So

Näyttelytulokset

Näyttelytulokset voit ilmoittaa webmasterille

13.12.2009 Pohjoimaiden Voittaja 2009

Tuomari: Dan Ericsson
Kessuja: 0 + 31

Urokset:

Lady Godiva's Grand Gourmand ERI JUK1 PU1 sert ROP PMJV-09 PMV-09
Eerondaali Ivalo ERI JUK2 PU3 vasert
Ikurin Tua-res VD ERI JUK3
Ikurin Tantum Omeni ERI JUK4
Eswood Leaf Catcher EH

Viksalan Don'ttreadonme H (Nuo)

Ikurin Stella Polaris ERI AVK1
Valindale Keep The Faith ERI AVK2
Eerondaali Gladiator EH AVK3

Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU2 cacib
Ikurin Nota Bene ERI VAK2 PU4 vacacib
Baro Von Haus Rubens EH VAK

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 sert PMJV-09
Ikurin Ultima Thule EH JUK2
Eerondaali Inspiration EH JUK3
Waatan Angelica EH JUK4
Eswood Lil' Leaf Story EH

Eswood Petite Mousse ERI AVK1 vasert
Charming Hope For Kimokeed D'arlande EH AVK2

Henniina's Bellastella ERI VAK1 PN1 cacib VSP PMV-09
Ikurin Regina Nova ERI VAK2 PN2 vacacib
Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK3 PN3
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK4 PN4
Eswood Papaya Mousse ERI
Opera ERI
Eerondaali Future EH

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-kasv
Kennel Eerondaali KAS2 KP
Kennel Eswood KAS3 KP

 

 

12.12.2009 Voittaja 2009

Tuomari: Mary B Deats
Kessuja: 0 + 31

Urokset:

Lady Godiva's Grand Gourmand ERI JUK! PU1 sert ROP JV-09 V-09
Eerondaali Ivalo ERI JUK2
Ikurin Tua-res VD ERI JUK3
Eswood Leaf Catcher ERI JUK4
Lady Godiva's Gros Gasconnard EH
Waatan Achillea EH
Ikurin Tantum Omeni EVA

Viksalan Don'ttreadonme EH NUK1

Valindale Keep The Fate ERI AVK1 PU3 vasert vacacib
Ikurin Stella Polaris ERI AVK2
Eerondaali Gladiator ERI AVK3

Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU2 cacib
Ikurin Nota Bene ERI VAK2 PU4
Stratus The Correspondant ERI VAK3
Baro Von Haus Rubens EH VAK4

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN4 vasert JV-09
Eswood Lil' Leaf Story ERI JUK2
Ikurin Ultima Thule ERI JUK3
Stratus Sheer Elegance ERI JUK4
Waatan Angelica ERI
Eerondaali Inspiration EH
Ikurin Utile Dulci EH

Opera ERI AVK1 PN3 sert FI MVA
Eswood Petite Mousse ERI AVK2
Charming Hope For Kimokees D'arlande EH AVK3

Henniina's Bellastella ERI VAK1 PN1 cacib VSP V-09
Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK2 PN2 vacacib
Ikurin Regina Nova ERI VAK3
Lady Godiva's Daydream ERI VAK4
Eerondaali Future EH
Eswood Papata Mousse EH

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv
Kennel Ikurin KAS2
Kennel Eswood KAS3
Kennel Lady Godiva's KAS4

 

 

5.12.2009 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: 
Kessuja: 8

Urokset 5 - 7 kk:

Raitaniityn Doonebury PEK1 KP

Urokset 7 - 9 kk: 

Eerondaali Jaguar PEK1 KP VSP
Eerondaali Jedi PEK2 KP

Nartut 5 - 7 kk:

Eswood Dance Little Sister PEK1 KP

Nartut 7 - 9 kk:

Eerondaali Jade PEK1 KP ROP RYP1 BIS2
Arctic Kees Basic Instinct PEK2 KP
Eerondaali Jamaika PEK3 KP
Eswood Another Fairy Story PEK4 

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP

 

28.11.2009 Turku KV

Tuomari: Jean-Jacques Dupas
Kessuja: 3 + 21

Pennut:

Urokset 7 - 9 kk:

Sippelins King Of The Road PEK1 kp VSP-pentu

Nartut 7 - 9 kk:

Javira's Pipsa PEK1 kp ROP-pentu
Sippelins Kitty Can PEK2 kp

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU2 sert
Stratus The Diplomat EH JUK2

Eswood Power Mousse ERI AVK1 PU3 vasert vacacib
Javira's Kaarle Kustaa ERI AVK2
Ikurin Stella Polaris ERI AVK3
Solvargens Tim-Yam ERI AVK4
Iso Karhu Calle EH

Eswood Napkin ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU4
Ikurin Nota Bene ERI VAK3

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1

Grayscale Is A Twister ERI NUK1 PN1 sert cacib VSP
Eswood Klompen Dancer ERI NUK2

West Allerion's Aurora ERI AVK1 PN3 vasert
Opera ERI AVK2
Kellokukka Lahja ERI AVK3
Riihisillan Okariina EH AVK4

Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK1 PN2 vacacib
Eerondaali Future ERI VAK2 PN4
Ikurin Omnia Mea ERI VAK3
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK4

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 kp ROP-kasv BIS3

 

22.11.2009 Jyväskylä KV

Tuomari: Annukka Paloheimo
Kessuja: 2 + 21

Pennut 7 - 9 kk:

Arctic Kees Beautiful Vision PEK1 KP ROP-pentu
Stratus Sheer Elegance PEK2 KP

Urokset:

Ikurin Tua Res VD ERI JUK1
Eerondaali Ivalo ERI JUK2 
Ikurin Tantum Omeni EH JUK3

Eerondaali Istanbul ERI NUK1 PU4 vasert
Baro Von Haus Rubens EH NUK2

Ikurin Stella Polaris ERI AVK1 PU2 sert vacacib
Eswood Nesquick ERI AVK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU3

Giltsun Bronco ERI VEK1 ROP-vet BIS3-vet

Nartut:

Ikurin Ultima Thule ERI JUK1 PN3 sert
Eerondaali Inspiration ERI JUK2 PN4 vasert
Waatan Anemone ERI JUK3
Waatan Angelica ERI JUK4

Sorella EH NUK1

Eswood Party Mousse ERI AVK1
Opera ERI AVK2
Eerondaali Hope H

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 cacib VSP
Eswood Nereida ERI VAK2 PN2 vacacib
Lady Godiva's Faye of Eswood EH VAK3

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 kp ROP-kasv

 

15.11.2009 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: Harri Lehkonen
Kessuja: 4

Urokset 5 - 7 kk:

Eswood Aquaskipper PEK1 kp PU1 VSP

Urokset 7 - 9 kk: 

Sippelins King of the Road PEK1 kp PU2
Stratus the Diplomat PEK2 kp PU3

Nartut 5 - 7 kk:

Arctic Kees Basic Instinct PEK1 kp ROP

 

8.11.2009 Turku pentunäyttely

Tuomari: Harto Stockmari
Kessuja: 2

Urokset 7 - 9 kk:

Stratus the Diplomat PEK1 kp VSP

Nartut 5 - 7 kk:

Eswood Another Fairy Story PEK1 kp ROP RYP4

 

8.11.2009 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: Raisa Savander
Kessuja: 1

Urokset 5 - 7 kk:

Eswood Aquaskipper PEK1 kp ROP RYP3

 

25.10.2009 Hämeenlinna ryhmänäyttely

Tuomari: Elisabeth Spillman
Kessuja: 1 + 13

Pennut:

Nartut 7 - 9 kk:

Javira's Pipsa PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU1 sert VSP
Waatan Achillea ERI JUK2 PU3 vasert

West Allerion's Alcazant ERI VAK1 PU2

Nartut:

Waatan Andromeda ERI JUK1 PN3 vasert
Eerondaali Inspiration ERI JUK2
Ikurin Utile Dulci ERI JUK3 PN4
Lady Godiva's Good Omens EH JUK4

Eerondaali Hope H (nuo)

Eswood Papaya Mousse ERI AVK1 PN1 sert ROP FI MVA
Henniina's Hilda Hilpeä ERI AVK2
Eswood Maple Syrup ERI AVK3

Eerondaali Future ERI VAK1 PN2

Maruskan Lucy EH VEK1

 

 

23.10.2009 Seinäjoki KV

Tuomari: Nils-Arne Törnlöv
Kessuja: 0 + 17

Urokset:

Ikurin Tua Res VD ERI JUK1 PU3 vasert
Eerondaali Ivalo ERI JUK2
Eswood Leaf Catcher EH JUK3

Eswood Nesquick ERI AVK1 PU2 sert vacacib

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU4

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN4 vasert
Eerondaali Inspiration ERI JUK2
Ikurin Ultima Thule EH JUK3
Eswood Lil' Leaf Story H

Opera ERI NUK1 PN1 sert cacib ROP
Ikurin Stella Nova ERI NUK2
Eerondaali Hope EH NUK3

Eswood Rosehip Cyrup EH AVK1

Eerondaali Future ERI VAK1 PN2 vacacib
Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK2 PN3
Ikurin O Tempora ERI VAK3

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv
Kennel Ikurin KAS2 KP


 

26.9.2009 Eckerö KV

Tuomari: Tapio Eerola
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Solvargens Tim-Yam ERI AVK1 PU4

Kittihof's Chagall ERI VAK1 PU1 sert cacib ROP
Cromi's Excess ERI VAK2 PU2 vasert vacacib
Greyscale Sir Galahad ERI VAK3 PU3

Nartut:

Kittihof's Vildvittra EH VAK1

 

20.9.2009 Hyvinkää ryhmänäyttely

Tuomari: Annamaria Tarjan
Kessuja: 0 + 16

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU3 vasert
Waatan Achillea ERI JUK2 PU4

Ikurin Sinterklaas EH NUK1

West Allerion's Alcazant ERI AVK1 PU2 sert FI MVA

Baleissa Storm In A Teacup ERI VAK1 PU1 ROP RYP1 BIS1

Nartut:

Waatan Angelica ERI JUK1 PN4 vasert
Eerondaali Inspiration ERI JUK2
Taapanterin Flora EH JUK3
Lady Godiva's Good Omens EH JUK4

Eerondaali Hope ERI NUK1

Eerondaali Future ERI AVK1 PN3 sert FI MVA
Sjöboffens Farewell Angelina EH AVK2
West Allerion's Aurora EH AVK3

Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK1 PN2

Aistraum Isabella ERI VEK1 PN1 ROP-vet VSP
Maruskan Lucy EH VEK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kas BIS2

 

13.9.2009 Porvoo kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Johan Juslin
Kessuja: 0 + 12

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU2 vasert
Lady Godiva's Gros Gasconnard ERI JUK2 PU3
Lady Godiva's Glittering Star ERI JUK3 PU4
Lady Godiva's Grand Gourmand ERI JUK4

Baleissa Storm In A Teacup ERI NUK1 PU1 sert ROP RYP2 FI MVA

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN1 sert VSP

Eerondaali Hope ERI NUK1

Eerondaali Future ERI AVK?
Eswood Papaya Mousse ERI AVK1 PN2 vasert
Yllabo Avanti H

Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK1
Lady Godiva's Daydream EH VAK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv
Kennel Lady Godiva's KAS2 KP

5.9.2009 Vantaa kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Hans Almgren
Kessuja: 0 + 10

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU1 sert ROP RYP3
Taapanterin Salama-McQueen ERI JUK2 PU3 

Baro Von Haus Rubens ERI NUK1 PU2 vasert
Ikurin Sinterklaas EH NUK2

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN1 sert VSP
Taapanterin Flora ERI JUK2

Eswood Papaya Mousse ERI NUK1 PN2 vasert
Eerondaali Hope ERI NUK2 PN3

Eerondaali Future ERI AVK1 PN4

Miss Moneypenny Vom Alten Nierstaal ERI VEK1 ROP-vet

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv BIS1

 

29.8.2009 Tervakoski KV

Tuomari: Georg Walther
Kessuja: 0 + 11

Urokset:

Eerondaali Istanbul ERI JUK1 PU2 vasert
Eerondaali Ivalo ERI JUK2 PU3

Baleissa Storm In A Teacup ERI NUK1 PU1 sert cacib ROP RYP3
Baro Von Haus Rubens EH NUK2
Ikurin Sinter Klaas EH NUK3

Eerondaali Gladiator EH AVK1

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI NUK1 PN1 sert VSP
Nalleligans Dreamgirl H

Arctic Kees Ain't No Doubt EH NUK1
Eswood Papaya Mousse EH NUK2

Eerondaali Future ERI AVK1 PN2 cacib 

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv BIS2

 

23.8.2009 Heinola kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Erdös Laszlo
Kessuja: 1 + 13

Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Ikurin Ultima Thule PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Ikurin Tuares VD ERI JUK1 PU2 sert
Ikurin Teo Fabi EH JUK2 

Schone Hund Erema EH NUK1

Eerondaali Fashion ERI AVK1 PU4 vasert

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP
Ikurin Rumor Bonum ERI VAK2 PU3
Kellokukka Verneri ERI VAK3

Nartut:

Nalligans Dream Girl ERI JUK1

Brykin Balcombe ERI AVK1 PN3 sert FI MVA
Kellokukka Lahja ERI AVK2 vasert

Ikurin O Tempora ERI VAK2 PN1 VSP
Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK3 PN4

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS4

 

22.8.2009 Kouvola kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Saija Juutilainen
Kessuja: 1 + 12

Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Ikurin Ultima Thule PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Ikurin Tuares VD ERI JUK1 PU2 sert
Ikurin Teo Fabi EH JUK2 

Schone Hund Erema EH NUK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP
Ikurin Rumor Bonum EH VAK2
Kellokukka Verneri EH VAK3

Nartut:

Waatan Angelika EH JUK1

Kellokukka Lahja H
Cinereus Kristena H

Ikurin O Tempora ERI VAK1 PN1 VSP
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK2 PN2
Ikurin Omnia Mea ERI VAK3 PN3

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS4

 

16.8.2009 Joensuu KV

Tuomari: Fernando Madiera Rodrigues
Kessuja: 1 + 10

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Ikurin Tua Res VD PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Ikurin Stella Polaris ERI NUK1 PU2 SERT vacacib

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP cacib
Maruskan Marzi ERI VAK2 PU3
Ikurin Rumor Bonum ERI VAK3 PU4

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN2 SERT
Eerondaali Idol ERI JUK2 PN4

Ikurin Stella Nova ERI NUK1 PN3 vasert vacacib

Cinereus Kristena AVO EH

Ikurin Nefer Nefer ERI VAK1 PN1 VSP cacib
Ikurin Omnia Mea EH VAK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS4

      
 

15.8.2009 Ikaalinen ryhmänäyttely

Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Kessuja: 0 + 4

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU1 sert ROP RYP2

Baleissa Storm In A Teacup ERI NUK1 PU2 vasert

Nartut:

Eerondaali Inspiration EH JUK1

Eerondaali Hope ERI NUK1 PN1 VSP sert

   

15.8.2009 Rovaniemi ryhmänäyttely

Tuomari: Leni Finne
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Tuuteron Julius JUN H

Eswood Pumpkin Mousse ERI NUK1 PU1 ROP sert

Nartut:

Taikahallan Bilehile ERI NUK1 PN1 VSP sert

Sjöboffens Norwegian Dream ERI AVK1 PN3 vasert

Maruskan Oona ERI VAK1 PN2

 

15.8.2009 Joensuu kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Tapio Eerola
Kessuja: 1 + 10

Pennut:

Urokset 7-8 kk:

Ikurin Tua Res VD PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP
Maruskan Marzi ERI VAK2 PU2 
Ikurin Rumor Bonum ERI VAK3 PU3

Nartut:

Waatan Anemone EH JUK1
Eerondaali Idol EH JUK2

Cinereus Kristena AVO H

Ikurin Nefer Nefer ERI VAK1 PN1 VSP
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2 PN2
Maruskan Olga ERI VAK3 PN3

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP

 

 

9.8.2009 Kajaani Ryhmänäyttely

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 0 + 5

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN3 vasert
Sorella EH JUK2

Ikurin Stella Nova ERI NUK1 PN2 sert

Cinereus Kristena EH AVK1

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN1 ROP

   

8.8.2009 Turku kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Cristian Vantu
Kessuja: 0 + 15

Urokset:

Lady Godiva's Grand Gourmand ERI JUK1 PU4
Eerondaali Ivalo ERI JUK2
Eerondaali Istanbul ERI JUK3
Waatan Adonis ERI JUK4

Baleissa Storm In A Teacup ERI NUK1 PU2 sert
Valindale Keep The Fate ERI NUK2 PU3 vasert

Iso Karhu Calle ERI AVK1
Greyscale Hard Day's Nite ERI AVK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN2 vasert
Eswood Klompen Dancer ERI JUK2 PN3
Greyscale Is A Twister ERI JUK3

Arctic Kees Ain't No Doubt ERI NUK1 PN1 sert VSP

Yllabo Julia ERI AVK1 PN4
Eerondaali Future ERI AVK2

 

8.8.2009 Mäntyharju kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Maret Kärdi
Kessuja: 0 + 6

Urokset:

Baro Von Haus Rubens HYL (Jun)

West Allerion's Alcazant H (Nuo)

Eerondaali Fashion T (Nuo)

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN1 sert ROP
Lady Godiva's Good Omens EVA (Jun)

Maruskan Lucy EH VET1

 

 

2.8.2009 Iisalmi KV

Tuomari: Elina Tan-Hietalahti
Kessuja: 0 + 6

Urokset:

Ikurin Stella Polaris ERI NUK1 PU1 sert cacib ROP RYP2

Helmililjan Hevoskastanja EH AVK1

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN1 sert VSP
Eerondaali Idol ERI JUK2 PN2 vasert

Sorella EH JUK3

Ikurin Stella Nova EH NUK1

 

1.8.2009 Pori KV

Tuomari: Fernandez Renau Carlos
Kessuja: 0 + 15

Urokset:

Lady Godiva's Grand Gourmand ERI JUK1 PU3 vasert
Eerondaali Ivalo ERI JUK2 PU4 
Waatan Adonis EH JUK3

Baleissa Storm In A Teacup ERI NUK1 PU2 sert vacacib

Eerondaali Gladiator EH AVK1
West Allerion's Alcazant EH AVK2

Keestorpets Ultramarine ERI VAK1 PU1 VSP cacib

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN2 vasert
Waatan Angelica EH JUK2
Eswood Klompen Dancer EH JUK3

Eswood Party Mousse ERI NUK1 PN1 ROP sert cacib RYP3

Eerondaali Future EH AVK1
Eswood Goes Bananas EH AVK2
West Allerion's Aurora EH AVK3

Maruskan Lucy ERI VEK1 PN3 ROP-vet

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv BIS3

 

 

26.7.2009 Vantaa kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Tino Pehar
Kessuja: 0 + 11

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU2 sert

Baleissa Storm In A Teacup ERI NUK1 PU3 vasert

Eswood Goes Hollywood ERI AVK1
Eerondaali Gladiator EH AVK2 

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP

Giltsun Bronco ERI VEK1 PU4 ROP-vet

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN1 sert VSP

Arctic Kees Ain't No Doubt EH NUK1

Eerondaali Future EH AVK1
Yllabo Julia EH AVK2

Pes Anserinus DorisDandelinDD ERI VAK1 PN2

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP

 

 

25.7.2009 Kihniö Ryhmänäyttely

Tuomari: Leila Kärkäs
Kessuja: 0 + 6

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU2 vasert

Baleissa Storm In A Teacup ERI NUK1 PU1 sert VSP

Eerondaali Gladiator EH AVK1

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN1 sert ROP RYP BIS

Eerondaali Hope ERI NUK1 PN2 vasert

Eerondaali Future ERI AVK1 PN3

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP BIS

 

 

25.7.2009 Mikkeli KV

Tuomari: Gert Christensen
Kessuja: 0 + 13

Urokset:

Aurinkoniityn Alokas ERI AVK1 PU3 sert FI MVA

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Ikurin Rumor Bonum ERI VAK2 PU2 vacacib

Nartut:

Waatan Andromeda ERI JUK1 PN3 sert
Waatan Angelica ERI JUK2 PN4 vasert
Waatan Anemone ERI JUK3
Cinereus Leea EH JUK4

Eswood Papaya Mousse ERI NUK1
Eswood Petite Mousse ERI NUK2

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 cacib VSP
Cinereus Francaise de Sanna Gourska ERI VAK2 PN2 vacacib C.I.B. (FCI:n vahvistuksen jälkeen)
Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK3
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK4

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP

     

 

19.7.2009 Oulu KV

Tuomari: George Schogol
Kessuja: 2 + 10

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Eswood Leaf Catcher PEK1 KP VSP-pentu

Nartut 7-9 kk:

Eswood Lil'Leaf Story PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Ikurin Stella Polaris ERI NUK1 PU2 sert vacacib

Keestorpets Ultramarine ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Eswood Maple Leaf ERI VAK2 PU3

Nartut:

Sorella ERI JUK1 PN3
Lady Godiva's Glamorous Greta ERI JUK2 PN4

Eswood Party Mousse ERI NUK1 PN1 sert cacib ROP RYP1 BIS1 SUPER-BIS

Ikurin Stella Nova ERI NUK2 PN2 vasert vacacib
Opera EH NUK3
Eswood Petite Mousse EH NUK4

Gråtoftas Förgåtmigej ERI AVK1

 

 

18.7.2009 Heinola pentunäyttely

Tuomari: Chris Thomas
Kessuja: 1

Urokset 7-9 kk:

Ikurin Teo Fabi PEK1 KP ROP RYP4

  

       

18.7.2009 Oulu KV

Tuomari: Jens Ramsing
Kessuja: 2 + 10

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Eswood Leaf Catcher PEK1 KP VSP-pentu

Nartut 7-9 kk:

Eswood Lil'Leaf Story PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Ikurin Stella Polaris EH NUK1

Eswood Maple Leaf ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Keestorpets Ultramarine ERI VAK2 PU2 vacacib

Nartut:

Lady Godiva's Glamorous Greta EH JUK1
Sorella EH JUK2

Eswood Party Mousse ERI NUK1 PN1 sert cacib ROP RYP1 BIS2
Eswood Petite Mousse ERI NUK2 PN2 vasert vacacib
Opera ERI NUK3 PN3
Ikurin Stella Nova EH NUK4

Gråtoftas Förgåtmigej EH AVK1

 

 

18.7.2009 Pöytyä Ryhmänäyttely

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 1 + 6

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Iso Karhu Derrick PEK1

Urokset:

Eswood Power Mousse ERI NUK1 PU2 sert

Eswood Napkin ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Himlagårdens Izzi Iza ERI JUK1 PN2 sert

Yllabo Julia ERI AVK1 PN3 vasert
Eswood Goes Bananas EH AVK2

Iso Karhu Circus ERI VAK1 PN1 ROP

 

 

12.7.2009 Karjaa kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Susanne Wendell
Kessuja: 0 + 8

Urokset:

Greyscale Is A Tornado ERI JUK1 PU2 sert
Lady Godiva's Glittering Star ERI JUK2 PU3 vasert
Yllabo Apache H

Greyscale Sir Galahad ERI VAK1 PU1 ROP

Nartut:

Greyscale Is A Twister EH JUK1
Eswood Klompen Dancer EH JUK2

Arctic Kees Ain't No Doubt ERI NUK1 PN2 sert

Javira's Elaine ERI VAK1 PN1 VSP

   

12.7.2009 Riihimäki pentunäyttely

Tuomari: Outi Piisi-Putta
Kessuja: 1

Urokset 7-9 kk:

Ikurin Teo Fabi PEK1 KP ROP-pentu

  

     

12.7.2009 Kemi kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Freddie Klindrup
Kessuja: 0 + 7

Urokset:

Eswood Pumpkin Mousse EH NUK1

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 ROP

Nartut:

Lady Godiva's Glamorous Greta JUN T

Eswood Petite Mousse NUO T
Taikahallan Bilehile NUO T

Keestorpets Ruslana ERI AVK1 PN1 sert VSP

Maruskan Oona ERI VAK1 PN2

 

     
 

11.7.2009 Laukaa kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Harry Tast
Kessuja: 1 + 12

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Ikurin Tantum Omeni PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Ikurin Super Nova ERI NUK1 PU2 sert

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP3

Giltsun Bronco ERI VEK1 PU3 ROP-vet

   
Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN3 sert
Waatan Angelica EH JUK2

Pes Anserinus Ertha EH NUK1

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 VSP
Ikurin O Tempora ERI VAK2 PN2
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK3 PN4
Ikurin Omnia Mea ERI VAK4
Pes Anserinus DorisDandelinDD EH

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS1

  

   

05.07.2009 Kokkola KV

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Kessuja: 2 + 9

Pennut: 

Urokset 7-9 kk:

Eswood Leaf Catcher PEK1 KP ROP-pentu

Nartut 7-9 kk: 

Eswood Lil' Leaf Story PEK1 KP VSP-pentu

Urokset:

Kellokukka Tero ERI JUK1 PU4 vasert Royal Canin ROP-juniori
Solvargens Ursus Major ???

Ikurin Stella Polaris ERI NUK1 PU2 sert vacacib

Keestorpets Ultramarine ERI VAK1 PU1 VSP
Eswood Maple Leaf ERI VAK2 PU3

Nartut:

Eswood Klompen Dancer EH JUK1

Eswood Party Mousse ERI NUK1 sert cacib ROP
Opera EH NUK2

Eswood Wilja AVO H

 

05.07.2009 Hyvinkää kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 2 + 8

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Ikurin Teo Fabi PEK1 KP ROP-pentu

Nartut 7-9 kk:

Waatan Anemone PEK1 KP VSP-pentu

Urokset:

Eerondaalin Ivalo ERI JUK1 PU2 vasert
Lady Godiva's Grand Gourmand EH JUK2

Baleissa Storm In A Teacup ERI NUK1 PU1 sert ROP

Nartut:

Eerondaalin Inspiration ERI JUK1 PN2 sert
Taapanterin Flora EH JUK2

Eerondaalin Hope ERI NUK1 PN3 vasert

Eerondaalin Future ERI AVK1 PN4

Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK1 PN1 VSP

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv BIS1

 

28.06.2009 Hämeenlinna kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Paula Rekiranta
Kessuja: 0 + 10

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU2 SERT
Lady Godiva’s Grand Gourmand H

Eerondaali Gladiator EH AVK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP1

Giltsun Bronco ERI VEK1 PU3 ROPVET BIS4-vet

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN2 SERT
Himlagårdens Izzi Iza EH JUK2

Pes Anserinus DorisDandelinDD ERI VAK1 PN1 VSP

Iso Karhu Circus ERI VAK2 PN3

Giltsun Aeolia ERI VEK1 PN4 VSPVET

   

21.6.2009 Rovaniemi KV

Tuomari: Johan Juslin
Kessuja: 0 + 9

Urokset:

Eswood Pumpkin Mousse EH NUK1
   
Benito´s Noz ERI AVK1 PU1 SERT CACIB VSP

Benito’s Ludwig ERI PU2 VASERT VACA 

Aurinkoniityn Ajaton EH VAK1

Nartut:

Taikahallan Bilehile ERI NUK1 PN3 VASERT
Eswood Petite Mousse: ERI NUK2 PN4
Ikurin Stella Nova H

Windrift’s Aurora Fund ERI AVK1 PN2 SERT VACA FIN MVA
Maruskan Oona ERI VAK1 PN1 CACIB ROP

 

13.6.2009 Kotka KV

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Lady Godiva's Grand Gourmand ERI JUK1 PU2 VASERT

Ikurin Stella Polaris ERI NUK1 PU1 SERT CACIB ROP RYP4

 
Nartut:

Henniina's Hilda Hilpeä EH AVK1

Henniina's Hipsuvarvas EH VAK1
Aistraum Isabella EH VAK2

 

13.6.2009 Kemiö ryhmänäyttely

Tuomari: Zidy Munsterhjielm-Ehnberg
Kessuja: 0 + 7

Urokset:

Valindale Keep The Faith ERI NUK1 PU1 SERT ROP

Iso Karhu Bruno EH VAK1
 
Nartut:

Himlagårdens Izzi Iza JUN H

Iso Karhu Circus ERI AVK1 PN1 SERT VSP FI MVA
Eswood Goes Bananas ERI AVK2 PN2 VARASERT
Yllabo Julia ERI AVK PN4

Giltsun Aeolia ERI VEK1 PN3 ROP-vet

  

7.6.2009 Tuuri kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Raisa Savander
Kessuja: 1 + 13

Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Waatan Angelika PEK 1 KP RP-pentu
  
Urokset:

Helmililjan Hemlokki EH NUK1

Keestorpets Ultramarine ERI AVK1 PU2 SERT FI MVA

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP
 
Nartut:

Eeerondaali Idoli EH JUK1

Eswood Party Mousse ERI NUK1 PN1 SERT VSP
Opera ERI NUK2
Pes Anserinus Ertha EH NUK3

Solvargens Tamvarg EH AVK1

Aurinkoniityn Adalmiina ERI VAK1 PN2
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK2 PN3
Ikurin Regina Nova ERI VAK3
Ikurin Omnia Mea ERI VAK4

Miss Moneypenny Vom Alten Nierstal ERI VEK1 PN4 VASERT ROP-vet
 
Kasvattajaluokka:
Kennel Ikurin KASV1 KP ROP-kasv BIS2


 

6.6.2009 Salo kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Markku Mähönen
Kessuja: 0 + 13

Urokset:

Lady Godiva's Grand Gourmand ERI JUK1 PU3 sert
Yllabo Apache H

Valindale Keep The Faith ERI NUK1 PU4 vasert
Eswood Power Mousse ERI NUK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP3
Eswood Napkin ERI VAK2 PU2
Iso Karhu Bruno EH VAK3

Nartut:

Eswood Klompen Dancer ERI JUK1 PN1 sert VSP

Yllabo Julia ERI AVK1 PN3 vasert
Heldalan Earl Grey ERI AVK2 PN4
Sjöboffens Farewell Angelina EH AVK3

Aurinkoniityn Adalmiina ERI VAK1 PN2

Giltsun Aeolia EH VEK1

 

   
 

31.5.2009 Mänttä kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Leila Kärkäs
Kessuja: 4 + 15

Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Waatan Anemone PEK1 KP ROP-pentu
Waatan Andromeda PEK2 KP
Waatan Angelica PEK3
Kellokukka Tytti PEK4

Urokset:

Sinatra JUN H

Ikurin Stella Polaris ERI NUK 1 PU 2 sert
Schone Hund Erema EH NUK 2

Eerondaali Gladiator ERI AVK 1 PU 4 varasert

Ikurin Nota Bene ERI VAK 1 PU 1 ROP RYP 2
Ikurin Rex Novex  ERI VAK 2 PU 3
 
Nartut

Eerondaali Inspiration ERI JUK 1 PN 1 VSP
Eerondaali Idol  EH JUK 2

Eerondaali Hope EH NUK 1
Pes Anserinus Ertha EH NUK 2

Kellokukka Loviisa EH AVK1

Ikurin Regina Nova ERI VAK 1 PN 2
Eswood Nereida ERI VAK 2 PN 3
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK 3 PN 4
Ikurin Omnia Mea ERI VAK 4
 
Kasvattajaluokka

Kennel Ikurin KASV1 KP ROP-kasv
Kennel Eerondaali KASV2 KP

  

31.5.2009 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: Karin Bergbom
Kessuja: 1 + 0

Urokset:

Ikurin Teo Fabi PEK1 KP ROP-pentu

 

24.5.2009 Helsinki KV

Tuomari: Michael Leonard, Irlanti
Kessuja: 0 + 16

Urokset:

Sinatra ERI JUK1 varasert "VSP-Royal Canin juniori"

Ikurin Stella Polaris ERI NUK1 PU2 sert varacacib
Valindale Keep the Faith ERI NUK2

Helmililjan Hevoskastanja EH AVK1
West Allerion's Alcazant EH AVK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Iso Karhu Bruno ERI VAK2 PU3

Giltsun Bronco ERI VEK1 PU4 ROP-vet

Nartut:

Himlagårdens Izzi Iza ERI JUK1 PN2 sert "ROP-Royal Canin juniori"
Lady Godiva's Good Omens EH JUK2

Arctic Kees Ain't No Doubt ERI NUK1 varasert

Henniina's Hilda Hilpeä ERI AVK1
Iso Karhu Circus ERI AVK2

Aurinkoniityn Adalmiina ERI VAK1 PN1 cacib VSP
Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK2 PN3 varacacib

Giltsun Aeolia ERI VEK1 PN4 VSP-vet

  

23.5.2009 Rauma kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Anita Withmarsh, Ruotsi
Kessuja: 0 + 19

Urokset:

Valindale Keep the Faith ERI JUK1 PU4 sert
Eerondaali Ivalo ERI JUK2

Baleissa Storm in a Teacup ERI NUK1 varasert

Eerondaali Gladiator EH AVK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP2
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU2
Iso Karhu Bruno ERI VAK3

Giltsun Bronco ERI VEK1 PU3 Rop-vet

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN1 sert VSP
Eswood Klompen Dancer ERI JUK2
Himlagårdens Izzi Iza EH JUK3

Eswood Goes Bananas ERI AVK1 PN3 varasert
Eerondaali Future ERI AVK2 PN4
Iso Karhu Circus ERI AVK3
Iso Karhu Carita ERI AVK4
Riihisillan Okariina ERI
West Allerion's Aurora H

Iso Karhu Agda ERI VAK1 PN2

Giltsun Aeolia EH VEK1

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 kp
Kennel Iso Karhu KAS2 kp

   

23.5.2009 Keminmaa ryhmänäyttely

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Eswood Pumpkin Mousse ERI NUK1 PU2 SERT

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Lady Godiva's Glamorous Greta EH JUK1

Taikahallan Bilehile EH NUK1

Maruskan Oona ERI VAK1 PN1 ROP

  

17.5.2009 Hamina KV

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 0 + 17

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1
Baro von haus Rubens EH JUK2

Baleissa Storm in a Teacup ERI NUK1 PU1 SERT ROP RYP3

Eerondaali Gladiator ERI AVK1
Aurinkoniityn Alokas EH AVK2
West Allerinon´s Alcazant EH AVK3

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU2
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU3
Ikurin Romur Bonum ERI VAK3 PU4

Nartut:

Eerondaali Inspiration EH JUK1
Cinereus Leea H
Lady Godiva's Good Omens H

Eerondaali Hope EH NUK1

Henniina's Hipsuvarvas ERI AVK1 PN3 SERT FI MVA
Henniina's Hilda Hilpeä EH AVK2

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN1 VSP
Ikurin Regina Nova ERI VAK2 PN2

 
Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KASV1 KP BIS3
Kennel Eerondaali KASV2 KP

 
 

16.5.2009 Tampere pentunäyttely

Tuomari: Markku Mähönen
Kessuja: 4 + 0

Urokset:

Urokset 5-7 kk

Tuuteron Julius PEK1 KP ROP-pentu

Urokset 7-9 kk

Waatan Adonis PEK1 KP PU-pentu 2

Nartut 5-7 kk
Tuuteron Justiina  PEK1 KP VSP-pentu

Nartut 7-9 kk
Waatan Angelica PEK1


  

16.5.2009 Varkaus K

Tuomari: Tino Pehar
Kessuja: 1 + 12

Pennut:

Nartut 7-9 kk:

Waatan Anemone PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Aurinkoniityn Alokas ERI AVK1 PU2 SERT

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP3
Ikurin Rumor Bonum ERI VAK2 PU3
Aurinkoniityn Ajaton ERI VAK3 PU4

Nartut:

Eerondaali Idol ERI JUK1 PN3 VASERT
Ikurin Stella Nova ERI JUK2 PN4

Aurinkoniityn Adalmiina ERI AVK1 PN2 SERT FI MVA
Cinereus Jacintha ERI AVK2
Tenkan Tirlittan ERI AVK3

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 VSP
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK3

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin 1 KP BIS3

 
 
 

16.5.2009 Ristijärvi R

Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja: 0 + 3

Nartut:

Sorella EH JUK1
Symphony EH JUK2

Eswood Petite Mousse ERI NUK1 SERT ROP

 
 
 

9.5.2009 Kannus pentunäyttely

Tuomari: Merja Ylhäinen
Kessuja: 2 + 0

Urokset:

Urokset 5-7 kk:

Eswood Leaf Catcher PEK1 KP VSP-pentu

Nartut:

Nartut 5-7 kk:

Eswood Lil' Leaf Story PEK1 KP ROP-pentu RYP-2

 
 
 

3.5.2009 Hollola pentunäyttely

Tuomari: Teija Salmi-Aalto
Kessuja: 2 + 0

Urokset:

Ikurin Teo Fabi PEK1 KP ROP-pentu

 
Nartut:

Waatan Angelika PEK1


  

2.5.2009 Mouhijärvi ryhmänäyttely

Tuomari: Markku Mähönen
Kessuja: 0 + 2

Urokset:

Helmililjan Hemlokki ERI NUK1 PU1 ROP SERT
 
Nartut:

Greyscale is a Twister EH JUK1

     

2.5.2009 Tohmajärvi R

Tuomari: Soile Bister
Kessuja: 0 + 6

Urokset:

Baron von Haus Rubens EH JUK1

Maruskan Marzi ERI VAK1 PU, VSP

Nartut:

Eswood Papaya Mousse ERI JUK1 PN1 SERT ROP
Cinereus Leah H

Aurinkoniityn Aralia EH AVK1

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN2

 

1.5.2000 Hollola R

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 0 + 4

Nartut:

Eswood Papaya Mousse ERI JUK1 PN1 SERT ROP

Henniina's Hilda Hilpeä ERI AVK1 PN2 VASERT
Henniina's Hipsuvarvas EH AVK2
Heldalan Early Grey EH AVK3

 
 
 

26.4.2009 Lahti KV

Tuomari: Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi
Kessuja: 0 + 19

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU3 varasert
Baro von Haus Rubens EH JUK2

Baleissa Storm in a Teacup ERI NUK1 PU2 sert varacacib
Ikurin Stella Polaris ERI NUK2

Eerondaali Gladiator ERI AVK1
Eerondaali Fashion EH AVK2

Ikurin Romur Bonum ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Ikurin Rex Novex ERI VAK2
Stratus The Correspondant ERI VAK3

Giltsun Bronco ERI VEK1 PU4 Rop-vet

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN2 varasert

Eswood Papaya Mousse ERI NUK1 PN1 sert cacib ROP
Henniina's Hilda Hilpeä EH AVK1
Henniina's Hipsuvarvas EH AVK2
Brykin Balcombe EH AVK3
Eerondaali Future H

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN3 varacacib
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2 PN4
Pes Anserinus DorisDandelinDD ERI VAK3

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 kp BIS2
Kennel Eerondaalin KAS2 kp


 
 

25.4.2009 Vaasa KV

Tuomari: Harry Tast
Kessuja: 0 + 12

Urokset:

Solvargens Tim-Yam ERI NUK1 PU2 SERT VACACIB
Ikurin Stella Polaris EH NUK2

Keestorpets Ultramarine EH AVK1
Norrkun Aapo Amiraali EH AVK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 CACIB ROP RYP1

Nartut:

Eswood Klompen Dancer EH JUK1
Greyscale Is A Twister EH JUK2
Greyscale Is A Tempest EH JUK3
Solvargens Undra JUN H

Eswood Party Mousse ERI NUK1 PN1 SERT CACIB VSP

Eswood Wilja EH AVK1
Eswood Goes To Solvarg AVO H

 

250.4.2009 Kiuruvesi R

Tuomari: Raimo Viljanmaa
Kessuja: 0 + 7

Urokset:

Helmililjan Hevoskastanja ERI NUK1 PU1 SERT VSP

Aurinkoniityn Ajaton ERI AVK1 PU2

Nartut:

Ikurin Stella Nova ERI JUK1 PN1 SERT ROP
Eerondaalin Idol EH JUK2

Cinereus Jacintha ERI AVK1 PN3 VARASERT
Keestorpets Ruslana EH AVK2

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN2

  

19.4.2009 Jämsä R

Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja: 0 + 3

Urokset:

Ikurin Super Nova EH JUK1
Sinatra H
  
Nartut:

Eswood Papaya Mousse ERI NUK1 PN1 SERT ROP

  

18.4.2009 Outokumpu R

Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Maruskan Marzi ERI VAK1 PU1 ROP
  
Nartut:

Ikurin Stella Nova ERI JUK1 PN1 SERT VSP
Eedondaali Idol EH JUK2

Tenkan Tirlittan ERI AVK1 PN2 VARASERT
Aurinkoniityn Aralia EH AVK2

  

18.4.2009 Ilmajoki R

Tuomari: Esko Nummijärvi
Kessuja: 0 + 4

Urokset:

Eerondaali Ivalo EH JUK1

Nartut:

Opera ERI JUK1 PN2
Eerondaali Inspiration ERI JUK2 PN3

Schone Hund Eseniya ERI NUK1 PN1 SERT ROP

 

13.4.2009 Ruovesi R

Tuomari: Raimo Viljanmaa
Kessuja: 0+4

Urokset:

Ikurin Stella Polaris ERI NUK1 PU1 SERT ROP RYP-1 BIS-2

  
Nartut:

Greyscale is a Twister ERI JUK1 PN2 VARASERT

Pes Anserius Ertha EH NUK1

Kellokukka Ulpukka ERI AVK1 PN1 SERT VSP

   

11.4.2009 Lappeenranta KV

Tuomari: Gabriela Ridarcikova
Kessuja: 0 + 14

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU2 VARASERT
Baro von Haus Rubens ERI JUK2 PU3

Baleissa Storm in a Teacup ERI NUK1 PU1 SERT CACIB
Ikurin Stella Polaris ERI NUK2

Eerondaali Gladiator ERI AVK1
Eswood Goes Nuts ERI AVK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU4 VACACIB

  
Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN3
Cinereus Leea ERI JUK2

Eswood Papaya Mousse ERI NUK1 PN1 SERT CACIB ROP

Aurinkoniityn Adalmina ERI AVK1 PN2 VARASERT VARACACIB
Henniina's Hipsuvarvas ERI AVK2 PN4
Maryetta's Heart to Heart ERI AVK3
Eerondaali Future EI AVK4
 
Kasvattajat:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv BIS3-KASV

 

11.4.2009 Kokemäki pentunäyttely

Tuomari: Esko Nummijärvi
Kessuja: 1 + 0

Nartut:

Himlagårdens Izzi Iza PEK1 KP ROP -pentu

      
 

4.4.2009 Lahti erikoisnäyttely

Tuomari: Rony Doedijns, Alankomaat
Kessuja: 9 + 59

 
PENNUT

Urokset 5-7 kk
Waatan Adonis PEK1 kp PU-pentu1 VSP-pentu
Tuuteron Julius PEK2 kp
Waatan Achillea PEK3 kp
Tuuteron Justus PEK4

Urokset 7-9 kk
Taapanterin Salama McQueen PEK1 kp PU-pentu2

Nartut 5-7 kk
Waatan Anemone PEK1 kp PN-pentu1 ROP-pentu BIS-pentu
Waatan Angelica PEK2 kp
Tuuteron Juulia PEK3

Nartut 7-9 kk
Taapanterin Flora PEK1 

 
UROKSET

Junioriluokka
Eerondaali Ivalo ERI JUK1
Eerondaali Hercules ERI JUK2
Lady Godiva's Grand Gourmand ERI JUK3
Sinatra ERI JUK4
Baro von Haus Rubens ERI
Ikurin Sinter Klaas EH
Lady Godiva's Gross Gasconnard EH
Yllabo Apache H
 
Nuorten luokka
Keestorpets Ultramarine ERI NUK1 PU1 sert VSP Kaunein uroksen pää
Baleissa Storm in a Teacup ERI NUK2
Ikurin Stella Polaris ERI NUK3
Helmililjan Hemlokki ERI NUK4
Eswood Power Mousse EH
Eerondaali Giovanni H
 
Avoinluokka
Helmililjan Hevoskastanja ERI AVK1 PU3 varasert
Eerondaali Gladiator ERI AVK2
Aurinkoniityn Alokas ERI AVK3
West Allerion's Alcazant ERI AVK4
Eswood Goes Nuts ERI
Kellokukka Usko ERI
Eerondaali Fashion EH
Riihisillan Fortunato EH
 
Valioluokka
Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU2
Maruskan Marzi ERI VAK2 PU4
Ikurin Rumor Bonum ERI VAK3
Ikurin Nota Bene ERI VAK4
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof ERI
Eswood Maple Leaf ERI
Eswood Napkin ERI
Henniina's Bombom ERI
 
Veteraaniluokka
Giltsun Bronco ERI VEK1 ROP-vet BIS-VET
  

NARTUT

Junioriluokka
Ikurin Stella Nova ERI JUK1
Eerondaali Idol ERI JUK2
Eerondaali Inspiration ERI JUK3
Lady Godiva's Good Omens ERI JUK4

Nuorten luokka
Eswood Party Mousse ERI NUK1 PN2 sert
Eswood Papaya Mousse ERI NUK2
Opera ERI NUK3
Henniina's Hilda Hilpeä ERI NUK4
Arctic Kees Ain't No Doubt ERI
Pes Anserinus Ertha ERI
Sjöboffens Farewell Angelina ERI
Greyscale Hit and Run EH
Pes Anserinus Emmanuel EH

Avoin luokka
Henniina's Hipsuvarvas ERI AVK1 PN4 varasert
Eerondaali Future ERI AVK2
Helmililjan Hopeapaju ERI AVK3
Yllabo Julia ERI AVK4
Aurinkoniityn Aralia EH
German Grey Shadow's Chimona EH

Valioluokka
Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 ROP BIS Kaunein nartun pää, Kaunein karvapeite
Lady Godiva's Faye of Eswood ERI VAK2 PN3 Paras Liikkuja
Eswood Maple Mousse ERI VAK3
Eswood Nereida ERI VAK4
Eswood Noor ERI
Henniina's Brettybaby ERI
Ikurin Omnia Mea EH
Tirhan Babetje EH

VETERAANILUOKKA
Dancing Shamrock vom Alten Nierstal ERI VSP-vet
 

KASVATTAJALUOKKA

Kennel Ikurin KAS1 kp BIS-kasvattaja
Kennel Lady Godiva's KAS2 kp
Kennel Eerondaali KAS3 kp
Kennel Eswood KAS4 kp
Kennel Henniina's 

 
JÄLKELÄISLUOKKA

Ikurin Rex Novex JÄK1 kp BIS-jälkeläisryhmä
Ikurin Nefer Nefer JÄK2 kp
Aistraum Isabella JÄK3 kp
Keestorpets Nefertite JÄK4

 
TURISTILUOKKA

Urokset
Cinereus Giaccone "Osku" I kp ROP-turisti BIS-turisti
Muskot II kp
Javira's Citizen Kane "Cola" III kp

Nartut
Yllabo Cancan "Lotta" I kp VSP-turisti  

 
PARAS PARI

Eswood Maple Leaf&Lady Godiva's Faye of Eswood BIS1-pari
Ikurin Rex Novex&Ikurin Regina Nova BIS2 pari

LAPSI & KESSU

13-15-vuotiaat

1. Sanna Kemppainen + Essi
2. Matleena Nenonen + Nala
3. Ida Saarilahti + Rolle

7-12-vuotiaat
1. Henni Soinila + Lyydia

Päivän paras
Henni Soinila + Lyydia

 

Kuvia erikoisnäyttelystä...


 

29.3.2009 Korpilahti R

Tuomari: Markku Mähönen
Kessuja: 14

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI JUK1 PU3 VARASERT
Baro von Haus Rubens EH JUK2

Ikurin Stella Polaris ERI NUK1 PU2 SERT
Baleissa Storm in a Teacup ERI NUK2 PU4

Eswood Goes Nuts EH AVK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP4 

Nartut:

Eerondaali Inspiration ERI JUK1 PN4

Eerondaali Hope EH NUK1

Eerondali Future ERI1 AVK1 PN1 SERT VSP
Aurinkoniityn Adalmina ERI AVK2 PN3 VARASERT
Kellokukka Ulpukka ERI AVK3
Henniina's Hipsuvarvas EH AVK4
Cinereus Jacintha EH

Cinereus Francaise de Sanna Gourska ERI VAK1 PN2

Kasvattajat:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv BIS3-kasv

  

28.3.2009 Kemijärvi R

Tuomari: Leni Finne
Kessuja: 0 + 7

Urokset:

Eswood Pumpkin Mousse ERI NUK1 PU2 SERT

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 ROP

 
Nartut:

Eswood Petite Mousse EH JUK1

Taikahallan Bilehile ERI NUK1 PN2 SERT
Bergareds Dreams Come True EH NUK2

Maruskan Oona ERI VAK1 PN1 VSP

Benito's Hillevi ERI VEK1 PN3 ROP-VET

   

14.3.2009 Tampere KV

Tuomari: Juan Naveda Carrero, Espanja
Kessuja: 2 + 27

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Eerondaali Ivalo PEK1 kp VSP-pentu

 
Nartut 7-9 kk:

Eerondaali Inspiration PEK1 kp ROP-pentu

 
Urokset:

Sinatra ERI JUK1
Baro von Haus Rubens ERI JUK2
Schone Hund Erema ERI JUK3

Ikurin Stella Polaris ERI NUK1 PU2 sert varacacib
Baleissa Storm in A Teacup ERI NUK2 PU3 varasert
Keestorpets Ultramarine ERI NUK3 PU4
Helmililjan Hemlokki ERI NUK4
Helmililjan Hevoskastanja ERI

Eerondaali Fashion ERI AVK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib ROP RYP1 BIS2

Giltsun Bronco ERI VEK1 Rop-vet BIS2-vet

 
Nartut:

Eswood Party Mousse ERI JUK1 PN1 sert VSP
Arctic Kees Ain't No Doubt ERI JUK2
Eswood Klompen Dancer EH JUK3
Cinereus Leah EH JUK4

Opera EH NUK1
Sjöboffens Farewell Angelina EH NUK2

Aurinkoniity Adalmiina ERI AVK1 PN3 varasert varacacib
Henniina's Hipsuvarvas ERI AVK2
Kellokukka Ulpukka EH AVK3

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN2 cacib
Henniina's Bellastella ERI VAK2 PN4
Ikurin Omnia Mea ERI VAK3
Lady Godiva's Faye of Eswood ERI VAK4
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI
Eswood Noor ERI
Pes Anserinus DorisDandelinDD ERI 

 
Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 kp BIS1-kasv

  
Muut:

Paras eurooppalaisen koira/esittäjä -pari: 

Iso Karhu Bertta & Riitta Pauhu-Pohjalainen
(avaa Aamulehden kuva klikkaamalla)

    

21.2.2009 Tuusniemi R

Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Kessuja: 1 + 10

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Eerondaalin Idol PEK1 KP ROP-pentu

 
Urokset:

Aurinkoniityn Ajaton ERI AVK1 PU2 SERT FIN MVA
Schamayra's Ace Argovia EH AVK2
 
Maruskan Marzi ERI VAK1 PU1 VSP

   
Nartut:

Eswood Petite Mousse ERI JUK1 PN3
Cinereus Leah ERI JUK2
 
Henniina's Heissulivei ERI NUK1
 
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI AVK1 PN1 SERT ROP FIN MVA
Keestorpets Ruslana ERI AVK2 PN2 VARASERT
Evridex Elfin Effigy ERI3 PN4
Aurinkoniityn Aralia ERI4

   

8.2.2009 Keuruu R

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 1 + 10

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Eerondaalin Idol PEK1 KP ROP-pentu

 
Urokset:

Schone Hund Erema JUN H

Eswood Nesquick ERI AVK1 SERT PU2

Giltsun Bronco ERI VEK1 ROP-VET PU1 VSP

  
Nartut:

Eswood Party Mousse ERI JUK1 PN1 SERT ROP RYP1 BIS1
Opera EH JUK2
Cinereus Leah JUN H

Demicles Bosom Friend EH AVK1
Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH AVK2

Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK1 PN2
Pes Anserinus DorisDandelinDD EH VAK2

    

8.2.2009 Helsinki P

Tuomari: Teija Salmi
Kessuja: 5

Urokset:

Urokset 7-9 kk:

Lady Godiva's Glittering Star KP PEK1 PU1 VSP-pentu
Eerondaalin Ivalo KP PEK2 PU2
Lady Godiva´s Gros Gasconnard PEK3

Nartut:

Nartut 5-7 kk:

Himlagårdens Izzi Iza KP PEK1 PN2

Nartut 7-9 KK:

Eerondaalin Inspiration KP PEK1 PN1 ROP-pentu

     

25.1.2009 Turku KV

Tuomari: Gunnar Nyman, Tanska
Kessuja: 1 + 28

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Baro von Haus Rubens PEK1 KP ROP-pentu


Urokset:

Baleissa Storm in A Teacup ERI JUK1 PU2 SERT
Ikurin Stella Polaris ERI JUK2
Eswood Power Mousse EH JUK3
Valindale Keep The Faith EH JUK4

Helmiljan Hemlokki ERI NUK1 PU3 VARASERT VARACACIB
Solvargens Teitze H

West Allerion's Alcazant EH AVK1
Eswood Goes Nuts EH AVK2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 CACIB ROP
Eswood Napkin ERI VAK2 PU4
Giltsun Bronco ERI VAK3
Ikurin Rex Novex EH VAK4

Foxteam Van Do ERI VEK1 VSP-vet

  
Nartut:

Arctic Kees Ain't No Doubt EH JUK1
Symphony H

Charming Hope For Kimokees D'Arlande ERI NUK1 PN4 SERT
Iso Karhu Circus EH NUK2

Yllabo Julia ERI AVK1 VARASERT
Eswood Maple Syrup ERI AVK2
Riihisillan Okariina EH AVK3
Aurinkoniityn Adalmiina EH AVK4
West Allerion's Aurora EH
 
Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 CACIB VSP
Pes Anserinus DorisDandelinDD ERI VAK2 PN2 VARACACIB
Ikurin Omnia Mea ERI VAK3 PN3

Giltsun Aeolia ERI VEK1 ROP-vet
Ikurin Kiss The Road EH VEK2
Maruskan Lucy EH VEK3

 
Kasvattajat:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-kasv
Kennel Eswood KAS2

   
 
   

17.1.2009 Teuva R

Tuomari: Leni Finne
Kessuja: 4

Urokset:

Norrkun Aapo Amiraali EH AVK1

  
Nartut:

Schone Hund Eseniya EH NUK1
 
Javira's Elviira EH AVK1
Eswood Nanouk HYL


  

11.1.2009 Kajaani KV

Tuomari: Jo Schepers, Alankomaat
Kessuja: 17

Urokset:

Eswood Pumpkin Mousse ERI JUK1 ROP-JUN VARASERT PU3
Ikurin Stella Polaris EH JUK2
Javira's Oula EVA

Aurinkoniityn Alokas ERI AVK1 PU2 SERT VACACIB

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 CACIB ROP RYP4

 
Nartut:

Ikurin Stella Nova ERI JUK1 PN4
Helmililjan Heinä ERI JUK2
Cinereus Leah EH JUK3
Eswood Petite Mousse EH JUK4
Sorella Jun EH
Symphony Jun EH

Henniina's Heissulivei ERI NUK1 PN2 SERT VARACACIB

Aurinkoniityn Adalmiina ERI AVK1 PN3 VARASERT
Keestorpets Ruslana ERI AVK2
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI AVK3

Eswood Noor ERI VAK1 PN1 CACIB VSP
Ikurin Regina Nova ERI VAK2

 
Kasvattajat:

Kennel Ikurin KASV1 KP ROP-KASV

 
 
 

2009

Tuomari: 
Kessuja: 

Urokset:




Nartut:

 

In English - På Svenska:

ERI

EXCELLENT

UTMÄRKT

EH

VERY GOOD

MYCKET GOD

H

GOOD

GOD

T

SUFFICIENTE

NÖJAKTIG

EVA

CANNOT BE JUDGED

KAN EJ BEDÖMAS

HYL

DISQUALIFIED

DISKVALIFICERAD

KP

PRIZE OF HONOUR

HEDERPRIS

PEK

PUPPY CLASS

VALPKLASS

JUK

JUNIOR CLASS

JUNIORKLASS

NUK

INTERMEDIATE CLASS

UNGHUNDSKLASS

AVK

OPEN CLASS

ÖPPEN KLASS

VAK

CHAMPION CLASS

CHAMPIONKLASS

VEK

VETERAN CLASS

VETERANKLASS

KAS

BREEDER'S GROUP

UPPFÖDARKLASS

PU

BEST DOG

BÄSTA HANHUNDSKLASS

PN

BEST BITCH

BÄSTA TIKKLASS

SERT

CC

CERTIFIKAT

VASERT

RES-CC

RES. CERTIFIKAT

CACIB

CACIB

CACIB

VACACIB

RESERVE CACIB

RES. CACIB

ROP

BEST OF BREED

BIR

VSP

BEST OF OPPOSITE SEX

BIM

RYP

BEST OF GROUP

BIG

ROP-PENTU

BEST PUPPY

BIR-VALP

VSP-PENTU

BEST PUPPY OF OPPOSITE SEX

BIM-VALP

Näyttelyt 2009:

   
Pohjoismaiden Voittaja 2009 13.12.
Voittaja 2009 12.12.
Helsinki P 5.12.
Turku KV 28.11.
Jyväskylä KV 22.11. 
Helsinki P 15.11.
Turku P 8.11. 
Helsinki P 8.11. 
Hämeenlinna R 25.10.
Seinäjoki KV 23.10. 
Eckerö KV 26.9.
Hyvinkää R 20.9.   
Porvoo K 13.9.  
Vantaa K 5.9.
Tervakoski KV 29.8.
Heinola K 23.8.
Kouvola K 22.8.
Joensuu KV 16.8. 
Ikaalinen R 15.8.
Rovaniemi R 15.8.
Joensuu K 15.8. 
Kajaani R 9.8. 
Turku K 8.8.
Mäntyharju K 8.8.
Iisalmi KV 2.8. 
Pori KV 1.8. 
Vantaa K 26.7.
Kihniö R 25.7.  
Mikkeli KV 25.7.  
Oulu KV 19.7.
Heinola P 18.7.
Oulu KV 18.7.
Pöytyä R 18.7.  
Karjaa K 12.7.  
Riihimäki P 12.7.  
Kemi K 12.7.  
Laukaa K 11.7.  
Kokkola KV 5.7.  
Hyvinkää K 5.7.  
Hämeenlinna K 28.6.  
Rovaniemi KV 21.6.  
Kotka KV 13.6.  
Kemiö R 13.6.
Tuuri K 7.6.  
Salo K 6.6.  
Mänttä K 31.5.
Helsinki P 31.5.
Helsinki KV 24.5.
Rauma K 23.5.
Keminmaa R 23.5.
Hamina KV 17.5.
Tampere P 16.5.
Varkaus K 16.5.
Ristijärvi R 16.5.
Kannus P 9.5.
Hollola P 2.5.
Mouhijärvi R 2.5.
Tohmajärvi R 2.5.
Hollola R 1.5.
Lahti KV 26.4.
Vaasa KV 25.4.
Kiuruvesi R 25.4.
Jämsä R 19.4.
Outokumpu R 18.4.
Ilmajoki R 18.4.
Ruovesi R 13.4.
Lappeenranta KV 11.4.
Kokemäki P 11.4.
Erikoisnäyttely Lahti 4.4.
Korpilahti R 29.3.
Kemijärvi R 28.3.
Tampere KV 14.3. 
Tuusniemi R 21.2.
Keuruu R 8.2.
Helsinki P 8.2.
Turku KV 25.1.   
Teuva R 17.1.
Kajaani KV 11.1.
 

Aiemmat vuodet:

   

Vuosi 2008
Vuosi 2007
Vuosi 2006
Vuosi 2005
Vuosi 2004
Vuosi 2003
Vuosi 2002
Vuosi 2001
Vuosi 2000-1999

  
In English / På svenska