Näyttelytulokset

Näyttelytulokset voit ilmoittaa webmasterille

12.12.2010 Voittaja 2010

Tuomari: Moa Persson
Kessuja: 0 + 33

Urokset:

Nynka Jai Ho ERI JUK1 JW-10
Hevian Greys Marcel Manuel ERI JUK2
Tenkan Uher EH JUK3

Eerondaali Jedi ERI NUK1 PU4 sert
Kimokees Northern Power EH NUK2
Raitaniityn Delmonico EH NUK3

Ikurin Tua Res VD ERI AVK1 vasert
Russkoe Serebro Obereg for Pushisti EH AVK2
Lady Godiva's Grand Gourmand H

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 cacib VSP W-10
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU3
Eerondaali Ivalo ERI VAK3
Lohamras King Of The Road EH VAK4

Ikurin Nota Bene ERI VEK1 PU2 ROP-vet BIS3-vet


Nartut:

Eswood Doli EH JUK1
Kimokees Northern Hope EH JUK2
Tenkan Unoor H

Arctic Kees Basic Instinct ERI NUK1 PN1 SERT CACIB ROP W-10
Pushistikoff Gardarika EH NUK2
Eswood Doli Eswood Another Fairy Story EH NUK3
Kimokees Northern Lights H

Eerondaali Inspiration ERI AVK1 varasert
Waatan Angelica EH AVK2

Henniina's Bellastella ERI VAK1 PN2 varacacib
Ikurin Regina Nova ERI VAK2 PN3
Lady Godiva's Faye of Eswood ERI VAK3 PN4
Eerondaali Future ERI VAK4
Charming Hope for Kimokees D'arlande ERI
Pushistikoff Amazonka ERI
Eswood Petite Mousse EH
Schone Hund Zerkalo Dushi H

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 VSP-vet
Maruskan Lucy EH VEK2 

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-kasv
Kennel Eerondaali KAS2 KP

 

11.12.2010 Helsinki Winner

Tuomari: Espen Engh, Norja
Kessuja: 0 + 35

Urokset:

Hevian Greys Marcel Manuel ERI JUK1 HelJW-10
Nynka Jai Ho ERI JUK2
Tenkan Uher EH JUK3

Eerondaali Jedi ERI NUK1 PU2 sert varacacib
Raitaniityn Delmonico EH NUK2
Kimokees Northern Power EH NUK3

Ikurin Tua Res VD ERI AVK1 PU3 vasert
Russkoe Serebro Obereg for Pushisti EH AVK2
Lady Godiva's Grand Gourmand EH AVK3

Eerondaali Ivalo ERI VAK1 PU1 cacib ROP HelW-10
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU4
Ikurin Stella Polaris ERI VAK3
Blue Nikabrik v.d. Aviflora Hof EH VAK4
Russkoe Serebro Persivall for Nevas EH

Ikurin Nota Bene ERI VEK1 VSP-vet


Nartut:

Nynka Bella Nivalis ERI JUK1 sert HelJW-10
Kimokees Northern Hope EH JUK2
Tenkan Unoor EH JUK3

Pushistikoff Gardarika ERI NUK1
Eswood Doli EH JUK2
Eswood Another Fairy Story H
Kimokees Northern Lights H

Eerondaali Inspiration ERI AVK1 varasert
Henniina's Hilda Hilpeä ERI AVK2

Lady Godiva's Faye of Eswood ERI VAK1 PN2 cacib
Eswood Party Mousse ERI VAK2 PN3 varacacib
Ikurin Regina Nova ERI VAK3 PN4
Henniina's Bellastella ERI VAK4
Eerondaali Future ERI
Charming Hope for Kimokees D'arlande EH
Eswood Petite Mousse EH
Pushistikoff Amazonka EH
Schone Hund Zerkalo Dushi EH

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 PN1 VSP ROP-vet HelW-10
Aistraum Isabella EH VEK2 

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-kasv
Kennel Eerondaali KAS2 KP

    

28.11.2010 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: Jussi Liimatainen
Kessuja: 7

Urokset 5 - 7 kk:

Eerondaali Lion PEK1 KP PU1 VSP
Eerondaali Lexa PEK2
Eerondaali Kingi PEK3

Nartut 5 - 7 kk:

Eerondaali Kira PEK1 KP PN1 ROP RYP1
Eerondaali Lemon PEK2 KP

Nartut 7 - 9 kk:

Eswood Herding Cats PEK1
Taapanterin Prinsessa Leia PEK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP BIS1

 

 

27.11.2010 Tampere pentunäyttely

Tuomari: Pekka Kortekangas
Kessuja: 13

Urokset 5 - 7 kk:

Eerondaali Lion PEK1 KP PU1 VSP
Eerondaali Kaapo PEK2 KP
Eerondaali Kuisma PEK3 KP
Waatan Bistoria PEK4
Eerondaali Kossu
Waatan Bartsia

Urokset 7 - 9 kk:

Eswood Harbourmaster PEK1 KP PU2

Nartut 5 - 7 kk:

Eerondaali Kira PEK1 KP PN1 ROP RYP2
Eerondaali Lemon PEK2 KP
Ikurin Vera Causa PEK3 KP
Waatan Brassica
Waatan Bellis
Finriikan Queena

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP BIS2
Kennel Waatan KAS2

  

 

14.11.2010 Jyväskylä KV

Tuomari: Maija Mäkinen
Kessuja: 4 + 24

Pennut:

Nartut 7 - 9 kk:

Eswood Eskimo Kisses PEK1 KP PN1 ROP-pentu
Eswood Herding Cats PEK2 KP PN2
Eswood Esmeralda Kesander PEK3
Kellokukka Justiina PEK4

Urokset:

Eswood Done And Dusted EH JUK1
Nynka Jai Ho EH JUK2
Tenkan Uher T

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU4 sert
Eerondaali Jedi EH NUK2
Raitaniityn Dilettante T

Eerondaali Ivalo ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU2 vacacib
Ikurin Stella Polaris ERI VAK3 PU3
Stratus The Philanderer EH VAK4

Nartut:

Kellokukka Salli (JUN) H
Kimokees Northern Hope (JUN) H

Eerondaali Jade ERI NUK1 PN2 sert cacib
Arctic Kees Beautiful Vision ERI NUK2 PN4 vasert
Arctic Kees Basic Instinct ERI NUK3
Eswood Doli EH NUK4
Kimokees Northern Lights H

Waatan Angelica EH AVK1
Eerondaali Inspiration EH AVK2

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN3 vacacib
Henniina's Bella Stella ERI VAK2
Charming Hope For Kimokees D'Arlande ERI VAK3
Eerondaali Future ERI VAK4

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 PN1 VSP ROP-vet

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP BIS3
Kennel Ikurin KAS2 KP

 

7.11.2010 Lohja pentunäyttely

Tuomari: Kirsi Honkanen
Kessuja: 1

Nartut 7 - 9 kk:

Eswood Herding Cats PEK1 KP PN1 ROP

 

31.10.2010 Lahti KV

Tuomari: Kirsi Honkanen
Kessuja: 0 + 22

Urokset:

Eerondaali Jedi ERI JUK1 PU4 vasert

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU3 sert
Raitaniityn Delmonico EH NUK2
Raitaniityn Donesbury EH NUK3

Yllabo Apache EH AVK1

Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Ikurin Stella Polaris ERI VAK2 PU2 vacacib
Eerondaali Ivalo ERI VAK3

Maruskan Marzi ERI VEK1 VSP-vet

Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN2 sert
Cinereus Marcella EH JUK2
Solvargens Visa EH JUK3

Ikurin Utile Dulci EH NUK1

Waatan Anemone EH AVK1
Lady Godiva's Good Omens EH AVK2

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 cacib VSP
Eswood Papaya Mousse ERI VAK2 PN4
Eerondaali Future EH VAK3 
Henniina's Hipsuvarvas EH VAK4

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 PN3 ROP-vet
Aistraum Isabella EH VEK2
Maruskan Lucy EH VEK3

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS2

 

24.10.2010 Lahti pentunäyttely

Tuomari: Esa Ruotsalainen
Kessuja: 12

Urokset 5 - 7 kk:

Waatan Butomus PEK1 KP PU1 VSP-pentu
Eerondaali Kaapo PEK2 KP PU2
Eerondaali Kossa PEK3 KP PU3
Eswood Harbourmaster PEK4 KP PU4
Waatan Bistorta
Waatan Buxus

Nartut 5 - 7 kk:

Eerondaali Kira PEK1 KP ROP-pentu RYP BIS2
Raitaniityn Sunrise Seeker PEK2 KP PN2
Ikurin Vera Causa PEK3 KP PN3
Raitaniityn Soul Seeker PEK4 KP PN4
Eswood Herding Cats
Waatan Bellis

 

23.10.2010 Seinäjoki KV

Tuomari: Primoz Peer
Kessuja: 1 + 27

Pennut:

Urokset 7-9 kk:

Mikkasen Brave Fighter PEK1 KP PU1 ROP-pentu

Urokset:

Nynka Jai Ho ERI JUK1 PU4 sert
Eswood Done And Dusted ERI JUK2
Eerondaali Jedi ERI JUK3
Shackmatt's Kort Och Gott ERI JUK4

Eswood Leaf Catcher ERI NUK1
Solvargens Vargunge ERI NUK2

Solvargens Tim-Yam ERI AVK1 vasert

Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU2 cacib
Eerondaali Ivalo ERI VAK2 PU3 vacacib
Ikurin Stella Polaris ERI VAK3

Keesbrook's Boldly Go ERI VEK1 PU1 ROP-vet VSP BIS2-vet

Nartut:

Nynka Bella Nivalis ERI JUK1 PN2 sert
Eerondaali Jade ERI JUK2 
Solvargens Wunderlein ERI JUK3
Solvargens Wie Ein Wunder EH JUK4

Eswood Lil' Leaf Story ERI NUK1 PN3 vasert vacacib
Eswood Duffy ERI NUK2
Eswood Another Fairy Story ERI NUK3
Solvargens Vixen ERI NUK4
Eswood Aquisha ERI

Waatan Anemone ERI AVK1 PN4
Keestorpets Ruslana ERI AVK2

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 cacib ROP
Eerondaali Future ERI VAK2
Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK3
Opera ERI VAK4

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 VSP-vet

Kasvattajaluokka:

Kennel Eswood KAS1 KP ROP-kasv BIS1-kasv
Kennel Ikurin KAS2 KP
Kennel Eerondaali KAS3 KP
Kennel Solvargens KAS4 KP

 

 

2.10.2010 Lohja pentunäyttely

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 1

Nartut 5 - 7 kk:

Eswood Herding Cats PEK1 KP PN1 ROP-pentu

 

25.9.2010 Karkkila ryhmänäyttely

Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Kessuja: 0 + 2

Urokset:

Stratus The Diplomat ERI NUK1 PU2 vasert

Baro Von Haus Rubens ERI VAK1 PU1 sert ROP FI MVA

Nartut:

 

19.9.2010 Hyvinkää ryhmänäyttely

Tuomari: Laslo Erdös
Kessuja: 0 + 13

Urokset:

Tenkan Roope ERI JUK1 PU1 sert VSP
Tenkan Ringo EH JUK2

Nartut:

Tenkan Rittiitiina ERI JUK1

Waatan Anemone ERI NUK1 PN3 vasert
Ikurin Utile Dulci  ERI NUK2

Arctic Kees Ain't No Doubt ERI AVK1 PN2 sert FI MVA
Tenkan Tirlittan  ERI AVK2
Lady Godiva's Good Omens ERI AVK3
Henniina's Hilda Hilpeä EH AVK4

Himlagårdens Izzi Iza ERI VAK1 PN1 ROP
Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK2

Aistraum Isabella ERI VEK1 ROP-vet BIS3-vet
Maruskan Lucy ERI VEK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Tenkan KAS1 KP ROP-kasv BIS3

 

18.9.2010 Orivesi pentunäyttely

Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja: 4

Urokset 5 - 7kk:

Eswood Harbourmaster PEK1 KP PU1 ROP
Kellokukka Jamppa PEK2 KP PU2

Nartut 5 - 7kk:

Eswood Herding Cats PEK1 KP PN1 VSP

Nartut 7 - 9kk:

Kellokukka Salli PEK1 KP PN2

 

12.9.2010 Porvoo kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 0 + 10

Urokset:

Eerondaali Jedi ERI JUK1 PU1 sert VSP

Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU2
Eerondaali Ivalo ERI VAK2 PU3

Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN1 sert ROP RYP4
Tenkan Unoor ERI JUK2 vasert
Tenkan Rittiitiina ERI JUK3

Ikurin Utile Dulci EH NUK1

Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK1 PN2
Eerondaali Future ERI VAK2 PN3

Aistraum Isabella ERI VEK1 ROP-vet

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv BIS2

  

11.9.2010 Köyliö ryhmänäyttely

Tuomari: Juha Putkonen
Kessuja: 0 + 2

Urokset:

Nartut:

Himlagårdens Izzi Iza ERI VAK1 PN1 ROP
Riihisillan Okariina ERI VAK2 PN2

 

5.9.2010 Helsinki kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Peter L. Jensen
Kessuja: 0 + 3

Urokset:

Tirhan Gyro Georloose ERI AVK1 PU1 sert ROP FI MVA

Nartut:

Arctic Kees Basic Instinct ERI JUK1 PN2 Royal Canin junior

Himlagårdens Izzi Iza ERI AVK1 PN1 sert VSP FI ja RU MVA

  

29.8.2010 Luumäki ryhmänäyttely

Tuomari: Maija Mäkinen
Kessuja: 0 + 4

Urokset:

Raitaniityn Desperado ERI NUK1 PU1 sert ROP

Baro Von Haus Rubens ERI VAK1 PU2 vasert

Nartut:

Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK1 PN1 VSP

Aistraum Isabella ERI VEK1 PN2 ROP-vet

 

28.8.2010 Yppäri ryhmänäyttely

Tuomari: Paavo Mattila
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Nynka Jai-ho ERI JUK1 PU1 sert ROP

Nartut:

Eswood Doli ERI JUK1 PN3 vasert

Eswood Lil' Leaf Story ERI NUK1 PN1 sert VSP

Keestorpets Ruslana EH AVK1

Eswood Petite Mousse ERI VAK1 PN2

22.8.2010 Tervakoski KV

Tuomari: Gunnel Holm
Kessuja: 0 + 6

Urokset:

Lady Godiva's Gros Gasconnard (AVO) H

Eerondaali Ivalo ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Ikurin  Rex Novex ERI VAK2 PU2 vacacib 

Nartut:

Eerondaali Jade ERI NUK1 PN1 sert cacib ROP
Ikurin Utile Dulci EH NUK2

Eerondaali Future ERI VAK1 PN2 vacacib

   

15.8.2010 Kajaani pentunäyttely

Tuomari: Tuula Pratt
Kessuja: 1

Nartut 7 - 9 kk:

Cinereus Marcella PEK1 KP PN1 ROP

 

 

15.8.2010 Pihtipudas ryhmänäyttely

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 0 + 1

Urokset:

Eerondaali Ivalo ERI VAK1 PU1 ROP

Nartut:

  

14.8.2010 Raisio kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Jussi Liimatainen
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Stratus The Diplomat EH JUK1

Lady Godiva's Gros Gasconnard EH AVK1

Nartut:

Eswood Dollars To Donuts EH JUK1

Riihisillan Okariina ERI AVK1 PN1 sert ROP FI MVA
Eswood Klomped Dance EH AVK2

 

8.8.2010 Kiikoinen ryhmänäyttely

Tuomari: Maret Kärdi
Kessuja: 0 + 2

Urokset:

Nartut:

Greyscale Is A Twister ERI AVK1 PN1 sert ROP FI MVA
Himlagårdens Izzi Iza H

 

 

8.8.2010 Kuopio KV

Tuomari: Andrew Brace
Kessuja: 0 + 18

Urokset:

Eerondaali Jedi ERI JUK1 PU3 vasert
Eswood Done And Dusted ERI JUK2 PU4
Nynka Jai Ho ERI JUK3

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU1 sert cacib ROP
Eswood Anchorman Story EH NUK2
Ikurin Tantum Omeni EH NUK3

Eerondaali Ivalo ERI VAK2 PU2 vacacib

Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN2 vasert
Eswood Doli ERI JUK2 PN4
Eerondaali Jamaica EH JUK3

Waatan Anemone ERI NUK1 PN1 sert cacib VSP
Arctic Kees Beautiful Vision EH NUK2
Waatan Angelica EH NUK3

Eerondaali Future ERI VAK1 PN3
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2
Eswood Petite Mousse ERI VAK3
Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH VAK4

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 ROP-vet

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP ROP-kasv
Kennel Eswood KAS2

 

7.8.2010 Kuopio KV

Tuomari: Leila Kärkäs
Kessuja: 0 + 20

Urokset:

Eerondaali Jedi ERI JUK1 PU3 vasert
Nynka Jai Ho EH JUK2
Eswood Done And Dusted EH JUK3

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU2 sert vacacib
Ikurin Tantum Omeni EH NUK2
Eswood Anchorman Story EH NUK3

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Eerondaali Ivalo ERI VAK2 PU4

Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN1 sert ROP
Eswood Doli EH JUK2
Eerondaali Jamaica EH JUK3

Arctic Kees Beautiful Vision ERI NUK1 vasert
Eswood Lil' Leaf Story H
Waatan Angelica H

Sorella EH AVK1

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2 cacib
Eswood Petite Mousse ERI VAK2 PN4 vacacib
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK3
Eerondaali Future EH VAK4

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 PN3 ROP-vet 

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-kasv
Kennel Eerondaali KAS2 KP
Kennel Eswood KAS3 KP

 

6.8.2010 Kuopio KV

Tuomari: Knut-Sigurd Wilberg
Kessuja: 0 + 18

Urokset:

Nynka Jai Ho ERI JUK1 ROP-jun
Eerondaali Jedi ERI JUK2 

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU2 sert vacacib
Eswood Anchorman Story ERI NUK2
Ikurin Tantum Omeni EH NUK3

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Eerondaali Ivalo ERI VAK2 PU3
Baro von Haus Rubens ERI VAK3 PU4 vasert

Nartut:

Eswood Doli ERI JUK1 PN2 sert
Eerondaali Jade ERI JUK2 PN3
Eerondaali Jamaica EH JUK3

Eswood Lil' Leaf Story EH NUK1
Arctic Kees Beautiful Vision EH NUK2

Eswood Petite Mousse ERI VAK1 PN1 cacib VSP
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2
Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH VAK3
Eerondaali Future EH VAK4

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 PN4 ROP-vet 

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-kasv BIS1
Kennel Eerondaali KAS2 KP

 

1.8.2010 Mikkeli pentunäyttely

Tuomari: Esko Nummijärvi
Kessuja: 1

Pennut:   

Nartut 7 - 9 kk:

Cinereus Marcella PEK1 KP ROP-pentu

 

1.8.2010 Seinäjoki ryhmänäyttely

Tuomari: Leila Kärkäs
Kessuja: 1 + 8

Pennut:

Nartut 7 - 9 kk:

Nynka Bella Nivalis PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Solvargens Vargunge EH JUK1

Eswood Leaf Catcher EH NUK1

Nartut:

Eswood Dreamcatcher ERI JUK1 PN2 sert
Javira's Queen HYL

Eswood Lil' Leaf Story ERI NUK1 PN3 vasert

Eswood Rosehip Cyrup EH AVK1
Javira's Oona EH AVK2

Eswood Party Mousse ERI VAK1 PN1 ROP RYP2

Kasvattajaluokka:

Kennel Eswood KAS1 KP BIS2

 

31.7.2010 Ristiina kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Paavo Mattila
Kessuja: 0 + 11

Urokset:

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU1 sert ROP RYP2

Ikurin Rumor Bonum ERI VAK1 PU2
Baro Von Haus Rubens EH VAK2

Nartut:

Solvargens Vilma EH JUK1
Kimokees Northern Charm H

Arctic Kees Beautiful Vision ERI NUK1 PN4 sert

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2
Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK2
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK3

Ikurin Notre Dame ERI VEK1 PN1 ROP-vet VSP
Ikurin Nefer Nefer ERI VEK2 PN3
Aistraum ERI VEK3

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS2

 

31.7.2010 Alajärvi ryhmänäyttely

Tuomari: Pekka Teini
Kessuja: 0 + 2

Nartut:

Javira's Queen H (JUN)

Eswood Lil' Leaf Story ERI NUK1 PN1 sert ROP

  

25.7.2010 Kemi kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Matti Tuominen
Kessuja: 0 + 4

Urokset:

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 ROP RYP3

Nartut:

Kimokees Northern Hope ERI JUK1 PN2 sert

Charming Hope For Kimokees D'Arlande ERI VAK1 PN1 VSP

Benito's Hillevi ERI VEK1 PN3 ROP-vet

  

24.7.2010 Helsinki kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Elina Haapaniemi
Kessuja: 0 + 1

Urokset:

Nartut:

Stratus Sheer Elegance ERI NUK1 PN1 sert ROP

 

18.7.2010 Ylivieska KV

Tuomari: Ann-Christin Johansson
Kessuja: 1 + 6

Pennut:

Urokset 7 - 9 kk:

Nynka Jai Ho PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Javira's Lenni EH AVK1

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 cacib ROP RYP2 
 
Nartut:

Kimokees Northern Hope ERI JUK1 PN1 sert VSP
Eswood Doli ERI JUK2 PN4 vasert

Eswood Petite Mousse ERI VAK1 PN2 cacib
Opera ERI VAK2 PN3 vacacib

 

17.7.2010 Mäntsälä kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Stefan Sinko
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Nartut:

Tenkan Unoor ERI JUK1 PN2 vasert ROP-jun

Arctic Kees Basic Instinct ERI NUK1 PN1 sert ROP
Ikurin Utile Dulci ERI NUK2

Henniina's Hilda Hilpeä ERI AVK1 PN3

Aistraum Isabella ERI VEK1 PN4 ROP-vet

 

11.7.2010 Karjaa kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Lady Godiva’s Gros Gasconnard ERI AVK1 PU1 sert ROP
Tirhan Gyro Georloose EH AVK2

Nartut:

Arctic Kees Basic Instinct ERI JUK1 PN1 sert VSP

Greyscale Is A Twister ERI AVK1 PN2 vasert
Himlagårdens Izzi Iza EH AVK2

 

 

11.7.2010 Leivonmäki ryhmänäyttely

Tuomari: Markku Mähönen
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Eswood Anchorman Story ERI JUK1 PU1 sert VSP

Ikurin Super Nova ERI AVK1 PU3

Baro Von Haus Rubens ERI VAK1 PU2 vasert

Nartut:

Ikurin Utile Dulci EH NUK1

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 PN1 ROP ROP-vet RYP4

 

11.7.2010 Oulu KV

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 1 + 9

Pennut:

Urokset 7 - 9 kk:

Nynka Jai-ho PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Kimokees Northern Power ERI JUK1 PU1 sert ROP

Lady Godiva's Grand Gourman ERI AVK1 PU2 vasert cacib

Nartut:

Kimokees Northern Lights ERI JUK1 PN1 sert VSP
Eswood Doli ERI JUK2 PN2 vasert
Kimokees Northern Hope EH JUK3
Tenkan Ryoko EH JUK4

Ikurin Stella Nova EH AVK1

Charming Hope For Kimokees D'Arlande ERI VAK1 PN3 cacib

Eswood Petite Mousse ERI VAK2 PN4 vacacib

  

10.7.2010 Oulu KV

Tuomari: Saija Juutilainen
Kessuja: 1 + 10

Pennut:

Urokset 7 - 9 kk:

Nynka Jai-ho PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Kimokees Northern Power ERI JUK1 PU3

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU1 sert cacib ROP

Lady Godiva's Grand Gourmand ERI AVK1 PU2 vasert vacacib

Nartut:

Kimokees Northern Lights ERI JUK1 PN1 sert VSP
Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK2 PN2 vasert vacacib
Kimokees Northern Hope EH JUK3
Eswood Doli EH JUK4
Tenkan Ryoko H

Ikurin Stella Nova EH AVK1

Maruskan Kiira EH VEK1

   

3.7.2010 Forssa kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Harto Stockmari
Kessuja: 0 + 3

Urokset:

Lady Godiva's Grand Gourmand EH AVK1
Lady Godiva's Gros Gasconnard EH AVK2

Nartut:

Arctic Kees Basic Instinct ERI JUK1 PN1 sert ROP

 

3.7.2010 Pori KV

Tuomari: Hassi Assermacher
Kessuja: 0 + 16

Urokset:

Eerondaali Jedi ERI JUK1 PU3 vasert
Solvargens Vargunge ERI JUK2 PU4

Eerondaali Ivalo ERI AVK1 PU2 sert vacacib FI & RU MVA

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 cacib ROP
West Allerion's Alcazant EH VAK2

Nartut:

Arctic Kees Basic Instinct ERI JUK1 PN1 sert VSP
Eerondaali Jade EH JUK2

Himlagårdens Izzi Iza EH NUK1

Riihisillan Okariina EH AVK1

Ikurin Omnia Mea ERI VAK1 PN2 cacib
Ikurin Regina Nova ERI VAK2 PN3 vacacib
West Allerion's Aurora ERI VAK3
Eerondaali Future EH VAK4

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 PN4 ROP-vet
Maruskan Lucy ERI VEK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS3
Kennel Eerondaali KAS2

 

20.6.2010 Kotka KV

Tuomari: Douglas Sidebottom
Kessuja: 0 + 12

Urokset:

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU1 sert cacib VSP
Lady Godiva's Gross Gasconnard ERI NUK2 PU2 vasert vacacib

Nartut:

Arctic Kees Basic Instinct ERI JUK1 PN1 sert ROP RYP1 BIS2
Solvargens Visa ERI JUK2

Stratus Sheer Elegance EH NUK1

Maryetta's Heart To Heart ?

Ikurin Notre Dame ERI VAK1 PN2 cacib C.I.B. (FCI:n vahvistuksen jälkeen)
Ikurin Regina Nova ERI VAK2 PN3 vacacib
Henniina's Brettybaby ERI VAK3 
Brykin Balcombe ERI VAK4

Aistraum Isabella ERI VEK1 PN4 ROP-vet
Ikurin Nefer Nefer ERI VEK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS 1 KP BIS-Kasv

19.6.2010 Rovaniemi KV

Tuomari: Eivind Mjaerum
Kessuja: 0 + 12

Urokset:

Tenkan Uher ERI JUK1 PU2 sert
Kimokees Northern Power ERI JUK2 PU3 vasert

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 cacib ROP

Nartut:

Kimokees Northern Lights ERI JUK1 PN3 sert
Kimokees Northern Hope ERI JUK2 PN4 vasert
Tenkan Ryoko EH JUK3
Kimokees Northern Charm H

Yllabo Acappella EH NUK1

Taikahallan Bilehile ERI AVK1

Charming Hope For Kimokees D'Arlande ERI VAK1 PN1 cacib VSP
Maruskan Oona ERI VAK2 PN2
Eswood Noor ERI VAK3

12.6.2010 Tuuri kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Hanna-Riina Aho
Kessuja: 1 + 11

Pennut:

Nartut 7 - 9 kk:

Nynka Bella Nivalis PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Solvargens Vän ERI JUK1 PU1 sert ROP
Solvargens Vargunge ERI JUK2 PU3

Eswood Leaf Catcher EH NUK1

Solvargens Tim-Yam ERI AVK1 PU2 vasert

Ikurin Nota Bene ERI VEK1 PU4 ROP-vet BIS2-vet

Nartut:

Eswood Dream Catcher ERI JUK1 PN1 sert VSP
Eswood Duffy ERI JUK2 PN2 vasert
Solvargens Vixen ERI JUK3 PN4

Solvargens Tamvarg EH AVK1
Eswood Rosehip Cyrup EH AVK2

Eswood Party Mousse ERI VAK1 PN3

Kasvattajaluokka:

Kennel Eswood KAS1 KP BIS-kasv

 

12.6.2010 Orivesi kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Pierluigi Buratti
Kessuja: 0 + 15

Urokset:

Pakkasukon Next Episode ERI JUK1 PU1 sert VSP

Ikurin Super Nova EH AVK1

Ikurin Nota Bene ERI VEK1 PU2 ROP-vet BIS4-vet

Nartut:

Eerondaali Jamaica ERI JUK1 PN4 vasert
Sippelins Kitty-Can ERI JUK2
Javira's Pipsa ERI JUK3

Waatan Angelica ERI NUK1 PN3 sert
Kellokukka Esteri ERI NUK2
Waatan Andromeda ERI NUK3
Taaptanterin Flora EH NUK4

Sjöboffens Farewell Angelina ERI AVK1

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 ROP RYP3
West Allerion's Aurora ERI VAK2
Ikurin Omnia Mea ERI VAK3

Ikurin Nefer Nefer ERI VEK1 PN2 VSP-vet

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS3

 

5.6.2010 Jämsä kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja: 0 + 9

Urokset:

Eerondaali Jaguar ERI JUK1 PU3 vasert
Raitaniityn Desperado ERI JUK2 PU4
Raitaniityn Dilettante EH JUK3

Eerondaali Ivalo ERI NUK1 PU2 sert

Ikurin Nota Bene ERI VEK1 PU1 ROP ROP-vet

Nartut:

Eerondaali Jade ERi JUK1 PN1 sert VSP
Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK2 PN3 vasert

Waatan Angelica ERI NUK1 PN4

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN2

   

30.5.2010 Järvenpää kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Esko Nummijärvi
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Waatan Achillea EH NUK1

Eerondaali Fashion EH AVK1

Nartut:

Ikurin Utile Dulci ERI JUK1 PN1 sert ROP
Henniina's Unforgettable EH JUK2

Greyscale Hit And Run EH AVK1

 

30.5.2010 Joensuu KV

Tuomari: Alison Cowin
Kessuja: 0 + 16

Urokset:

Eswood Anchorman Story ERI JUK1 PU3 vasert

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU1 sert cacib ROP
Ikurin Tantum Omeni ERI NUK2

Schamayra's Ace Argovia EH AVK1

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU2 vacacib

Maruskan Marzi ERI VEK1 PU4 ROP-vet

Nartut:

Eswood Doli ERI JUK1 PN1 sert VSP
Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK2 PN4 vasert
Seeslahden Aika-Ihanainen ERI JUK3 

Eerondaali Idol ERI NUK1

Ikurin Stella Nova EH AVK1

Ikurin Nefer Nefer ERI VAK1 PN2 cacib
Ikurin Regina Nova ERI VAK2 PN3 vacacib
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK4
Ikurin Omnia Mea ERI VAK4
Eswood Petite Mousse ERI

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS

29.5.2010 Joensuu kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Kornelija Butrimova
Kessuja: 0 + 15

Urokset:

Seeslahden Aika-Eka ERI JUK1 PU4 vasert
Eswood Anchorman Story ERI JUK2

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU2 sert

Schamayra's Ace Argovia ERI AVK1

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 ROP
Aurinkoniityn Ajaton ERI VAK2
Baro Von Haus Rubens EH VAK3

Maruskan Marzi ERI VEK1 PU3 ROP-vet


Nartut:

Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK1 PN2 sert
Eswood Doli ERI JUK2 PN4 vasert
Seeslahden Aikajumalainen EH JUK3

Eerondaali Idol ERI NUK1

Ikurin Stella Nova ERI AVK1

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN1 VSP
Eswood Petite Mousse ERI VAK2 PN3

 

29.5.2010 Rovaniemi ryhmänäyttely

Tuomari: Tuula Pratt
Kessuja: 0 + 4

Urokset:

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Kimokees Northern Hope ERI JUK1 PN1 sert ROP

Taikahallan Bilehile EH AVK1

Maruskan Kiira EH VEK1

 

23.5.2010 Helsinki KV

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 0 + 9

Urokset:

Eerondaali Jedi ERI JUK1 PU2 sert
Eerondaali Jaguar EH JUK2

Eerondaali Ivalo ERI NUK1 PU3 vasert vacacib
Russkoe Cerebro Percivall For Nevas EH NUK2

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Ikurin Mac Lean EH VAK2

Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN1 sert VSP ROP-jun
Tenkan Unoor ERI JUK2 PN2 vasert
Eswood Another Fairy Story EH JUK3

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali KAS1 KP BIS4

  

22.5.2010 Oulainen ryhmänäyttely

Tuomari: Hannu Talvi
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Tulisalon Dynamite ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Eswood Doli ERI JUK1 PN1 sert ROP
Tenkan Ryoko EH JUK2

Ikurin Stella Nova EH AVK1

Eswood Petite Mousse ERI VAK1 PN2

 

22.5.2010 Hamina KV

Tuomari: Esa Ruotsalainen
Kessuja: 0 + 9

Urokset:

Eerondaali Jaguar EH JUK1

Eerondaali Ivalo ERI NUK1 PU2 sert vacacib
Russkoe Cerebro Percivall For Nevas EH NUK2

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 cacib ROP
Baro Von Haus Rubens ERI VAK2 PU3 vasert

Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN1 sert VSP

Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK1 PN2 cacib
Henniina's Bretty Baby EH VAK2

Aistraum Isabella EH VEK1

 

16.5.2010 Mynämäki kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Marie Petersen
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Iso Karhu Bruno ERI VAK1 PU1 ROP

Ikurin Mac Lean ERI VEK1 PU2 ROP-vet

Nartut:

Himlagårdens Izzi Iza ERI NUK1 PN1 sert VSP
Greyscale Is A Twister ERI NUK2 PN2 vasert

Eswood Goes Bananas EH AVK1

 

15.5.2010 Rauma kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Matti Tuominen
Kessuja: 0 + 6

Urokset:

Javira's Kaarle Kustaa EH AVK1

Iso Karhu Bruno EH VAK1

Ikurin Mac Lean ERI VEK1 PU1 ROP-vet VSP

Nartut:

Himlagårdens Izzi Iza ERI NUK1 PN1 sert ROP

Eswood Goes Bananas ERI AVK1 PN2 vasert

West Allerion's EH VAK1

 

13.5.2010 Kangasniemi kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Miroslav Redlicki
Kessuja: 0 + 12

Urokset:

Raitaniityn Desperado ERI JUK1 PU4

Eerondaali Istanbul ERI NUK1 PU1 sert VSP
Waatan Achillea ERI NUK2

Ikurin Super Nova ERI AVK1 PU3

Baro Von Haus Rubens ERI VAK1 PU2 vasert

Nartut:

Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK1 PN2 sert

Waatan Andromeda ERI NUK1 PN4 vasert
Waatan Angelica EH NUK2

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PU1 ROP
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK2 PN3
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK3
Ikurin Omnia Mea ERI VAK4

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP

 

9.5.2010 Pori ryhmänäyttely

Tuomari: Miodrag Vretenicic
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Iso Karhu Bruno ERI VAK1 PU1 VSP
West Allerion's Alcazant ERI VAK2 PU2

Nartut:

West Allerion's Aurora ERI AVK1 PN1 sert ROP FI MVA
Himlagårdens Izzi Iza ERI AVK2 PN2 vasert

Maruskan Lucy ERI VEK1 PN1 ROP-vet BIS3-vet

 

9.5.2010 Salo ryhmänäyttely

Tuomari: Maija Mäkinen
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Ikurin Teo Fabi (nuo) H

Valindale Keep The Faith ERI AVK1 PU2 sert FI MVA

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP BIS

Nartut:

Sippelins Kitty Can EH JUK1

Greyscale Is A Twister ERI NUK1 PN1 sert VSP

   

8.5.2010 Lieksa ryhmänäyttely

Tuomari: Hannu Talvi
Kessuja: 0 + 7

Urokset:

Eswood Anchorman Story ERI JUK1 PU3 vasert

Ikurin Tua Res VD ERI NUK1 PU1 sert ROP

Maruskan Marzi ERI VEK1 PU2 ROP-vet

Nartut:

Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK1 PN3 vasert
Seeslahden Aika-Ihanainen EH JUK2

Heldalan Early Grey ERI AVK1 PN1 sert VSP FI MVA

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN2

  

8.5.2010 Pello ryhmänäyttely

Tuomari: Riitta Lahtovaara
Kessuja: 0 + 4

Nartut:

Eswood Doli EH JUK1

Eswood Petite Mousse ERI AVK1 PN1 sert ROP RYP1 BIS2 FI MVA NO MVA
Taikahallan Bilehile ERI AVK2 PN2

Maruskan Oona ERI VAK1 PN3

 

2.5.2010 Mouhijärvi ryhmänäyttely

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Kessuja: 0 + 7

Urokset:

Eerondaali Jaguar EH JUK1

Eerondaali Gladiator ERI VAK1 PU1 VSP

Nartut:

Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK1 PN1 SERT ROP
Eerondaali Jade EH JUK2

Evridex Elfin Effigy (AVO) H
Kellokukka Lahja (AVO) H

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN2

 

1.5.2010 Hollola ryhmänäyttely

Tuomari: Maija Mäkinen
Kessuja: 2 + 18

Pennut:

Urokset 7 - 9 kk:

Tenkan Uher PEK1 KP VSP-pentu

Nartut 7 - 9 kk:

Tenkan Unoor PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Eerondaali Jaguar ERI JUK! PU2 sert
Raitaniityn Delmonico ERI JUK2 PU4 vasert
Raitaniityn Desperado EH JUK 3

Yllabo Apache (NUO) H

Henniina´s Humppaheikki EH AVK1
Eerondaali Fashion EH AVK
2

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 VSP
Eerondaali Gladiator ERI VAK2 PU3


Nartut:

Arctic Kees Beutiful Vision ERI JUK1 PN1 SERT ROP RYP3
Eerondaali Jade ERI JUK2 PN2 VASERT

Ikurin Utile Dulci ERI NUK1

Henniina´s Hildahilpeä ERI AVK1
Tenkan Tirilittan H

Eswood Papaya Mousse ERI VAK1 PN3
Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK2
Henniina´s Hipsuvarvas ERI3
Henniina´s Bretty Baby ERI4

Aistraum Isabella ERI VEK1 PN4 RP-VET BIS2-vet 

Kasvattajaluokka:

Kennel Eerondaali 1 KP BIS2
Kennel Henniina's 2

24.4.2010 Lahti KV

Tuomari: Marja Talvitie
Kessuja: 0 + 24

Urokset:

Eerondaali Jedi ERI JUK1 PU2 sert
Eerondaali Jaguar EH JUK2
Raitaniityn Delmonico EH JUK3
Raitaniityn Desperado H

Eerondaali Ivalo ERI NUK1 vasert
Ikurin Teo Fabi H
Yllabo Apache H

Eerondaali Fashion EH AVK1

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib ROP (ryhmässä kahdeksan parhaan joukkoon)
Ikurin Stella Polaris ERI VAK2 PU3 varacacib
Ikurin Rex Novex ERI VAK3 PU4

Giltsun Bronco ERI VEK1 VSP-vet


Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN4 sert
Eswood Another Fairy Story ERI JUK2
Ikurin Utile Dulci H

Eerondaali Inspiration ERI NUK1 varasert
Waatan Angelica H

Eswood Papaya Mousse ERI VAK1 PN1 cacib VSP
Ikurin Omnia Mea ERI VAK2 PN2 varacacib
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK3 PN3
Ikurin Regina Nova ERI VAK4
Aurinkoniityn Adalmiina ERI
Henniina's Hipsuvarvas ERI

Aistraum Isabella ERI VEK1 ROP-vet 

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 kp BIS4
Kennel Eerondaali KAS2 kp

 

17.4.2010 Vaasa KV

Tuomari: Kirsti Lummelampi
Kessuja: 0 + 23

Urokset:

Eswood Aquamarine ERI JUK1 PU2 sert
Eerondaali Jedi ERI JUK2 PU3 vasert
Solvargens Vargunge ERI JUK3 PU4
Eerondaali Jaguar EH JUK4
Eswood Leaf Catcher EVA

Solvargens Tim-Yam ERI AVK1 vacacib

Ikurin Stella Polaris ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Eswood Mapleleaf ERI VAK2

Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN2 sert
Kimokees Northern Lights ERI JUK2
Eswood Duffy EH JUK3
Eswood Dreamcatcher EH JUK4
Kimokees Northern Hope EH
Solvargens Vixen EH

Eerondaali Inspiration ERI NUK1 vasert
Eswood Lil' Leaf Story ERI NUK2

Solvargens Tamvarg EH AVK1

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 cacib ROP RYP3
Lady Godiva's Faye of Eswood ERI VAK2 PN3 vacacib
Ikurin Omnia Mea ERI VAK3 PN4
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK4
Charming Hope For Kimokees D'Arlande EH
Eswood Party Mousse EH
Opera EH

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP BIS1
Kennel Eerondaali KAS2 KP
Kennel Eswood KAS3
Kennel Solvargens KAS4

11.4.2010 Kiihtelysvaara ryhmänäyttely

Tuomari: Tuula Savolainen
Kessuja: 0 + 7

Urokset:

Ikurin Tua Res VD ERI JUK1 PU1 sert ROP RYP2
Eswood Anchormans Story ERI JUK2 PU2 vasert

Maruskan Marzi EH VEK1

Nartut:

Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK1 PN1 sert VSP

Waatan Anemone EH NUK1

Henniina's Heissulivei ERI AVK1 PN2 vasert

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN3

5.4.2010 Ruovesi ryhmänäyttely

Tuomari: Anneli Sutela
Kessuja: 1 + 4

Pennut:

Nartut 7 - 9 kk:

Kimokees Northern Hope PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Schone Hund Erema (AVO) EH

Nartut:

Javira's Pipsa ERI JUK1 PN3 vasert

Waatan Andromeda ERI NUK1 PN2 sert

Charming Hope For Kimokees D'Arlande ERI VAK1 PN1 ROP

 

4.4.2010 Lappeenranta kaikkien rotujen näyttely

Tuomari: Dagmar Klein, Romania
Kessuja: 1 + 13

Pennut:

Nartut 7 - 9 kk:

Kimokees Northern Hope PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Eerondaali Jaguar EVA (jun)

Eerondaali Ivalo ERI NUK1 PU2 sert
Viksalan Enter Sandman ERI NUK2

Valindale Keep The Faith ERI AVK1 PU3

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 ROP RYP3
Baro Von Haus Rubens ERI VAK2

(Russkoe Serebro Persivall For Nevas oli ilmoitettu väärään luokkaan ja sen tulos on mitätöity Kennelliitossa. Serti siirtyy Eerondaali Ivalolle.)

Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN4 vasert
Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK2

Charming Hope For Kimokees D'Arlande ERI AVK1 PN3 sert FI MVA
Cinereus Leah EH AVK2
Cinereus Leea EH AVK3

Henniina's Hipsuvarvas ERI VAK1 PN2 

Aistraum Isabella ERI VEK1 PN1 VSP ROP-vet

 

28.3.2010 Korpilahti ryhmänäyttely

Tuomari: Jouko Leiviskä
Kessuja: 1 + 9

Pennut:

Nartut 7 - 9 kk:

Kimokees Northern Hope PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Eswood Anchorman Story ERI JUK1 PU1 sert VSP
Raitaniityn Dilettante EH JUK2

Ikurin Tua Duca (nuo) H

Ikurin Super Nova ERI AVK1 PU2 vasert

Nartut:

Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK1 PN1 sert ROP
Waatan Andromeda H

Waatan Angelica ERI NUK1 PN2 vasert

Chaming Hope For Kimokees D'Arlande EH AVK1

Cinereus Francaise De Sanna Gourska EH VAK1

 

27.3.2010 Kemijärvi ryhmänäyttely

Tuomari: Harry Tast
Kessuja: 1 + 4

Pennut:

Nartut 7 - 9 kk:

Tenkan Ryoko PEK1 KP ROP-pentu

Nartut:

Eswood Doli (JUN) H

Taikahallan Bilehile EH AVK1
Eswood Petite Mousse H

Maruskan Oona EH VAK1

 

20.3.2010 Tampere KV

Tuomari: Rui Oliveira, Portugali
Kessuja: 0 + 37

Urokset

Eerondaali Jaguar ERI JUK1
Eerondaali Jedi ERI JUK2

Eerondaali Ivalo ERI NUK1 PU2 sert varacacib
Ikurin Tantum Omeni ERI NUK2 PU4 varasert
Ikurin Teo Fabi ERI NUK3

Lady Godiva's Grand Gourmand ERI AVK1
Schone Hund Erema EH AVK2

Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU3
Baro von Haus Rubens ERI VAK3

Giltsun Bronco ERI VEK1 VSP-vet

Nartut

Eswood Another Fairy Story ERI JUK1 PN3 sert
Eerondaali Jade ERI JUK2 varasert
Arctic Kees Basic Instinct ERI JUK3
Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK4
Eerondaali Jamaica ERI
Henniina's Unforgettable ERI
Javira's Pipsa ERI
Sippelins Kitty Can ERI
Waatan Andromeda ERI

Eerondaali Inspiration ERI NUK1
Eswood Lil'Leaf Story ERI NUK2
Waatan Angelica ERI NUK3

Pes Anserinus Ertha ERI AVK1
Kellokukka Lahja ERI AVK2
Sjöboffens Farewell Angelina EH AVK3
Greyscale Hit and Run EH AVK4
Kellokukka Ulpukka EH

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 cacib ROP RYP4
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK2 PN2 varacacib
Eswood Party Mousse ERI VAK3 PN4
Lady Godiva's Faye of Eswood ERI VAK4
Aurinkoniityn Adalmiina ERI
Cinereus Francaise de Sanna Gourska ERI
Eswood Noor ERI
Opera ERI
Ikurin Omnia Mea ERI

Aistraum Isabella ERI VEK1 ROP-vet

Kasvattajaluokka

Kennel Ikurin KAS1 kp BIS1
Kennel Eerondaali KAS2 kp
Kennel Eswood KAS3 kp(?)

 

13.3.2010 Polvijärvi ryhmänäyttely

Tuomari: Riitta Lahtovaara
Kessuja: 0 + 5

Urokset:

Maruskan Marzi ERI VEK1 PU1 ROP ROP-vet RYP2 BIS-vet

Nartut:

Arctic Kees Beautiful Vision EH JUK1

Eerondaali Idol (nuo) H

Ikurin Stella Nova (avo) H

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN1 VSP

 

20.2.2010 Tuusniemi ryhmänäyttely

Tuomari: Hassi Assenmacher-Feyel
Kessuja: 0 + 11

Urokset:

Eswood Anchorman Story ERI JUK1 PU1 sert VSP
Ikurin Tua Res VD ERI JUK2 PU2 vasert
Ikurin Tantum Omeni EH JUK3
Ikurin Ubi Bene EH JUK4

Helmililjan Hevoskastanja EH AVK1

Maruskan Marzi ERI VEK1 PU3 BIS-vet4

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN3 vasert

Aurinkoniityn Aralia ERI AVK1 PN2 sert FI MVA
Tenkan Tirlittan EH AVK2 
Cinereus Jacintha EH AVK3

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN1 ROP

 

7.2.2010 Keuruu ryhmänäyttely

Tuomari: Pekka Teini
Kessuja: 3 + 9

Pennut:

Urokset 7 - 9 kk:

Raitaniityn Desperado PEK1 KP VSP-pentu
Raitaniityn Dilettante PEK2 KP

Nartut 7 - 9 kk:

Eswood Dreamcatcher PEK1 KP ROP-pentu

Urokset:

Eerondaali Gladiator ERI AVK1 PU1 sert VSP FI MVA

Nartut:

Eerondaali Jade ERI JUK1 PN1 sert ROP RYP BIS
Waatan Andromeda ERI JUK2 PN3 vasert
Ikurin Ultima Thule EH JUK3
Javira's Pipsa EH JUK4

Waatan Angelica ERI NUK1 PN4

Eswood Rosehip Cyrup EH AVK1
Sjöboffens Farewell Angelina EH AVK2

Eswood Party Mousse ERI VAK1 PN2

 

 

6.2.2010 Eno ryhmänäyttely

Tuomari: Saija Juutilainen
Kessuja: 3 + 9

Pennut:

Urokset 7 - 9 kk:

Seeslahden Aika-Eka PEK1 KP VSP-pentu

Nartut 7 - 9 kk: 

Eswood Doli PEK1 KP ROP-pentu
Seeslahden Aika-Ihanainen PEK2 KP

Urokset:

Ikurin Tua Res VD ERI JUK1 PU1 sert ROP
Ikurin Ubi-Bene EH JUK2 

Maruskan Marzi EH VEK1

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN1 sert VSP

Eerondaali Idol EH NUK1

Eswood Petite Mousse EH AVK1
Aurinkoniityn Aralia EH AVK2
Cinereus Jacintha H

Cinereus Francaise De Sanna Gourska ERI VAK1 PN2

 

 

 

24.1.2010 Turku erikoisnäyttely

Tuomari: Hans Lehtinen
Kessuja: 15 + 58

Pennut:

Urokset 5 - 7 kk:

Solvargens Vargunge PEK1 KP PU1 VSP-Pentu
Tenkan Uher PEK2

Urokset 7 - 9 kk:

Eerondaali Jaguar PEK1 KP PU2
Eerondaali Jedi PEK2 KP
Raitaniityn Delmonico PEK3 KP
Eswood Anchorman Story PEK4
Raitaniityn Dilettante

Nartut 5 - 7 kk:

Tenkan Unoora PEK1 KP PN2
Tenkan Rittitiina PEK2 KP
Solvargens Vilma PEK3
Solvargens Vixen PEK4

Nartut 7 - 9 kk:

Eerondaali Jade PEK1 KP PN1 ROP-Pentu
Eswood Dreamcatcher PEK2 KP
Eswood Dollars To Donuts PEK3 KP
Eswood Another Fairy Story PEK4

Urokset:

Ikurin Tua Res VD ERI JUK1 PU4 vasert
Eswood Leaf Catcher EH JUK2
Waatan Adonis EH JUK3
Tuuteron Julius H
Tuuteron Justus H
Stratus The Diplomat T

Eerondaali Ivalo ERI NUK1 PU2 sert Paras Uroksen Pää
Lady Godiva's Grand Gourmand ERI NUK2
Taapanterin Salama McQueen EH NUK3

Eerondaali Gladiator ERI AVK1
Solvargens Tim-Yam ERI AVK2
Helmililjan Hevoskastanja ERI AVK3
Eswood Power Mousse EH AVK4
Kellokukka Usko EH
Eswood Goes Hollywood H
Greyscale Hard Day's Nite H

Ikurin Rex Novex ERI VAK1 PU1 VSP Paras Karvapeite
Ikurin Stella Polaris ERI VAK2 PU3
Ikurin Nota Bene ERI VAK3
Eswood Napkin ERI VAK4
Baro Von Haus Rubens ERI
Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof EH

Giltsun Bronco ERI VEK1 ROP-VET BIS-VET

Nartut:

Arctic Kees Beautiful Vision JUK1 PN4 vasert
Eswood Lil' Leaf Story EH JUK2
Ikurin Utile Dulci EH JUK3
Tuuteron Justiina H

Eerondaali Inspiration ERI NUK1
Greyscale Is A Twister ERI NUK2
Waatan Angelica ERI NUK3
Symphony EH NUK4
Eswood Klompen Dancer EH
Greyscale Is A Tempest T

Eswood Party Mousse ERI AVK1 PN1 sert ROP FI MVA BIS Paras Liikkuja Paras Nartun Pää
Sjöboffens Farewell Angelina EH AVK2
Helmililjan Hopeapaju EH AVK3
Eswood Wilja EH AVK4
Charming Hope For Kimokees D'arlande EH
Eerondaali Honeymoon EH
Pes Anserinus Ertha EH
Sovargens Tigelkott EH
Pes Anserinus Elain H

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN2
Henniina's Bellastella ERI VAK2 PN3
Eswood Papaya Mousse ERI VAK3
Eswood Nereida ERI VAK4
Eerondaali Future ERI
Eswood Maple Mousse ERI
Eswood Windmill Girl ERI
Henniina's Brettybaby ERI
Henniina's Hipsuvarvas ERI
Ikurin Nefer Nefer ERI
Ikurin Quasi Fantasi ERI
Javira's Elaine ERI
Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI
Pes Anserinus DorisdandelinDD ERI

Ikurin Kiss The Road ERI VEK1 VSP-VET
Aistraum Isabella ERI VEK2

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP ROP-KASV BIS-KASV
Kennel Eswood KAS2 KP
Kennel Eerondaali KAS3 KP

Jälkeläisluokka:

Ikurin Nefer Nefer JÄL1 KP
Keestorpets Nefertite JÄL2 KP

Paras Pari:

1. Ikurin Rex Novex & Ikurin Regina Nova
2. Eerondaali Jedi & Eerondaali Jade
3. Ikurin Tua Res VD & Arctic Kees Beautiful Vision
4. Eerondaali Ivalo & Eerondaali Inspiration

Lapsi ja kessu:

7-12v:

1. Henni ja Lyydia
2. Aino ja Heppu
3. Simo ja Jedi

13-15v:

1. Julia ja Vili

Loppukilpailu:

1. Henni ja Lyydia

 

23.1.2010 Turku KV

Tuomari: Markku Mähönen
Kessuja: 6 + 35

Pennut:

Urokset 7 - 9 kk:

Eerondaali Jedi PEK1 KP VSP-Pentu
Raitaniityn Doonesbury PEK2 KP
Raitaniityn Delmonico PEK3 KP
Eerondaali Jaguar PEK4

Nartut 7 - 9 kk:

Eerondaali Jade PEK1 KP ROP-Pentu
Eswood Dollars To Donuts PEK2

Urokset:

Ikurin Tua Res VD ERI JUK1 vasert
Eswood Leaf Catcher H

Eerondaali Ivalo ERI NUK1 PU3 sert

Valindale Keep the Faith  EH AVK1
Eswood Goes Hollywood EH AVK2
Javira's Kaarle Kustaa EH AVK3

Ikurin Nota Bene ERI VAK1 PU1 cacib VSP
Ikurin Rex Novex ERI VAK2 PU2 vacacib
Ikurin Stella Polaris ERI VAK3
Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof ERI VAK4
West Allerion's Alcazant ERI
Baro Von Haus Rubens EVA

Giltsun Bronco ERI VEK1 PU4 ROP-VET

Nartut:

Arctic Kees Beautiful Vision ERI JUK1 vasert
Arctic Kees Basic Instinct EH JUK2
Eswood Lil' Leaf Story H

Waatan Angelica ERI NUK1 PN4 sert
Greyscale Is A Twister ERI NUK2
Eswood Klompen Dancer EH NUK3
Eerondaali Inspiration EH NUK4
Symphony H

Charming Hope For Kimokees D'Arlande ERI AVK1
Eswood Party Mousse EH AVK2
Eswood Wilja EH AVK3
Eerondaali Honeymoon H
West Allerion's Aurora T

Ikurin Regina Nova ERI VAK1 PN1 cacib ROP RYP4
Ikurin Nefer Nefer ERI VAK2 PN2 vacacib
Henniina's Bellastella ERI VAK3 PN3
Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK4
Eerondaali Future ERI
Ikurin Quasi Fantasi ERI
Henniina's Hipsuvarvas EH
Henniina's Brettybaby H

Aistraum Isabella ERI VEK1 VSP-VET

Kasvattajaluokka:

Kennel Ikurin KAS1 KP RYP3-KASV

 

10.1.2010 Kajaani KV

Tuomari: Susanne Wendell
Kessuja: 0 + 7

Urokset:

Ikurin Stella Polaris ERI AVK1 PU1 sert cacib VSP FI MVA
Greyscale Sir Belvedere ERI AVK2 PU2 vasert
Javira's Lenni EH AVK3

Nartut:

Waatan Anemone ERI JUK1 PN2 sert Royal Canin-juniori

Sorella EH NUK1

Ikurin Stella Nova EH AVK1

Lady Godiva's Faye Of Eswood ERI VAK1 PN1 cacib ROP C.I.B. RYP4

 

  


2010

Tuomari: 
Kessuja: 

Urokset:




Nartut:

 

In English - På Svenska:

ERI

EXCELLENT

UTMÄRKT

EH

VERY GOOD

MYCKET GOD

H

GOOD

GOD

T

SUFFICIENTE

NÖJAKTIG

EVA

CANNOT BE JUDGED

KAN EJ BEDÖMAS

HYL

DISQUALIFIED

DISKVALIFICERAD

KP

PRIZE OF HONOUR

HEDERPRIS

PEK

PUPPY CLASS

VALPKLASS

JUK

JUNIOR CLASS

JUNIORKLASS

NUK

INTERMEDIATE CLASS

UNGHUNDSKLASS

AVK

OPEN CLASS

ÖPPEN KLASS

VAK

CHAMPION CLASS

CHAMPIONKLASS

VEK

VETERAN CLASS

VETERANKLASS

KAS

BREEDER'S GROUP

UPPFÖDARKLASS

PU

BEST DOG

BÄSTA HANHUNDSKLASS

PN

BEST BITCH

BÄSTA TIKKLASS

SERT

CC

CERTIFIKAT

VASERT

RES-CC

RES. CERTIFIKAT

CACIB

CACIB

CACIB

VACACIB

RESERVE CACIB

RES. CACIB

ROP

BEST OF BREED

BIR

VSP

BEST OF OPPOSITE SEX

BIM

RYP

BEST OF GROUP

BIG

ROP-PENTU

BEST PUPPY

BIR-VALP

VSP-PENTU

BEST PUPPY OF OPPOSITE SEX

BIM-VALP