

Piccadillycircus Del Monte Dragnone ERI VEK1 PU4 ROP-vet
 
Nartut:

Eswood Papaya Mousse ERI JUK1 PN3 VARASERT

Aurinkoniityn Adalmiina ERI NUK1 PN2 SERT

Heldalan Early Grey ERI AVK1 PN4
Riihisillan Okariina ERI AVK2

Eswood Windmill Girl ERI VAK1 PN1 ROP
Iso Karhu Agda ERI VAK2

20.7.2008 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: Maija Mäkinen
Kessuja: 2 + 0

Pennut: 

Urokset 7-9 kk:

Valindale Keep The Faith PEK1 KP ROP-pentu
Ikurin Sinter Klaas PEK2 KP


  

13.7.2008 Leivonmäki ryhmänäyttely

Tuomari: Hannu Talvi
Kessuja: 3

Urokset: 

Pes Anserinus Eliot ERI JUK1 PU2 SERT

Heldalan Chaplin ERI VAK1 PU1 ROP RYP3

Piccadillycircus Del Monte Dragnone ERI VEK1 PU3 ROP-vet  

 
 

13.7.2008 Karjaa kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Rainer Vuorinen
Kessuja: 2 + 5

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Valindale Keep The Faith PEK1 KP ROP-pentu
Eswood Power Mousse PEK2

 
Urokset:

Eswood Napkin AVO H

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP1 BIS3  
 
Nartut:

Sjöboffens Farewell Angelina ERI JUK1 PN1 SERT VSP

Miss Moneypenny vom Alten Nierstal EH AVK1
Eswood Goes Bananas AVO H 

 
 

13.7.2008 Oulu kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Henrik Johansson, Ruotsi
Kessuja: 1+8

Pennut:

Nartut 7-9 kk:
Eswood Petite Mousse PEK1 KP ROP-pentu

Urokset: 

Eswood Napander ERI VAK1 PU1 ROP
Tulisalon Dynamite EH VAK2
 
Nartut:

Charming Hope For Kimokees D'Arlande ERI JUK1 PN2 SERT
Bergareds Dreams Come true ERI JUK2 PN4 VARASERT
Taikahallan Bilehile H

Keestorpets Ruslana EH AVK1

Maruskan Oona ERI VAK1 PN1 VSP
Ikurin Quasi Fantasi ERI VAK2 PN3

 
 

12.7.2008 Oulu KV-näyttely

Tuomari: Esther Joseph, Australia
Kessuja: 3+10

Pennut:

Urokset 7-9 kk:
Ikurin Stella Polaris PEK1 KP ROP-pentu

Nartut 7-9 kk:
Ikurin Stella Nova PEK1 KP VSP-pentu
Eswood Petite Mousse PEK2 KP

Urokset: 

Eswood Napander ERI VAK1 PU1 CACIB ROP
Tulisalon Dynamite ERI VAK2 PU2
 
Nartut:

Charming Hope for Kimokees D'Arlande ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Bergareds Dreams Come True ERI JUK2 PN2 VARASERT
Taikahallan Bilehile ERI JUK3

Keestorpets Ruslana ERI AVK1

Skarjaks Bold Beauty ERI VAK1 PN3 CACIB
Maruskan Oona ERI VAK2
Ikurin Quasi Fantasi ERI VAK3

Benito's Hillevi ERI VEK1 PN4 ROP-VET


   

5.7.2008 Mikkeli kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Ritva Raita
Kessuja: 1+3

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Ikurin Stella Polaris PEK1 KP ROP-PENTU

Urokset: 

Ikurin Romur Bonum EH AVK1
 
Nartut:

Cinereus Francaise de Sanna Gourska ERI NUK1 PN1 SERT ROP

Maruskan Olga EH VAK1

 

29.6.2008 Mäntsälä-Järvenpää kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Paula Rekiranta
Kessuja: 5

Urokset: 

Eerondaali Gladiator ERI JUK1 PU3 SERT

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP1 BIS3
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU2
 
Nartut:

Henniina's Hilda Hilpeä EH JUK1

Heldalan Early Grey EH AVK1

 
 
 

28.6.2008 Järvenpää kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Esko Nummijärvi
Kessuja: 9

Urokset:

Eerondaali Gladiator ERI JUK1 PU1 SERT ROP
Shone Hund Erema JUN H

Kellokukka Verneri ERI VAK1 PU2
 
Nartut:

Henniina's Hilda Hilpeä JUN H

Kellokukka Lahja ERI AVK1 PN1 SERT VSP
Ikurin Quid Novi EH AVK2
Kellokukka Valpuri EH AVK3
Kellokukka Ulpukka EH AVK4
Heldalan Early Grey AVO H
 
Kasvattajat:

Kennel Kellokukka KASV1 KP ROP-kasv

   
 

22.6.2008 Rovaniemi KV-näyttely

Tuomari: Martha Heine, Saksa
Kessuja: 1+7

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Eswood Pumpkin Mousse PEK1 KP ROP-pentu

  
Urokset:
 

Eswood Napander ERI AVK1 PU3 SERT FIN MVA

Eswood Maple Leaf ERI VAK1 PU1 CACIB ROP
Tulisalon Dynamite ERI VAK2 PU2 VARACACIB
Isokarhu Bruno ERI VAK3 PU4
 
Nartut:

Charming Hope for Kimokees D'Arlande EH JUK1

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI AVK1 PN1 SERT CACIB VSP

Iso Karhu Agda ERI VAK1 PN2 VARACACIB

  

15.6.2008 Forssa KV-näyttely

Tuomari: Edgar Sledzik, USA
Kessuja: 12

Urokset: 

Eerondaalin Gladiator ERI JUK1 PU1 SERT VSP

West Allerion's Alcazant EH1

Eswood Maple Leaf ERI VAK1 PU2 CACIB
Iso Karhu Bruno ERI VAK2 PU3 VARACACIB
Heldalan Chaplin ERI VAK3 PU4

Nartut:

Iso Karhu Circus ERI JUK1
Iso Karhu Carita ERI JUK2

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI NUK1 PN2 SERT VARACACIB

Aistraum Fanshetta Fey ERI AVK1 PN3 VARASERT
West Allerion's Aurora ERI AVK2

Eswood Nereida ERI VAK1 PN1 CACIB ROP

Giltsun Aeolia ERI VEK PN4 ROP-VET

   

14.6.2008 Kotka KV-näyttely

Tuomari: Rainer Vuorinen
Kessuja: 9

Urokset: 

Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU1 CACIB VSP

Nartut:

Henniina's Hipsuvarvas ERI JUK1 SERT
Henniina's Hilda Hilpeä EH JUK2

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 CACIB ROP
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK2 PN2 VACA
Eswood Nereida ERI VAK3 PN4
Ikurin Omnia Mea ERI VAK4
Henniina's Brettybaby EH

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN3 ROP-vet BIS2-vet

Kasvattajat:

Kennel Ikurin KASV 1 KP BIS1-kasv

 

8.6.2008 Tuuri kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Harto Stockmari
Kessuja: 10

Pennut:

Nartut 7-9 kk:
Eswood Party Mousse PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:
 

Solvergens T-Jotain ERI JUK1 PU2 VASERT

Eswood Numbat ERI AVK1 PU1 SERT FIN MVA VSP
Greyscale Sir Galahad EH AVK2


Nartut:

Charming Hope for Kimokees D'Arlande ERI JUK1 PN2 VASERT
Solvargens Tjej ERI JUK2 PN4
Solvargens Tamvarg EH JUK3

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI NUK1 PN1 SERT ROP

Keestorpets Ruslana ERI AVK1 PN3
Javira's Diana EH AVK2

 

7.6.2008 Pieksämäki kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Paula Rekiranta
Kessuja: 9

Urokset: 

Pes Anserinus Elliot EH JUK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP
Maruskan Marzi ERI VAK2 PU2


Nartut:

Helmililjan Heinä EH JUK1

Aurinkoniityn Aralia ERI NUK1 PN3 SERT
Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH NUK2

Eswood Noor ERI AVK1 PN4 VASERT

Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN1 VSP 
Maruskan Olga ERI VAK2 PN2

 

25.5.2008 Panelia ryhmänäyttely

Tuomari: Jelena Kruus
Kessuja: 1 + 9

Pennut:

Urokset 7-9 kk:
Schone Hund Erema PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:
 

Eswood Napkin ERI AVK1 SERT VSP

Iso Karhu Bruno  ERI VAK1 PU2

Nartut:

Sjöboffens Farewell Angelina ERI JUK1 PN1 ROP SERT
Iso Karhu Circus ERI JUK2

Riihisillan Okariina  ERI  AVK1  PN3 VARASERT
Kellokukka Valpuri ERI  AVK2

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN2
Iso Karhu Agda ERI VAK2  

Giltsun Aeolia  ERI VEK1 PN4  ROP-vet


 

25.5.2008 Hamina KV-näyttely

Tuomari: Vila Klucnience, Latvia
Kessuja: 9

Urokset: 

Ikurin Nota Bene ERI VAK PU1 CACIB ROP RYP-1 BIS-3 

Henniina's Bombom ERI VAK2 PU2 VACACIB

Nartut:

Henniina's Hipsuvarvas ERI JUK1 PN4 VARASERT

Henniina's Brettybaby ERI AVK1 PN1 SERT CACIB VSP FIN MVA
Heldalan Early Grey ERI AVK2
Maryetta's Heart To Heart EH AVK3
Viksalan Cure EH AVK4

Tirhan Babetje ERI VAK1 PN2 VACACIB
Aistraum Isabella ERI VAK2 PN3

 

24.5.2008 Helsinki KV-näyttely

Tuomari: Saija Juutilainen
Kessuja: 6

Urokset:

Eerondaali Gladiator ERI JUK1 PU2 SERT

Eswood Goes Nuts EH AVK1 

Ikurin Nota Bene ERI VAK 1 PU1 CACIB ROP RYP2
Ikurin Rex Novex  ERI VAK2 PU3 VACA

Nartut:

Henniina's Hilda Hilpeä EH JUK1

Eerondaali Future EH NUK1

 
 
   

24.5.2008 Sotkamo ryhmänäyttely

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 1

Nartut:
 
Lohamras Beautiful Stranger AVO HYL

   
 

24.5.2008 Oulainen ryhmänäyttely

Tuomari: Hannu Talvi
Kessuja: 4

Urokset: 

Javira's Lenni JUN H

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 VSP 

Nartut:

Ikurin Quasi Fantasi ERI AVK1 PN1 SERT ROP FIN MVA
Keestorpets Ruslana ERI AVK2 PN2 VARASERT

  

18.5.2008 Jämsä ryhmänäyttely

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 18

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Schone Hund Erema PEK1 KP ROP-pentu
Baleissa Storm In A Teacup PEK2  KP
 
Urokset: 

Ikurin Rex Novex ERI AVK1 SERT ROP FIN MVA  

Nartut:

Sjöboffens Farewell Angelina ERI JUK1 PN3 VARASERT

Kellokukka Loviisa ERI  AVK1 PN2 SERT

Eswood Nereida  ERI VAK1 PN1 VSP

    

18.5.2008 Joensuu KV-näyttely

Tuomari: Soile Bister
Kessuja: 11

Urokset:

Ikurin Rumor Bonum ERI AVK1 PU3 varasert

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Kittihof's Ur O Skur ERI VAK2 PU2 sert varacacib FIN MVA
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK3 PU4


Nartut:

Henniina's Heissulivei ERI JUK1

Aurinkoniityn Aralia ERI NUK1 PN4 varasert

Ikurin Regina Nova ERI AVK1 PN1 sert cacib ROP FIN MVA RYP1

Ikurin Onmia Mea ERI VAK1 PN3 varacacib
Tirhan Babetje ERI VAK2
Pes Anserinus DorisDandelinDD ERI VAK3

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN2 ROP-vet


Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 kp 

  

18.5.2008 Tampere pentunäyttely

Tuomari: Markku Mähönen
Kessuja: 4 + 0

Pennut:

Urokset 5-7 kk:
Valindale Keep the Faith PEK1 KP

Urokset 7-9 kk:
Baleissa Storm in a Teacup PEK1 KP ROP-pentu RYP2
Shone Hund Erema PEK2 KP
 
Nartut 7-9 kk:

Eerondaali Hope PEK1 KP VSP-pentu

    

18.5.2008 Ahlainen ryhmänäyttely

Tuomari: Dudravka Reicher, Kroatia
Kessuja: 9

Urokset:

Eswood Napkin ERI AVK1 SERT PU2
West Allerion's Alcazant ERI AVK2 PU3

Iso Karhu Bruno ERI VAK1 PU1 ROP

Nartut:

Iso Karhu Circus ERI1 JUN1 PN1 SERT VSP

West Allerion's Aurora ERI AVK1 PN3
Kellokukka Ulpukka ERI AVK2 PN4
Riihisillan Okariina ERI AVK3

Iso Karhu Agda ERI VAK1 PN2

Giltsun Aeolia ERI VEK1 ROP-VET BIS-vet3
 

  

17.5.2008 Iitti ryhmänäyttely

Tuomari: Elina Haapaniemi
Kessuja: 2

Urokset:

Kittihof's Ur O Skur EH VAK1

Nartut:

Eswood Windmill Girl ERI AVK1 PN1 SERT ROP FIN & LTU MVA 

 

17.5.2008 Joensuu kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja: 10

Urokset:

Pes Anserinus Eliot EH JUK1

Kittihof's Cluedo EH AVK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP2
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK2 PU2


Nartut:

Henniina's Heissulivei EH JUK1

Ikurin Regina Nova ERI NUK1 PN1 sert VSP
Aurinkoniityn Aralia EH NUK2

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2
Pes Anserinus DorisDandelinDD ERI VAK2 PN4

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN3 ROP-vet BIS-vet2


Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 kp BIS1 

  

11.5.2008 Rauma kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Kornelia Butrimova, Liettua
Kessuja: 1 + 16

Pennut:

Urokset 7-9 kk:
Schone Hund Erema PEK1 KP ROP-pentu
 
Urokset:
 
Kittihof's Cluedo ERI AVK1 PU3 SERT

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 RYP-1 BIS-2
Iso Karhu Bruno ERI VAK2 PU2
Kittihof's Ur O Skur EVA


Nartut:

Sjöboffens Farewell Angelina ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Yllabo Julia ERI JUK2
Iso Karhu Circus ERI JUK3
Yllabo Julietta ERI JUK4
Iso Karhu Carita EH


Eswood Goes Bananas ERI AVK1 PN2 VARASERT
Kellokukka Ulpukka ERI AVK2
Ikurin Quid Novi ERI AVK3
Kellokukka Loviisa ERI AVK4
Riihisillan Okariina ERI

Iso Karhu Agda ERI VAK1 PN3

Giltsun Aeolia ERI VEK1 PN4


Kasvattajat:

Kennel Iso Karhu KAS1 KP ROP-kasv BIS1

  

10.5.2008 Mikkeli ryhmänäyttely

Tuomari: Paula Rekiranta
Kessuja: 5

Urokset:

Eswood Goes Nuts ERI AVK1 PU1 SERT VSP

Nartut:

Cinereus Francaise de Sanna Gourska EH NUK1

Tirhan Babetje ERI AVK1 PN1 SERT ROP FIN & LTU & RUS MVA

Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN2
Maruskan Olga EH VAK2

 

10.5.2008 Turenki ryhmänäyttely

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 8

Urokset:

 Eerondaali Gladiator ERI JUK1 PU1 SERT ROP

Eswood Napkin ERI VAK1 PU2 VARASERT
Kittihof's Cluedo EH AVK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU3
Kittihof's Ur O Skur ERI VAK2 PU4

Nartut:

Henniina's Hipsuvarvas ERI JUK1 PN1 SERT VSP

Eerondaali Future EH NUK1

Eswood Windmill Girl ERI AVK1 PN2 VARASERT

   

4.5.2008 Viitasaari ryhmänäyttely

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 2 + 5

Pennut:

Urokset 7-9 kk:
Helmililjan Hevoskastanja PEK1 KP ROP-pentu

Nartut 7-9 kk:
Helmililjan Heinä PEK1 KP VSP-pentu

Nartut:

Henniina's Heissulivei EH JUK1
Charming Hope for Kimokees D'Arlande EH JUK2

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI NUK1 PN2 SERT

Tenkan Tirlittan EH AVK1

Maruskan Olga ERI VAK1 PN1 ROP  

   

4.5.2008 Hollola pentunäyttely

Tuomari: Harri Lehkonen
Kessuja: 2+0

Urokset:

Nartut 5-7 kk:
Eswood Papaya Mousse PEK1 KP ROP-pentu

Nartut 7-9 kk:
Pes Anserinus Emmanuel PEK 1 KP

   

1.5.2008 Hollola ryhmänäyttely

Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Kessuja: 6

Urokset:

Eerondaali Gladiator ERI JUK1 PU2 SERT

Henniina's Bombom ERI VAK1 PU1 ROP

Nartut

Henniina's Hipsuvarvas EH JUK1

Henniina's Brettybaby ERI AVK1 PN1 SERT VSP
Eswood Windmill Girl EH AVK2
Tirhan Babetje H

 
 

27.4.2008 Vaasa KV-näyttely

Tuomari: Pekka Teini
Kessuja: 16

Urokset:

Keestorpets Ultramarine ERI JUK1 PU2 SERT
Solvargens Tim-Yam EH JUK2

Eswood Woffle ERI AVK1 PU4 VARASERT
Eswood Napander EH AVK2
Norrkun Aapo Amiraali EH AVK3
Greyscale Sir Galahad H

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 CACIB ROP
Eswood Maple Leaf ERI VAK2 PU3 VARACACIB

Nartut:

Solvargens Tamvarg EH JUK1
Solvargens Tjej EH JUK2
Charming Hope for Kimokees D'Arlande H
Javira's Lucy H

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI NUK1 PN1 SERT CACIB VSP

Russkoe Serebro Enka Letka EH AVK1
West Allerion's Aurora EH AVK2
Eswood Goes to Solvarg EH AVK3

Kasvattajaluokka

Kennel Eswood KAS1

 

26.4.2008 Lahti KV-näyttely

Tuomari: Paavo Mattila
Kessuja: 11

Urokset:

Eerondaali Fashion EH NUK1
 
Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK2 PU2 

Nartut:

Henniina's Hipsuvarvas ERI JUK1
Henniina's Hilda Hilpeä EH JUK2
 
Ikurin Regina Nova ERI NUK1 PN1 sert cacib ROP
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI NUK2 PN4 varasert
 
Eswood Windmill Girl ERI AVK1
 
Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2 varacacib
Ikurin O Tempora ERI VAK2
 
Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN3 Rop-vet

 
Kasvattajaluokka

Kennel Ikurin KAS1 kp ROP-kasv BIS-3

 

20.4.2008 Jyväskylä KV-näyttely

Tuomari: Steven Seymour, Australia
Kessuja: 1 + 15

Pennut:

Urokset 7-9 kk:
Baleissa Storm in a Teacup PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Keestorpets Ultramarine ERI JUK1 PU2 sert Royal Canin paras juniori

Ikurin Rex Novex EH NUK1
Eswood Goes Nuts EH NUK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Eswood Maple Leaf ERI VAK2 PU3 varacacib
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK3 PU4 

Nartut:

Charming Hope for Kimokees D'Arlande ERI JUK1
Henniina's Hipsuvarvas ERI JUK2
Henniina's Heissulivei EH JUK3

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI NUK1 PN1 cacib sert VSP
Ikurin Regina Nova ERI NUK2 PN2 varasert
Brykin Balcombe ERI NUK3

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN3
Henniina's Bellastella EH VAK2

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN4 ROP-vet

Kasvattajaluokka

Kennel Ikurin KAS1 kp ROP-kasv

 

19.4.2008 Kiuruvesi ryhmänäyttely

Tuomari: Harto Stockmari
Kessuja: 12

Pennut: 2 + 

Urokset 7-9 kk:
Pes Anserinus Eliot PEK 1 KP ROP-pentu

Nartut 7-9 kk:
Helmililjan Heinä PEK1 KP VSP-pentu

Urokset:

Aurinkoniityn Ajaton EH JUK1

Schone Hund Azhan ERI AVK1 PU1 ROP SERT FIN MVA
Greyscale Sir Bedivere EH AVK2

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU2

Nartut:

Henniina's Heissulivei ERI JUK1 PN2 VARASERT

Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH NUK1
Eswood Wilja NUO H

Tenkan Tirlittan ERI AVK1 PN1 VSP SERT
Keestorpets Ruslana ERI AVK2
Ikurin Quasi Fantasi AVO H

Maruskan Olga ERI VAK1 PN3 
Pes Anserinus Doris Dandelindd ERI VAK2 PN4

  

5.4.2008 Polvijärvi ryhmänäyttely

Tuomari: Elina Haapaniemi
Kessuja: 1

Nartut:

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI NUK1 PN1 SERT ROP

 

5.4.2008 Kuopio erikoisnäyttely

Tuomari: Elina Tan-Hietalahti
Kessuja: 51

ROP Ikurin Regina Nova

 

Kuvia osallistujista

Pennut:

Urokset
5-7 kk
Baleissa Storm In A Teacup PEK1 kp VSP-pentu
Helmililjan Hevoskastanja PEK2 kp

7-9 kk
Pes Anserinus Eliot PEK1 kp
Eerondaali Gladiator PEK2 kp

Nartut
5-7 kk
Eswood Party Mousse PEK1 kp ROP-pentu
Helmililjan Heinä PEK2 kp
Eswood Petite Mousse PEK3

7-9 kk
Eerondaal Glamour PEK1

Urokset:

Keestorpets Ultramarine ERI JUK1 PU1 sert VSP
Aurinkoniityn Ajaton EH JUK2
Aurinkoniityn Albatrossi EH JUK3
Henniina's Humppaheikki H

Ikurin Romur Bonum ERI NUK1 PU3 Kaunein pää
Ikurin Rex Novex ERI NUK2 PU4
Schamayra's Ace Argovia HYL

Eswood Napander EH AVK1
Eswood Napkin EH AVK2
Eswood Goes Nuts T
Kellokukka Valtteri T

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU2
Stratus The Correspondant ERI VAK2
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof EH VAK3
Eswood Maple Leaf EH VAK4
Giltsun Bronco T

Lohamras Quincy EH VEK1
Huanniin Figaro EH VEK2


Nartut:

Henniina's Hipsuvarvas EH JUK1
Aurinkoniityn Aralia EH JUK2 Kaunein karvapeite
Brykin Balcombe EH JUK3
Charming Hope for Kimokees D'Arlande H
Henniina's Heissulivei H

Ikurin Regina Nova ERI NUK1 PN1 sert ROP BIS Kaunein pää, Paras liikkuja
Lady Godiva's Faye of Eswood EH NUK2

Eerondaali Future EH AVK1
Eswood Noor EH AVK2
Kittihof's Cleopatra EH AVK3
Tenkan Tirlittan EH AVK4
Keestorpets Ruslana EH
Eswood Maple Syrup H
Eswood Maple and Mint HYL
 
Henniina's Bellastella ERI VAK1 PN2
Ikurin O Tempora ERI VAK2 PN3
Eswood Nereida ERI VAK3 PN4
Eswood Blueberry-Pie EH VAK4
Ikurin Omnia Mea EH
Keestorpets Nefertite EH
Pes Anserinus DorisDandelinDD EH
Maruskan Minerva H
 
Ikurin Kiss Me Kate EH VEK1

 
Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 kp BIS-kasv
Kennel Ikurin KAS2 kp

Jälkeläisluokka (epävirallinen):
Eswood Boldy Go JÄL1 kp BIS-jälk

Parikilpailu (epävirallinen):
1. Ikurin Rex Novex+Henniina's Bellastella, Petri Turunen
2. Eswood Maple Leaf+Lady Godiva's Faye of Eswood, Pirre Puronvarsi
3. Keestorpets Ultramarine+Eswood Party Mousse, Johanna Koskinen
4. Helmililjan Hevoskastanja+Helmililjan Heinä, Jemina

Lapsi ja kessu-kilpailu:
1. Elise Poussu ja Missi
2. Tellervo Ranto ja Assi
3. Henni Soinila ja Lyydia
4. Aleksi Lehtinen ja Repa

Kaunein Pää, uros: Ikurin Romur Bonum
Kaunein Pää, narttu: Ikurin Regina Nova
Paras Liikkuja: Ikurin Regina Nova
Kaunein karvapeite: Aurinkoniityn Aralia

   
 

30.3.2008 Korpilahti ryhmänäyttely

Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja: 1

Nartut:
 
Sjöboffens Farewell Angelina EH JUK1

  
 

30.3.2008 Kokemäki ryhmänäyttely

Tuomari: Pekka Teini
Kessuja: 11

Urokset:

Iso Karhu Calle EH JUK1

Iso Karhu Bruno ERI AVK1 PU2 SERT FIN MVA
Iso Karhu Bjarne EH AVK2
Eswood Goes Nuts EH AVK3

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP1 BIS1

Nartut:

Iso Karhu Circus ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Iso Karhu Carita ERI JUK2 PN3

Riihisillan Okariina ERI AVK1 PN2 VARASERT
Iso Karhu Beatta EH AVK2
Iso Karhu Bertta AVO H

Giltsun Aeolia VAL EH 


Kasvattajat:

Kennel Iso Karhu KAS1 KP ROP-kasv BIS2

   

24.3.2008 Lappeenranta KV-näyttely

Tuomari: Esko Nummijärvi
Kessuja: 12

Urokset:

Javiras Jago NUO H

Javiras Figo ERI AVK1 SERT PU3
Eswood Goes Nuts H

Henniina's Bombom ERI VAK1 PU1 CACIB ROP
Ikurin Nota Bene ERI VAK2 PU2 VACA


Nartut:

Henniina's Hipsuvarvas ERI JUK1 PN4 VARASERT

Eswood Nereida ERI AVK1 SERT CACIB VSP FIN MVA
Tirhan Babetje ERI AVK2
Ruskoe Serebro Enka Letka EH AVK3
Henniina's Brettybaby H

Henniina's Bellastella ERI VAK1 PN2 VACA
Aistraum Isabella ERI VAK2 PN3

 

24.3.2008 Ruovesi ryhmänäyttely


Tuomari: Hannu Talvi
Kessuja: 6

Urokset:

Schone Hund Azhan EH AVK1

Nartut:

Sjöboffens Farewell Angelina ERI JUK1 PN  VASERT

Ikurin Regina Nova ERI NUK1 PN 3 SERT

Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN 2
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN1 ROP ROP-vet BIS3-vet


Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 kp ROP-kasv BIS-1

 

15.3.2008 Tampere KV-näyttely


Tuomari: Tino Pehar, Kroatia
Kessuja: 36

Urokset:

Keestorpets Ultramarine ERI JUK1 PU2 sert
Aurinkoniityn Ajaton ERI JUK2
Solvargens Tim-Yam EH JUK3

Eswood Napkin ERI AVK1 varasert
Ikurin Rex Novex ERI AVK2
Eswood Maple Walnut ERI AVK3
Eswood Goes On ERI AVK4
Demicle's Autumn Fantasy EH
Eswood Numbat EH
Greyscale Sir Galahad EH
West Allerion's Alcazant EH

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Eswood Maple Leaf ERI VAK2 PU3 varacacib
Stratus The Correspondant ERI VAK3 PU4
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK4

Nartut:

Cinereus Francaise de Sanna Gourska ERI JUK1 PN2 varasert
Yllabo Julia ERI JUK2
Sjöboffens Farewell Angelina ERI JUK3
Solvargens Tamvarg ERI JUK4
Greyscale Hasta Manana ERI
Iso Karhu Carina H

Ikurin Regina Nova ERI NUK1 PN1 sert cacib VSP
Lady Godiva's Faye of Eswood ERI NUK2
Kellokukka Lahja ERI NUK3
Demicle's Bosom Friend ERI NUK4

Tirhan Babetje ERI AVK1
Russkoe Serebro Enka Letka ERI AVK2
Eswood Goes to Solvarg ERI AVK3
Eswood Goes to Bananas ERI AVK4
Eswood Nereida ERI
Eswood Noor ERI
West Allerion's Aurora EH

Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN3 varacacib
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2
Maruskan Olga ERI VAK3

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN3 Rop-vet


Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 kp ROP-kasv BIS-2
Kennel Eswood KAS2 kp


  

1.3.2008 Juuka ryhmänäyttely


Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 8

Urokset:

Aurinkoniityn Ajaton ERI JUK1 PU2 SERT

Schamayra's Ace Argovia EH NUK1

Maruskan Marzi ERI VAK1 PU1 ROP

Lohamras Quincy ERI VEK1 PU3 ROP-vet

Nartut:

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Aurinkoniityn Aralia ERI JUK2 PN2 VARASERT
Henniina's Heissulivei EH JUK3

Pes Anserinus Dorisdandelindd ERI VAK1 PN3

  

23.2.2008 Tuusniemi ryhmänäyttely


Tuomari: Raimo Viljanmaa
Kessuja: 11

Pennut

Urokset 7-9 kk:

Eerondaali Giovanni PEK1

 
Urokset:

Aurinkoniityn Ajaton ERI JUK1 PU3 VARASERT

Eswood Goes On ERI AVK1 PU2 SERT

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP-2
Henniina's Baron EH VAK2

Lohamras Quincy EH VEK1

Nartut:

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Aurinkoniityn Aralia EH JUK2
Henniina's Heissulivei EH JUK3

Tenkan Tirlittan EH AVK1

Pes Anserinus Dorisdandelindd VAL H

 

3.2.2008 Keuruu ryhmänäyttely


Tuomari: Esko Nummijärvi
Kessuja: 12

Urokset:

Keestorpets Ultramarine ERI JUK1 PU2 SERT

Ikurin Rex Novex EH NUK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 VSP
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI PU3

Nartut:

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI NUK1 PN3 SERT
Ikurin Regina Nova ERI NUK2 PN4 VASERT
Eerondaali Future EH NUK3

Riihisillan Okariina EH AVK1

Henninas Bellastella ERI VAK1 PN2
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN1 ROP-VET VET-BIS2 ROP RYP1 BIS2


Kasvattajat:


Kennel Ikurin KAS1 kp ROP-kasv BIS-KAS1

 

2.2.2008 Parkano ryhmänäyttely


Tuomari: Leila Kärkäs
Kessuja: 1 + 10

Pennut:

Nartut:

Sjöboffens Farewell Angelina PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Ikurin Rex Novex ERI NUK1 PU1 SERT VSP
Kellokukka Verneri ERI VAK1 PU2

Nartut:

Ikurin Regina Nova ERI NUK1 PN1 SERT ROP
Demicle's Be My Lady EH NUK2
Kellokukka Lahja EH NUK3

Kellokukka Loviisa AVO H
Riihisillan Okariina AVO H

Henniina's Bellastella ERI VAK2 PN3
Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2
Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN4 ROP-vet BIS-VET1

Kasvattajat:


Kennel Ikurin KAS1 kp ROP-kasv BIS-KAS1

   

2.2.2008 Eno ryhmänäyttely


Tuomari: Paavo Mattila
Kessuja: 8

Urokset:

Aurinkoniityn Ajaton ERI JUK1 PU1 SERT ROP

Eswood Goes On ERI AVK1 PU3 VARASERT

Maruskan Marzi ERI VAK1 PU2

Lohamras Quincy ERI VEK1 PU4 ROP-vet BIS-VET1

Nartut:

Aurinkoniityn Aralia ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI JUK2 PN2 VARASERT
Henniina's Heissulivei H

Tirhan Babetje EH AVK1

 

28.1.2008 Turku KV


Tuomari: Kim Vigsö Nielsen, Tanska
Kessuja: 4 + 27

Pennut:

Urokset:

Iso Karhu Calle PEK1 KP VSP-pentu

Nartut:

Solvargens Tamvarg PEK1 KP ROP-pentu
Iso Karhu Circus PEK2 KP
Greyscale Hips Don't Lie PEK3

Urokset:

Keestorpets Ultramarine ERI JUK1 PU3 varasert

Ikurin Rex Novex ERI NUK1
Eswood Napkin ERI NUK2
Greyscale Sir Gawain EH NUK3

Eswood Numbat ERI AVK1 PU2 sert varacacib
Greyscale Sir Percival ERI AVK2
Greyscale Sir Galahad ERI AVK3
Eswood Maple Walnut ERI AVK4
Eswood Goes Nut ERI
Iso Karhu Bruno ERI
Iso Karhu Bjarne EH

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib ROP RYP-3
Lohamras Let It Be Lotus ERI VAK2 PU4
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI VAK3

Nartut:

Yllabo Julia ERI JUK1
Yllabo Julanda ERI JUK2

Ikurin Regina Nova ERI NUK1 PN3 varasert varacacib
Eswood Windmill Girl ERI NUK2
Greyscale Guinevere EH NUK3

Javira's Elaine ERI AVK1 PN2 sert cacib FIN MVA
Lady Godiva's Faye of Eswood ERI AVK2 PN4
Eswood Goes Bananas ERI AVK3

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1
Iso Karhu Agda ERI VAK2

Ikurin Kiss Me Kate ERI VEK1 PN1 VSP ROP-vet
Giltsun Aeolia ERI VEK2
Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VEK3

Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 kp ROP-kasv
Kennel Eswood KAS2 kp

  

5.1.2008 Kajaani KV

Tuomari:
Kessuja: 1+13

Pennut:

Henniina's Heissulivei PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Javira's Lenni ERI JUK1

Greyscale Sir Bedivare ERI NUK1 PU2 SERT VACACIB

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 CACIB ROP RYP-1 BIS-2
Serebrjanaja Shubka Ben ERI VAK2 PU3 VASERT
Tulisalon Dynamite ERI VAK3 PU4
Javira's Charlie Chaplin ERI VAK4

Nartut:

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Aurinkoniityn Adalmiina ERI JUK2

Ikurin Quasi Fantasi ERI AVK1 PN3 VASERT VACACIB
Keestorpets Ruslana EH AVK2

Maruskan Olga ERI VAK1 PN2 CACIB

Dancing Sharmrock vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN4 ROP-VET
Tinika Thea ERI VEK2

 

 

 

In English - På Svenska:

ERI

EXCELLENT

UTMÄRKT

EH

VERY GOOD

MYCKET GOD

H

GOOD

GOD

T

SUFFICIENTE

NÖJAKTIG

EVA

CANNOT BE JUDGED

KAN EJ BEDÖMAS

HYL

DISQUALIFIED

DISKVALIFICERAD

KP

PRIZE OF HONOUR

HEDERPRIS

PEK

PUPPY CLASS

VALPKLASS

JUK

JUNIOR CLASS

JUNIORKLASS

NUK

INTERMEDIATE CLASS

UNGHUNDSKLASS

AVK

OPEN CLASS

ÖPPEN KLASS

VAK

CHAMPION CLASS

CHAMPIONKLASS

VEK

VETERAN CLASS

VETERANKLASS

KAS

BREEDER'S GROUP

UPPFÖDARKLASS

PU

BEST DOG

BÄSTA HANHUNDSKLASS

PN

BEST BITCH

BÄSTA TIKKLASS

SERT

CC

CERTIFIKAT

VASERT

RES-CC

RES. CERTIFIKAT

CACIB

CACIB

CACIB

VACACIB

RESERVE CACIB

RES. CACIB

ROP

BEST OF BREED

BIR

VSP

BEST OF OPPOSITE SEX

BIM

RYP

BEST OF GROUP

BIG

ROP-PENTU

BEST PUPPY

BIR-VALP

VSP-PENTU

BEST PUPPY OF OPPOSITE SEX

BIM-VALP

Näyttelyt:

  
Helsinki KV V-08 14.12.2008 
Helsinki P 7.12.2008   
Helsinki P 30.11.2008
Jyväskylä KV 23.11.2008
Helsinki P 16.11.2008
Lahti P 1.11.2008
Turku P 2.11.2008
Vantaa P 2.11.2008
Kajaani P 1.11.2008
Espoo P 1.11.2008
Seinäjoki KV 25.10.2008
Eckerö KV 28.9.2008
Salo R 28.9.2008
Hyvinkää R 20.9.2008
Köyliö R 14.9.2008
Porvoo K 13.9.2008
Helsinki K 6.9.2008
Yppäri R 30.8.2008
Hämeenlinna KV 24.8.2008
Valkeakoski K 23.8.2008
Heinola K 17.8.2008
Kouvola K 16.8.2008
Saarijärvi K 10.8.2008  
Kuopio KV 3.8.2008
Kuopio KV 2.8.2008
Kuopio KV 1.8.2008
Turku K 27.7.2008
Pori KV 26.7.2008
Ylivieska KV 20.7.2008
Ypäjä K 19.7.2008
Helsinki P 20.7.2008
Leivonmäki R 13.7.2008
Karjaa K 13.7.2008
Oulu KR 13.7.2008
Oulu KV 12.7.2008
Mikkeli KR 5.7.2008
Mäntsälä-Järvenpää KR 29.6.2008
Järvenpää K 28.6.2008
Rovaniemi KV 22.6.2008
Forssa KV 15.6.2008

Kotka KV 14.6.2008

Tuuri KR 8.6.2008

Pieksämäki KR 7.6.2008 
Panelia R 25.5.2008
Hamina KV 25.5.2008
Helsinki KV 24.5.2008
Oulainen R 24.5.2008
Sotkamo R 24.5.2008
Jämsä R 18.5.2008
Joensuu KV 18.5.2008
Ahlainen R 18.5.2008 Tampere P 17.5.2008
Iitti R 17.5.2008
Joensuu KR 17.5.2008 Rauma KR 11.5.2008
Mikkeli R 10.5.2008
Turenki R 10.5.2008
Viitasaari R 4.5.2008
Hollola P 4.5.2008
Hollola R 1.5.2008
Vaasa KV 27.4.2008
Lahti KV 26.4.2008
Jyväskylä KV 20.4.2008
Kiuruvesi R 19.4.2008
Polvijärvi R 5.4.2008
Kuopio E 5.4.2008
Korpilahti R 30.3.2008

Kokemäki R 30.3.2008

Lappeenranta KV 24.3.2008
Ruovesi R 24.3.2008
Tampere KV 15.3.2008
Juuka R 1.3.2008
Tuusniemi R 23.2.2008
Keuruu R 3.2.2008
Parkano R 2.2.2008
Eno R 2.2.2008
Turku KV 28.1.2008
Kajaani KV 5.1.2008

 

Vuosi 2009
Vuosi 2007
Vuosi 2006
Vuosi 2005
Vuosi 2004
Vuosi 2003
Vuosi 2002
Vuosi 2001
Vuosi 2000-1999

  
In English / På svenska